Aile Çift Terapisti

Aile Çift Terapisti arayışlarınızda rastladığınız Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den hemen randevu alabilir ve kısa süre içerisinde online veya yerinde hizmet alabilirsiniz. Türkiye´nin hemen her yerinden danışanları bulunan kliniğimize iletişim sayfasında yer alan numaralardan ulaşmanız mümkündür. Bilindiği üzere günümüzde aile içerisinde olan iletişim oldukça önemli bir konu olarak görülmekle birlikte aile çift terapisti bu konu içerisindeki sorunların çözüme kavuşturulmasındaki uzmanlardır. Doğru bir iletişim olmadan insanlarla anlaşmak ya da kendimizi ifade etmek oldukça güçtür.

Aile içerisinde olan iletişim güçlükleri ya da başka bir deyiş ile bireylerin ortak bir noktada buluşamaması durumunda aradaki bağ da zedelenme yoluna doğru ilerlemektedir. İşte bu ve benzeri durumlarda çift terapisi alınması önerilmektedir. Sizler de bu ve benzeri durumlarda birtakım sorunlar yaşıyorsanız cinsel terapi merkezine başvurabilir ve gereken desteği alabilirsiniz.

Çift ve Aile Terapisi Nedir?


Peki çift ve aile terapisi tam olarak nedir? Araştırmalar sonucu elde edilen bulgulara göre çift ve aile terapisi, aile ve çiftler arasında olan sorunların olumlu bir yöne doğru çözüme kavuşturulmasını amaçlayan bir tedavi ya da terapi biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu terapi yöntemi içerisinde çiftler ya da aile içerisinde yaşanılan problemlerin çözüme kavuşturulması ve bu tarz ilişkiler içerisindeki olumlu yönlerin tekrardan güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Ülkemiz içerisinde de dahil olmak üzere söz konusu bu terapi yöntemi dünyada oldukça yaygındır ve son zamanlarda da git gide yaygınlaşmaya başlamaktadır. Bilindiği üzere bireyler arasında yaşanılan birtakım psikolojik sorunların terapi yöntemi ile çözüme kavuşturulması kanıtlanmış bir bilimsel bulgudur.

Daha fazla bilgiye online olarak erişmek isterseniz Psikolog Yusuf Yerli ile hemen whatsapp üzerinden bir görüşme yapabilirsiniz.
 

Çift ve Aile Terapisi Ana Unsurları


Söz konusu çift ve aile terapisinin ana unsurlarına bakıldığında bu terapi yönteminin işe yaraması için ilk adım her iki tarafında bu çözüm için istekli olması karşımıza çıkmaktadır. Bu konu içerisinde olan iş birliği ile birlikte ya da başka bir deyiş ile terapiye duyulan güven ve istek istenilen amaca en kısa sürede ulaşılabilmesine yardımcı olmaktadır.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin mutlu danışanları arasında yer almak isterseniz, whatsapp hattından direk bize yazablirsiniz.

Çift ve Aile Terapisi Kimlere Uygulanabilir?

Aslında çift ve aile terapisi kimlere uygulanabilir sorusuna bakıldığında bu terapi türünün aile içerisinde sorun yaşayan eş, anne ve baba, çocuk, evlenmeden önce ilişkilerinde sorun yaşayan bireylere uygulanabildiği görülmektedir. Bu konuda cinsel terapi merkezine başvuru yapabilir ve gereken desteği alabilirsiniz. Çift terapisinin uygulanabileceği bireyler,

•    Bireyler arasındaki ilişkiler üzerinde,
•    Boşanma sürecinde olan bireyler arasında,
•    Evlilik sorunları yaşayan bireylerde,
•    Problemin çocuk temelli olması durumunda,
•    Partnerler arasında olan uyumsuzlukta,
•    Aile içerisinde yaşanılan diğer problemlerde çift ve aile terapisi uygulanabilmektedir.
 

Ne Zaman Çift Terapisi Alınabilir?


Bilindiği üzere evlilik ve aile içerisinde birçok problem yaşanabilmektedir. Söz konusu bu problemler bazı zamanlarda çözüme kavuşturulabilmekte bazı zamanlardaysa karmaşık bir hal alabilmekte ve durumu çıkmaza sokup ilişkinin zedelenmesine neden olabilmektedir. Sürekli olarak tekrarlanan problemler sonucundaysa aile çift terapistine başvuru yapılabilmekte ve aile içi iletişim güçlendirilebilmektedir. Cinsel terapi merkezine yapılan başvurular sonucunda gereken desteği alabilirsiniz.

Daha fazlası için Psikolog Yusuf Yerli´ye iletişim sayfasında yer alan numaralar veya whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Cinsel Terapi İle Tedavi Mümkün Mü?
    Uzunca bir süredir terapiler hakkında bilgileri aktardığımız kurumsal sitemizde bugün sizlerden gelen sorular arasında yer alan Cinsel Terapi İle Tedavi Mümkün Mü? konusuna değindik.
  • Kaygı Bozukluğu Belirtileri
    Kaygı Bozukluğu Belirtileri ile alakalı erişmek istediğiniz tüm verilere, tüm detaylara bu sayfadan erişebilir ve merak ettikleriniz için ise Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´den hemen bilgi alabilirsiniz.
  • Kuruntu Hastalığı Tedavisi
    Türkiye´de Kuruntu Hastalığı Tedavisi denilince akla ilk gelenler arasında yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´nin kurumsal web sitesinden bilgilere ulaşabilir ve anında online destek, yüzyüze destek alablirsiniz.
Whatsapp