Bağdat Caddesi Anksiyete Bozukluğu Tedavisi

Günlük hayatınızdaki olumsuzluklar ve karşılaştığınız olaylar korku ve kaygı hislerini yaygın olarak yaşamanıza neden olacaktır. Ancak bu tarz durumları normal düzeyde yaşamanız son derecede olası olsa da herhangi bir neden yokken gelişmesi sakıncalı bir durum olacaktır. Anksiyete bozukluğu olarak teşhisini koyduğumuz rahatsızlığa bağlı olarak gündelik hayatınızı ciddi manada etkileyecek nedensiz korku ve kaygı duygularını yaşayabilirsiniz. Bununla beraber Bağdat Caddesi anksiyete bozukluğu tedavisi hususunda uzman doktorlarımıza yönelerek terapi ve tedavi süreçlerinize başlayabilirsiniz.

Genel itibarıyla panik ataklar biçimde kendini gösteren anksiyete bozukluğu rahatsızlığına bağlı olarak işlerinize odaklanamama ve sosyal yaşantınızı sürdürememe gibi durumlarla karşı karşıya kalacaksınız. Toplumda yaygın olarak ortaya çıkan bu rahatsızlığı farklı tıbbi tedavi yöntemleriyle birlikte ortadan kaldıracağız. Bağdat Caddesi anksiyete bozukluğu tedavisi hususunda belirtilerin giderek azalacağı ve kontrolünüz altında olacağı günlere rahatlıkla ulaşacaksınız.
 

Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?
 

Anksiyete bozukluğu sorununu yaşayıp yaşamadığınızı görmeniz konusunda bazı belirtileri baz alabilirsiniz. Özellikle mental ve fiziksel olarak karmaşa içerisindeyseniz bu sorunun içerisindesinizdir. Kliniğimizdeki doktorlarımızın da yardımıyla bu belirtileri gözden geçirerek bu rahatsızlığa sahip olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Duygulara vereceğiniz tepkilerin tamamen belirsiz olacağı bu rahatsızlığın teşhisi ve tıbbi tedavisi konusunda uzman doktorlarımızdan destek alabilirsiniz. Özellikle anksiyete bozukluğunun belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

- Sürekli olarak gergin ve huzursuz hissetmek
- Kalp atış hızınızın artması
- Hızlı nefes alışverişi
- Aşırı derecede terleme
- Titreme
- Halsiz ve bitkin hissetme
- Sürekli olarak endişeli ve korku duymuş biçimde hissederek başka duygulara odaklanamama
- Uykusuzluk sorunu
- Mide sorunları
- Olaylardan ve mekanlardan kaçınma
- Nefes darlığı
- Ağızda kuruluk
- Bulantı
- Kaslarda kramp oluşumu
- Baş dönmesi ve ağrısı


 

Anksiyete Bozukluğu Risk Grubunda Mısınız?
 

Anskiyete bozukluğu yaşayıp yaşamadığınızı anlamanız için risk gruplarını da ele alabilirsiniz. Kliniğimizdeki doktorlar da bu kriterler etrafında sizleri yönlendirecek ve gerekli bilgileri verecektir. Anksiyete bozukluğu kadınlarda fobilere bağlı olarak daha sık ortaya çıkmaktadır. Ancak gelecek ve sosyal endişeler noktasında erkeklerde daha da yaygın olarak görüşmektedir.

Anksiyete bozukluğu kadınlarda erkeklere kıyasla daha da sık olarak ortaya çıkmaktadır. Bunun temel nedeni de hormon düzeylerinin değişkenlik göstermesinden dolayıdır. Erkeklerde var olan testesterona bağlı olarak da anksiyete bozukluğu görülme düzeyi düşecektir. Ayrıca tüm genel olarak şu risk faktörlerinin olduğunu bilmelisiniz. Bu kriterlerden biri ya da birden fazlasına sahipseniz anksiyete bozukluğu yaşama ihtimaliniz artacaktır.

- Birileriyle tanışmak ya da yeni bir ortama dahil olmak konusunda zorluk çekiyorsanız
- Çocukluk ya da yetişkinlik döneminizde travmatik olaylar yaşadıysanız
- Ailenizde farklı psikolojik sorunlar bulunan bireyler varsa
- Tiroit ya da aritmi gibi fiziksel rahatsızlıklara sahipseniz
- Uyuşturucu veya alkol bağımlısıysanız anksiyete bozukluğu yaşama ihtimaliniz diğer kişilere kıyasla yüksek olacaktır.

Anksiyete bozukluğunu tespit etme konusunda herhangi bir test bulunmamaktadır. Kliniğimizdeki uzman doktorların fiziki muayeneleri ve mental testleri sonrasında bu rahatsızlığa sahip olup olmadığınız ortaya çıkacaktır. Sonrasında da doktorlarımız tarafından farklı terapi metotları ve ilaç tedavileri uygulanarak bu rahatsızlığı olabildiğince kısa sürede çözmek ve gündelik hayatınıza dönüşünüzü iyileştirmek amaç edinilecektir.

Anksiyete bozukluğu konusunda destek verecek olan uzman doktorlarımızdan randevu almak için kliniğimizi arayabilirsiniz. Her biri alanında uzman olan hekim kadromuz sayesinde bu zorlu süreçte yanınızda olacak ve var olan olumsuz durumları beraberce giderme konusunda destek vereceğiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Kaygı Bozuklukları Kimlerde Sık Görülür?
    Kaygı kısaca; vücut stresli ve tehlikeli durumlarla karşılaştığında ortaya çıkan doğal, sağlıklı bir tepkidir. Bu, potansiyel tehditlerin farkına varmanızı ve günlük hayatın zorluklarıyla yüzleşmenizi sağlar. American Psychologica
  • Kuruntu Hastalığı Tedavisi
    Türkiye´de Kuruntu Hastalığı Tedavisi denilince akla ilk gelenler arasında yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´nin kurumsal web sitesinden bilgilere ulaşabilir ve anında online destek, yüzyüze destek alablirsiniz.
  • Kaygıyı Ne Tetikler?
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin kişisel web sitesinden tüm bilgilere anında erişebilir ve aklınıza takılan tüm hususlar için, uzman desteği alabilmek için sitede yer alan whatsapp hattından anında bilgi alabilirsiniz.
Whatsapp