Bostancı Anksiyete Bozukluğu Tedavisi

Bostancı Anksiyete Bozukluğu Tedavisi hizmeti için bize web sitemizde yer alan numaradan hizmet alabilirsiniz, Psikolog Yusuf Yerli olarak sizlerden gelen talepleri kısa süre içerisinde değerlendirmeye almaktayız. Anksiyete bozukluğu sorunu herhangi bir neden yokken devamlı olarak endişeli haldeyseniz kendini gösterecektir. Devamlı olarak başınıza kötü şeylerin geleceğine dair bir düşünce içinizi kaplıyorsa bizimle iletişime geçerek bu soruna çözüm üretebilirsiniz. Bostancı anksiyete bozukluğu tedavisi konusunda tamamen uzman olan doktor kadromuzla birlikte duymuş olduğunuz kaygı, korku ve endişe duygularınız giderek azalma gösterecektir. Ayrıca Bostancı anksiyete bozukluğu tedavisi hususunda en uygun teknikleri sizlere uygulayan doktorlarımız sayesinde gündelik hayatınıza yeniden dönüş yapacaksınız.

Anksiyete bozukluğuna bağlı olarak duyduğunuz kaygılar aşırı derecelerde seyredecektir. Ayrıca kaygı duymanız için de herhangi bir neden olmasına gerek olmayacaktır. Her zaman için bir felaketle karşı karşıya kalacağınız korkusuna kapılarak bu düşüncelerden arınamadığınızı gözlemleyebileceksiniz. Ancak bostancı anksiyete bozukluğu tedavisi ile birlikte bu kötü düşünce ve duygulardan kurtulma şansınız yükselecektir.

Yaklaşık olarak %5 ile %6 seviyesinde görülen bir rahatsızlık olan anksiyete bozukluğu, hayatınızın her döneminde karşınıza çıkabilecektir. Ayrıca bu rahatsızlığın yaş ve cinsiyet gibi bir sınıflandırılması da yoktur. Ancak yaşınız ilerledikçe kaygı duyma düzeyinizin yükselmesine bağlı olarak anksiyete bozukluğu rahatsızlığı çekmenizin oranı da artış gösterecektir.

Anksiyete bozukluğu yaşadığınız durumlarda aslında bu durumu abarttığınızı ve aşırı tepki verdiğinizi fark edeceksiniz. Ancak kendinize bir türlü hakim olamadığınızdan dolayı bu düşünceleri sergilemeye devam edeceksiniz. Derhal doktorlarımızdan randevu alarak anksiyete bozukluğuna dair tedavi süreçlerinize başlayabilirsiniz.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli bölgede yer alan merkezinde dilerseniz yüz yüze, dilerseniz online terapi seçeneği ile hizmet verir.

Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?


Anksiyete bozukluğu engelleyemediğiniz aşırı kaygı şeklinde kendini göstermektedir. Ayrıca sadece ruhsal değil fiziksel olarak da bazı belirtilerle bu rahatsızlığı tespit etmemiz mümkün olacaktır. Pek çok belirtisi olan anksiyete bozukluğunun en belirgin olanları da şunlardır:

•    Nedensiz yere aşırı kaygı ve endişe duyma
•    Kaygılanacak bir durumun olmadığını bilmeye rağmen bu davranışa mani olamama
•    Kaygı oluşturacak olan etmenlerden kaçınma
•    Konsantrasyon sorunları ve dikkat dağınıklıkları
•    Yorgunluk hali
•    Uykusuzluk çekme
•    Titremeler
•    Yoğun terleme
•    Kaslarda ve başta ağrı
•    Mide bulantısı
•    Baş dönmesi

Anksiyete Bozukluğu Belirtileri


Anksiyete Bozukluğu Nedenleri


Anksiyete bozukluğunun nedenleri hakkında pek fazla net bir bilgi yoktur. Bu hususta doktorlarımız da bu hastalığınızın nedenleri arasında genetik, çevresel etmenler, biyolojik unsurlar ve kişilik yapınızı baz almaktadır.

Anksiyete bozukluğuna bağlı olarak genetik önemli bir yer tutmaktadır. Ailenizin 1. Dereceden olan akrabalarınızda bu rahatsızlık olması halinde sizin de bu hastalığa yakalanma oranınız diğer kişilere nazaran çok daha fazla olacaktır.

Biyolojik faktörler de anksiyete bozukluğunun gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle beyninizde salgılanan serotonin hormonunda dengesizlik olması ya da sinirlerin doğru iletimi gerçekleştirememesi sonrasında kaygı bozukluğu oluşacaktır.

Psikolog Yusuf Yerli´den nerede olursanız olun online psikolojik destek alabilirsiniz.

Ciddi travmalar yaşamanıza neden olacak olan olaylar da kaygı bozukluğu gelişiminde önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca evhamlı bir yapınızın olması durumunda da yaygın olarak bu rahatsızlığa yakalanacağınız ihtimalini beraberinde getirecektir.
 

Anksiyete Bozukluğu Teşhisi Nasıl Konur?


Doktorlarımızla geçireceğiniz test ve terapi süreçleri sonrasında anksiyete bozukluğuna sahip olup olmadığınız anlaşılacaktır. Ayrıca bu süreçte doktorlarımızı doğru bir biçimde yönlendirmeniz ve yanıltıcı bilgiler sunmamanız da önemli bir husus olacaktır. Ancak bu şekilde var olan rahatsızlığınızı tedavi etmek adına en uygun başlangıçları yapmak mümkün hale gelecektir.

•    6 ay içerisinde haftanın çoğu gününde olay ve olgular karşısında ciddi kaygılar duymak
•    Kaygı halinizi kontrol etmenizde güçlük yaşamanız
•    Kaygı halinizi kontrol edememeniz sonrasında ortaya çıkan fiziksel belirtiler neticesinde gündelik hayatınıza dair olumsuzluklarla karşı karşıya kalmak
•    Fiziksel ya da ruhsal sorununuz olmadan yersiz yere kaygı içinde bulunmak

Daha fazla bilgi ve detay için sitemizdeki numaramızdan Psikolog Yusuf Yerli´ye ulaşabilirsiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Caddebostan OKB Tedavi Hizmeti
    Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Tedavisi için Caddebostan ve çevresinde hizmetinizdeyiz. Web sitemizden konu ile alakalı detaylı bilgilere erişebilir ve anında randevu talebi oluşturabilirsiniz.
  • Koşuyolu Psikoterapi İle OKB Tedavisi
    Koşuyolu Psikoterapi İle OKB Tedavisi ihtiyaçlarınız için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye hemen ulaşabilir ve aklınızdaki hususların tamamının yanıtını almak üzere bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Panik Bozukluk Hastaları
    Panik Bozukluk Hastaları ile alakalı hazırlanmış olan bu içeriğimize yakından gözatabilir ve aklınıza takılan hususların tamamı için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den hizmet alabilirsiniz.
Whatsapp