Ataşehir Anksiyete Bozukluğu Tedavisi

Ataşehir´de Anksiyete Bozukluğu Tedavisi konusunda uzman bir psikologa ihtiyacınız mı var? Bölgede faaliyet gösteren Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere 1 telefon kadar yakın. Gerek yüz yüze terapi, gerekse online terapi süreçleri için bize sitemizdeki numaramızdan ulaşarak anında bilgi alabilirisniz. Kaygı duymak son derecede normal bir duygu durumudur. Gündelik hayatta karşılaştığınız olumsuz duygu ve durumlar karşısında kaygı hissine kapılmanız son derecede olağan bir gelişmedir. Özellikle sorunlarla baş etmeniz ve kendinize bir koruma kalkanı oluşturmanız noktasında kaygı doğal bir halde olacaktır. Ancak bu kaygı durumunun nedensiz ve kontrolsüz bir biçimde varlık göstermesi ciddi bir ruhsal sıkıntıyı beraberinde getirecektir. Bu şekilde bir hisle mücadele halindeyseniz uzman doktor kadromuzla her zaman için yanınızda yer alıyoruz. Bununla beraber Ataşehir anksiyete bozukluğu tedavisi hususunda size farklı metotlar ve tedavi yöntemleri sunarak bir an önce eski günlerinize dönmeyi amaç haline getiriyoruz.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesinde bir çok veri, bir çok detay ve konu ile bağlantılı testler sizleri bekliyor.

Anksiyete Bozukluğu Nedir?


Anksiyete bozukluğuna sahip olmanız durumunda sürekli olarak aşırı ve uygunsuz bir endişe halinde olmaktasınız. Bununla beraber uzmanlarımıza yöneldiğinizde sizi en doğru şekilde izleyerek doğru tedavileri uygulayacaklardır. Özellikle hayatınızın ciddi bir yerinde endişe halinin gelişmesi var olan yaşam faaliyetlerinizi de etkileyecektir. Kendi kontrollerinizin dışında gelişecek olan bu durum en kötü sonuçları düşünmenize neden olacaktır. Ayrıca bu tarz durumları para, kariyer, sağlık ve aileyle alakalı olacaktır. Gün boyunca sürecek ve uzun vadeli olarak sizi etkileyecektir.
 

Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?


Anksiyete bozukluğu herhangi bir neden olmasa bile kendini geliştirir. Ayrıca herhangi bir neden olmaması kadar kontrolünüzün dışında gelişmesi de ana belirtisi konumundadır. Bunun dışında sakinleşemiyor ve bu tarz düşüncelerden bir türlü uzak kalamıyorsanız derhal bizimle iletişim kurmanızı tavsiye ediyoruz. Onun dışında sürekli yorgunluk hali, konsantrasyon zorluğu, devamlı olarak irkilme, uykuya dalamama ve sıklıkla uyanma gibi problemler de bu rahatsızlığın göstergesi konumundadır.

Fiziksel bir rahatsızlığınız varmış gibi ortaya çıkan belirtiler de anksiyete bozukluğunda önemli bir rol oynar. Bazı rahatsızlıkların olduğunu hissetmeniz ya da gerçekten ortaya çıkması da psikolojik olarak bu durumun nedeni sonrasında gelişmektedir. Sebepsiz yere yorulma, kas ağrısı, baş ağrıları, yutkunmada zorluk, titreme, seyirmeler, terleme, bulantı ve sıcak basması gibi belirtilerden bir ya da birkaç tanesini hissettiğinizde anksiyete bozukluğu teşhisi çıkabilir.

Ataşehir Anksiyete Bozukluğu Tedavisi - Psikolog - Psikiyatri

Online terapi hizmetini de tüm Türkiye´ye, hatta tüm Avrupa´ya sunan Psikologumuz ile tanışın. Yusuf YERLİ sizlere 1 telefon kadar yakın.
 

Anksiyete Bozukluğu Oluşumu


Anksiyete bozukluğunun gelişiminde özellikle stres büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle çocukluk ve ergenlik dönemlerinde başlayan bu rahatsızlığa bu süreçte teşhis ettiğimizde daha da kolay bir iyileşme dönemine girebilirsiniz. Ancak zamanla daha da kötü bir hal alacağından dolayı erken teşhis bu ruhsal hastalık için de etkili olacaktır.

Fiziksel rahatsızlıklarla da bu hastalık belirti vereceğinden dolayı kliniğimiz alanı dışındaki branşlara yönelebilirsiniz. Ancak herhangi bir teşhis konulmayacağından dolayı bu hususta kliniğimizden profesyonel anlamda yardım alabilirsiniz. Diğer branşlara başvurmanız teşhis ve tedavi sürecinizi geciktirecektir. Ancak yine de ruhsal bir sorununuz olduğunu anlamayacak ya da kendinize yakıştıramayacaksınız.
 

Anksiyete Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir?


Kliniğimizin de desteğiyle anksiyete bozukluğu rahatlıkla tedavi edilmektedir. İlk yapmanız gereken uzman doktorlarımıza başvurarak, kapsamlı bir değerlendirmeye tabi olmanızdır. Ayrıca bünyemizdeki hekimler şikayetlerinizin fiziksel nedenlerden ötürü gelişip gelişmediğini kontrol edeceklerdir.

Bünyemizde tedavi gören hastaların her biri yarar görecektir. İlaç tedavilerimizden ya da psikoterapi seanslarımdan faydalanarak, etkin sonuçlara ulaşmak mümkündür. Ayrıca doktorlarımızla birlikte hangi tür tedaviye yöneleceğiniz hususunda karar alacaksınız.

Genel itibarıyla antidepresan ve anksiyolitik ilaçlar bu süreçte kullanacağınız düzeydedir. Gerginliğinizin ve kaygılarınızın hızla tedavi edilmesi hususunda bu yolu izlemekteyiz. Doktorlarımızın önerdiği dozlarda ilaç kullanarak anksiyete bozukluğuna dair çözüm üretmekteyiz. Bununla beraber randevu alarak uzman doktorlarımızın danışmanlık hizmetlerinden her zaman yararlanabilirsiniz.

Çok daha fazlası için, merak ettiğiniz soruların yanıtları için Psikolog Yusuf Yerli´ye sitesinde yer alan whatsapp hattındna hemen ulaşın. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Kurumsal psikolojik Danışmanlık nedir?
    Kurumsal psikolojik Danışmanlık nedir? başlıklı site içeriğine Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin kişisel web sitesinden hemen erişebilirsiniz.
  • Cinsellik Terapisi Nedir?
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile merak ettiğiniz tüm bilgilere hemen erişmek, yaşadığınız sorunlarınızda profesyonel terapist hizmetleri almak mümkün. Cinsellik Terapisi Nedir? sorusunun yanıtı sitemizde sizlerle.
  • İstanbul Cinsel Terapist
    İstanbul Cinsel Terapist arayışında olanlar için gizlilk kurallarında katı olan işinde uzman klinik psikolog hizmeti veren Yusuf Yerli´yi hemen arayabilir ve online destek alabilirsiniz.
Whatsapp