Bağdat Caddesi Kaygı Bozukluğu Tedavisi

Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ SİZLERE Bağdat Caddesi Kaygı Bozukluğu Tedavisi ile alakalı bir çok veriyi, bilgiyi sitesinde aktardı, sorularınız için kendisine whatsapp hattından ulaşabilir ve online tedavi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Kaygı bozukluğu rahatsızlığı gündelik hayatınızı zorlaştıracaktır. Kliniğimizdeki uzman doktorların yaygın gördüğü semptomlar olan gerginlik, panik ve korku duygularınız bu teşhisi koymalarında etkili olmaktadır. Ayrıca fiziksel olarak terleme ve hızlı kalp çarpıntısı gibi emareler görmeleri de kaygı bozukluğu yaşadığınızı göstermektedir.

Bununla beraber Bağdat Caddesi kaygı bozukluğu tedavisi hususunda gerekli yöntemleri ele alacaklardır. Sonrasında da kliniğimizdeki uzman doktorlarımız tedavi seçeneklerini ele alarak, sizin için en uygun olanı izleyeceklerdir.

Anksiyete hali belirli derecede ve bazı zamanlarda normal olarak karşılanmaktadır. Hayatınızda zorlu süreçlerden geçtiğiniz anlarda olumsuz duygular yaşamanız doğal bir durumdur. Ayrıca sorun çözme ve problemlerin üstesinden gelme konularında faydasını dahi görebilirsiniz. Ancak normalden daha da yoğun ve yaygın bir biçimde bu duyguları hissediyorsanız ciddi bir sorun içerisindesinizdir. Derhal profesyonel yardım almak adına kliniğimizden randevu almanızı öneririz. Tepkilerinizin normalin üzerinde ve kontrolünüzün dışında gelişmesi halinde Bağdat Caddesi kaygı bozukluğu tedavisi sürecine dahil olmanızda yarar vardır. Doktorlarımız birkaç farklı tedavi yöntemini uygulayarak, bu sorununuzdan kurtulmanız için süreçleri başlatacaklardır.

İşletmelerde görevli olanlarında her zaman bir hayli kaygılı olduğunu görmekteyiz, şirket içi motivasyon için Psikologlarımızdan ayrıca destek alabilirsiniz. Psikolog Yusuf Yerli Kadıköy´de bu alanda tecrübelidir.

Kaygı Bozukluğu Türleri Nelerdir?


Kaygı bozukluğu farklı nedenlerden ötürü değişik türlerde gözlemlenmektedir. Hangi rahatsızlığa sahip olduğunuzu anlamak adına doktorlarımıza yönelerek belirli test aşamalarına dahil olmanız gerekecektir. Sonrasında net olarak rahatsızlığınız teşhis edilecek ve gerekli tedavi süreçleriniz de başlayacaktır.

Genel Anksiyete Bozukluğu

Bu rahatsızlığa sahipseniz herhangi bir gelişme yaşanmasa bile aşırı düzeyde endişe ve gerginliğe kapılmanız söz konusudur. Ayrıca kapıldığınız olumsuz düşünceleri düşünmekten kendinizi alıkoayamayacak ve kontrolü tamamen kaybedeceksiniz. Öte yandan fiziksel belirtiler olan huzursuzluk, odaklanma zorluğu ve uyku problemleri de yaşayacaksınız.

Panik Bozukluğu

Sürekli ve ani panik ataklar yaşamanız hali yoğun duygulara bağlı olarak gelişmektedir. Ayrıca beklemediğiniz bir anda bu durumu yaşayacak ve kontrolünüzü kaybedeceksiniz. Genel olarak korku duyduğunuz bir olguyla karşılaştığınız esnada tetikleyecek olan bu rahatsızlık adeta kalp krizini andıracaktır. Panik atak esnasında şu tip fiziksel emareleri yaşamanız olası olacaktır.

•    Terleme
•    Kalp çarpıntısı yaşıyor gibi hissetmek
•    Göğüste ağrı
•    Kalp krizi geçirdiğinizi düşünmenize neden olan boğulma hissine kapılmanız

Bağdat Caddesi Kaygı Bozukluğu Tedavisi

Fobi

Belirli olaylara ya da nesnelere karşı yoğun korku duygusu besleme halinizdir. Ancak bu korku halinizde bilinçsiz hareketler sergileyecek ve istemdışı halde olacaksınız. Fobinizden uzak kalmak için kaçınmaya çalışmak gibi hareketler içerisinde olacaksınız. Farklı farklı tepkiler vererek, bu durumu tehlike olarak algılayacaksınız.

Sosyal Anksiyete Bozukluğu

Sosyal fobi olarak da tanımlanan sosyal anksiyete bozukluğu gündelik yaşantınızı ciddi manada etkileyecektir. Kalabalıklara girmekten kaçınarak insanları kendinizden soyutlama derecesinde dahi hareket edeceksiniz. Genel itibarıyla insanların sizi yargılayacağı ya da alay edeceği düşüncesi içerisinde bu korunma dürtüsüyle hareket edeceksiniz.

Psikolog Yusuf Yerli´nin tecrübesi ve bilgi birikiminden yararlanmak isteyenler hemen iletişim numaralarından ulaşım sağlayabilirler.

Ayrılık Anksiyetesi Bozukluğu

Bu durumu genelde çocukluk döneminde olan hastalar yaşamaktadır. Ebeveynseniz ve çocuklarınız sizden ayrı kalmaktan korkuyorsa bu durum sosyal anksiyete bozukluğundan ileri gelebilir. Ayrıca çocuklarınız stresli ve travmatik anılar içeren bir ortamda hayatını sürdürüyorsa da bu rahatsızlığın içerisinde olabilir.

Kaygı bozukluğu sorunu farklı belirtilere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Kliniğimize yönelerek fiziksel ve ruhsal testlere tabi olduğunuz süreçte kolayca uzmanlarımız tarafından teşhis edilecektir. Sonrasında da farklı tedavi kombinasyonlarıyla hayatınızın kontrolünü yeniden ele geçireceksiniz. Daha sağlıklı ve sorunsuz bir hayat sürmeniz noktasında uzman hekimlerimiz size yardımcı olacaktır. Danışmanlık desteği almanız için kliniğimizle iletişim kurarak, randevu alma imkanınız doğrultusunda tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

Çok daha fazlası için Psikolog Yusuf Yerli´ye whatsapp hattından ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra INSTAGRAM hesabı sizler için daima bilgilendirici içerikler de paylaşmaktadır, takip etmenizde fayda var..
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Kaygı Bozukluğu Tedavisi
    Kaygı Bozukluğu Tedavisi ve diğer merak edilen hususlar için Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ kurumsal web sitesinde bu içerik sizlere sunulmuştur. Hemen inceleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Kadıköy Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi
    İstanbul´da bulunan ve Türkiye´nin her yerine hizmet verebilen Psikolog Yusuf Yerli´nin sitesinde Kadıköy Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi konusunu hemen inceleyin ve sizlerde bir çok hususda bilgi sahibi olun.
  • Panik Bozukluk Hastaları
    Panik Bozukluk Hastaları ile alakalı hazırlanmış olan bu içeriğimize yakından gözatabilir ve aklınıza takılan hususların tamamı için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den hizmet alabilirsiniz.
Whatsapp