Ben Neden Kaygı Bozukluğu Yaşıyorum?

Ben Neden Kaygı Bozukluğu Yaşıyorum? Çevremdeki diğer insanlar neden kaygı bozukluğu yaşamıyor? Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli bu alanda merak edilen soruları sizler için yanıtlıyor. Web sitemizden tüm detaylara ulaşabilir ve yaşadığınız anksiyete bozuklukları için profesyonel desteği anında bizden alabilirsiniz.

Herkeste meydana gelen korku ve kaygılar bazı insanlarda hastalık boyutlarına ulaşabilmektedir. Lakin bazı insanlarda ise gerçekten hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Bir çok danışanımız tarafından şu sorunun sıklıkla sorulduğunun farkındayız. Ben neden kaygı duyuyorum da çevremdeki diğerleri bu hissi yaşamıyor, neden kaygı duymuyorlar?

Genellikle tüm kaygılar Klasik koşullanma ile öğrenilir ve edimsel koşullanmalar ile devam eder. Mesela karşımıza yolda yürürken bir köpeğin çıktığını varsayalım, burada köpeğin kendisinden değil de, aniden çıkan köpeğin görünümünden ya da bizi ısıracağı düşüncesinden korkarız. Ve bu durumda klasik bir koşullanma davranışına sahip oluruz. Ardından ise köpekten kaçma eyleminden sonra da rahatlarsınız.

Eğer gerçekten de köpekle ilgili korkmamızı gerektirecek bir durum olsaydı, gerçekten de dünya üzerinde yer alan tüm insanların da karşımıza çıkan bu köpekten korkuyor olması gerekirdi. Ancak sizlerinde bildiği gibi tüm insanlar köpekten korkmaz, çünkü her köpek ısırmaz, lakin bazıları da ısırabiliyor. Ama her köpek de ısıracak diye hayatıma bir engel koyuyorsam ve ozaman hayatım çıkılmaz hale gelirdi.

Kaygı Bozukluğu Tedavisi


Anksiyete aslında herkes için bir duygu alarmıdır. Kaygı durumu bize yaşanan bir tehlike anında zaman kazanmamızı, önlem almamızı sağlayabilir, bedene zarar gelmeden önce anksiyete korunmayı sağlayacak, doğru kararı vermemizi sağlayacaktır. Fakat bu durumla alakalı bozukluk yaşayan kişilerde yanlış çalan tehlike alarmları, yanlış sonuçlara, yanlış adımlara sebebiyet verecektir. Bozukluk yaşamayanların gerçekten de tehlike anında çaldığı alarmlar doğru tepki alınmasını sağlayacaktır.

Kaygı ile alakalı sorunları olan, panik bozukluğu bulunan kaygılı insanların vücudundaki tüm belirtiler, düşünceler veya duygular yanlış yorumlanacak ve malesef felaket senaryolarının olmasını sağlayacaktır.

Kaygı bozukluğu yaşayan tüm ziyaretçilerimiz için İstanbul ilinde hizmet vermekteyiz. İsteyen danışanlarımıza kliniğimizde, isteyenlere ise online görüşme yöntemleri ile hizmet vermekteyiz.

Ben Neden Kaygı Bozukluğu Yaşıyorum da diğerleri yaşamıyor sorusunun tam ve detaylı yanıtını almak için web sitemizde yer alan canlı destek alabileceğiniz whatsapp hattımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere uzun yıllardır bu alanda hizmet verebilmektedir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Panik Bozukluk İlaç Tedavisi
    Kişinin kendini tehlikede hissetmesi ve yoğun korku duyması sonucunda geçirdiği panik ataklar sık sık olduğu zaman, panik bozukluk ilaç tedavisi uygulanmaktadır.
  • Kurumsal psikolojik Danışmanlık nedir?
    Kurumsal psikolojik Danışmanlık nedir? başlıklı site içeriğine Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin kişisel web sitesinden hemen erişebilirsiniz.
  • Akut Stres Bozukluğu ve Tedavisi
    Akut Stres Bozukluğu ve Tedavisi ile ilgili sizler için hazırlanan bu içeriğimize kurumsal sitemizden hemen erişebilir ve anında bilgi için Psikolog Yusuf Yerli´ye ulaşabilirsiniz.
Whatsapp