Bostancı Kaygı Bozukluğu Tedavisi

Bostancı Kaygı Bozukluğu Tedavisi hizmetinden yararlanabilmek ve bu bölgedeki psikologlardan profesyonel hizmet almak için tek yapmanız gereken web sitemizde Psk. Yusuf Yerli irtibat numarasını aramak olmalıdır. Kaygı bozukluğu, psikolojik bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Ayrıca toplum genelinde %5 oranında bu hastalıkla hayatını sürdüren kişiler vardır. Biz de kliniğimizdeki uzman doktor kadromuzla bu tarz ruhsal sorunlarınızı gidermeye yönelmekteyiz. Gündelik hayatınızda olağanın üzerinde kaygı yaşıyorsanız bu rahatsızlığa çözüm üretmek için kliniğimize başvurabilirsiniz. Hayatınızın var olan gidişatında kaygı düzeyiniz normalin çok üzerindeyse ve bu duyguları nedensiz yere yaşıyorsanız kaygı bozukluğu teşhisi konulması yüksek ihtimaldir. Kliniğimiz de Bostancı kaygı bozukluğu tedavisi konusunda oldukça donanımlı ve yeniliklere açık bir tavır takınmaktadır. Bununla beraber korku, endişe ve olumsuz düşüncelerin hüküm sürdüğü hayatınızın iplerini yeniden elinize almanızda profesyonel desteğini sunmaktadır.

Sektörde kendini kanıtlamış, bir çok danışanı buluınan ve bu alanda oldukça tecrübeli olan Psikolog Yusuf Yerli´ye web sitesinde bulunan telefon numarasından, whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Kaygı düzeyinin normalden yüksek olması son derecede ciddi bir rahatsızlıktır. Ayrıca sık ve yoğun bir biçimde bu hislere kapılmanızdan ötürü günlük hayatınız olumsuz şekilde etkilenecektir. Kliniğimize başvurarak Bostancı kaygı bozukluğu tedavisi hususunda bilgi alabilir ve randevularımıza dahil olarak bu hastalığın etkisini giderek azaltabilirsiniz. Sürekli olarak en olumsuzu düşünerek başka olgulara odaklanamama halinden kurtulmak adına psikoterapi ve ilaç tedavisi desteğimizle bu sorunu en aza indirgeyebilirsiniz.

Kaygılı halinizin gündelik hayatınızı etkilemesi, ruh sağlığınızı bozması ve sosyal ilişkilerinizi daraltması söz konusuysa anksiyete bozukluğu teşhisi koymaktayız. Ayrıca daha detaylı fiziksel ve mental testlere kliniğimizde tabi olacağınızdan dolayı bu rahatsızlığın türüne bağlı tedavi yöntemlerimizi hayata geçirmekteyiz. Genel olarak panik bozukluk, sosyal anksiyete bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu ve yaygın anksiyete bozukluğu gibi alt türlere uygun olan aşamaları sizinle beraber ele almaktayız.

Kaygı Bozukluğu Kimlerde Sık Görülmektedir?


Klinik araştırmalara bağlı olarak kaygı bozukluğunun kadınlarda daha sık olduğu görülmektedir. Ayrıca bu rahatsızlığın görülme yaşı 30’larla beraber başlamaktadır. Ayrıca genetik açıdan yatkın olan hastalar da kaygı bozukluğu rahatsızlığına bağlı olarak hayatında ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır.

Hastalarımızın yaşam şartları ve ailesinin yetiştirme biçimleri de kaygı bozukluğunu tetikleyen etmenler arasında yer almaktadır. Ayrıca erken dönemlerde ciddi travmatik olaylarla karşı karşıya kalmanız da bu rahatsızlığa maruz kalmanız için önemli bir kriterdir. Kliniğimiz bünyesindeki hekimlerimiz de bu risk faktörlerini göz önüne alarak teşhis sürecinde incelemektedir.
 

Kaygı Bozuklukları Nedenleri Nelerdir?


Doktorlarımız kaygı bozukluğunun nedenlerini net bir biçimde belirtmemektedir. Ancak yine de belli başlı sağlık sorunlarının yanı sıra genetik faktörler, travmatik durumlar ve hayat biçiminizin de bu durumu etkilediğinden bahsetmektedirler. Bu hususta belli başlı etmenleri şu şekilde sıralamak da mümkündür.

•    Genetik faktörlerin kaygı bozukluğu yaşamada önemli bir etken olduğu açığa çıkmaktadır. Ayrıca ailenizde bu rahatsızlığın olması halinde siz de risk grubundasınızdır.
•    Travmatik yaşantılarınız da kaygı bozukluğu için bir neden olarak değerlendirilecektir.
•    Tiroit rahatsızlıklarınız, diyabet, kalp ve akciğer sorunlarınız da anksiyete rahatsızlığı için önemli bir nedendir.
•    Düzenli bir biçimde ilaç kullanıyorsanız yan etkilere bağlı olarak bu sorunu yaşayabilirsiniz.

Bostancı Kaygı Bozukluğu Tedavisi


Kaygı Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?


Kaygı bozukluğu yaşadığınızı belli başlı durumlara bağlı olarak anlayabilirsiniz. Ayrıca hekimlerimiz de bu şikayetlerinize bağlı olarak kaygı bozukluğu teşhisini koyacaktır.

•    Sürekli kötü bir şey yaşayacakmışsınız gibi düşünerek endişelenmeniz
•    Gergin ve huzursuz hissetmeniz
•    Titreme ve terleme haliniz
•    Odaklanma sorunlarınız
•    Mide ve bağırsak problemleriniz
•    Nefes darlığı
•    Ağızda kuruma
•    Kalp atışlarınızda hızlanma
•    Kaygı duyduğunuz olay ve durumlardan vazgeçmeniz
•    Uyku sorunu çekmeniz

Bu tip belirtilere bağlı olarak hekimlerimiz kaygı bozukluğu teşhisi koyacaktır.

Çok daha fazlası için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´yi hemen arayın. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Panik Bozukluk Yaşayanlar
    Panik Bozukluk Yaşayanlar ile alakalı bilgilendirici yazının yer aldığı bu içeriğe gözatabilirsiniz, Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizler için bu içeriği hazırladı.
  • Kurumsal psikolojik Danışmanlık nedir?
    Kurumsal psikolojik Danışmanlık nedir? başlıklı site içeriğine Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin kişisel web sitesinden hemen erişebilirsiniz.
  • Kaygıya Ne İyi Gelir?
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile Kaygı bozukluğu ile baş etmek için önemli önerilerin yer aldığı bu içeriğimizde kaygıya ne iyi gelir? Sorusunun yanıtını sizlere aktaracağız.
Whatsapp