Caddebostan Anksiyete Bozukluğu Tedavisi

Kadıköy & Bağdat Caddesi Psikologları arasında yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere Caddebostan Anksiyete Bozukluğu Tedavisi hakkında bilgileri bu içeriğinde aktardı, hemen inceleyin. Anksiyete ya da diğer adıyla kaygı bozukluğu ruhsal rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Ayrıca gündelik hayatta maruz kaldığımız durumlardan ötürü endişe duyabiliriz. Öte yandan hayatımızda bazı anlarda farklı faktörlerden ötürü kaygılar duymamız da normaldir. Ancak bu durum sürekli olarak geliştiği hallerde kliniğimize müracaat ederek farklı tedavi yöntemlerimizden yararlanabilirsiniz. Böylelikle gündelik hayatınızın olağan seyrine devam etmeniz açısından Caddebostan anksiyete bozukluğu tedavisi konusunda uzman doktorlara yönelebilirsiniz.

Anksiyete bozukluğuna sahipseniz sürekli olarak devam eden bir endişe halinde olacaksınız. Bu durum da günlük aktivitelerinizi ciddi manada etkileyen bir durum olur. Kontrol mekanizmanızın devre dışı kalacağı bu anlar çocukluğunuzdan yetişkinliğinize kadar geniş bir sürece yayılacaktır. Bunun önüne geçmek adına kliniğimize yönelerek Caddebostan anksiyete bozukluğu tedavisi hususunda uzman kadromuzdan faydalanabilirsiniz.

Yusuf Yerli´nin kişisel web sitesinde bir çok alanda tecrübelli olduğu sizlere sunulmuştur, kısa bir gezintiye çıkarak bilgi sahibi olabilir ve ayrıca danışanlara özel hazırlanan testlerden de yararlanabilirsiniz.

Anksiyete Nedir?


Kaygılar, zaman zaman gelişen sorunlara bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Daha sağlıklı ve hızlı karar verebilmeniz açısından önemli bir yer tutacaktır. Ancak bu kaygı durumunun sıklığı ve dozajı da oldukça önemlidir. Eğer daha sık ve uzun süreli olarak nedensiz bir kaygı halindeyseniz kliniğimizle iletişime geçmenizde yarar var. İleride yaşayacağınız daha ileri boyuttaki sorunların önüne geçmeniz için Caddebostan anksiyete bozukluğu tedavisi hususunda kliniğimizden faydalanabilirsiniz.

Toplumda yaklaşık olarak %20 oranında kaygı bozukluğu hali hayatının belirli durumlarında ortaya çıkmaktadır. Ancak bu problemin sürekli olarak artış halinde olmaması için kliniğimizle iletişime geçmenizde yarar var. En kötü senaryoyu düşünme halinden uzaklaşarak kontrolü yeniden elde tutmak için kliniğimizin uzman doktorlarından faydalanabilirsiniz.

Devamlı bir biçimde kaygı bozukluğuna sahipseniz sosyal hayatınız ciddi manada etkilenecektir. Ayrıca ruh sağlığınız hasar alacak ve gündelik hayatınızın rutini de bozulacaktır. Bu yüzden hayat kalitenizi düşürmemek adına kliniğimizle iletişime geçerek maksimum oranda fayda sağlayabilirsiniz.

Anksiyete Bozuklukları Nelerdir?


Anksiyete bozukluğuna dair tedavi biçimlerimiz türlerine göre değişkenlik gösterecektir. Bununla beraber terapilerimiz sonrasında sizlere en uygun olan tedavi yöntemlerini belirlemekteyiz. Anksiyete bozukluğunun belli başlı türleri olduğundan dolayı en uygun olan tedavi yöntemlerini uygulamaktayız.

Genelleştirilmiş Anksiyete Bozukluğu
Herhangi bir neden olmadan aşırı derecede endişeli ve gergin haller sergileme durumudur.

Panik Atak Hali
Yoğun bir biçimde korkunun oluşumu panik atakları beraberinde getirecektir. Ayrıca bu süreçte göğüs ağrısı da hissederek kalp atışlarınız da hızlanabilir. Boğulma ya da kalp krizi durumunu yaşamanız da bu anksiyete türünün belirtisidir.

Sosyal Anksiyete Bozukluğu
Kişisel ilişkilerinizde yargılanmanız ve alay konusu olmanız haline karşı geliştirdiğiniz bir eylem olacaktır.

Fobiler
Anksiyete rahatsızlığınız beraberinde fobileri de getirebilir. Özellikle yükseklik korkusuna bağlı olarak yüksek katlı evlerde oturmaktan ya da uçağa binmekten kaçınabilirsiniz.

Agorafobi
Kalabalık ortamlarda acil haller anında korku ve endişe duymanız hali gelişecektir.

Ayrılık Kaygıları

Sevdiğiniz kişilerden ayrıldığınız anlarda kaygılanıyor ve o kişilerin her zaman yanınızda olmasını istiyorsanız da anksiyete bozukluğuna sahip olabilirsiniz.

Seçici Dilsizlik
Çocukluk döneminde bazı hastalar aileleriyle konuşmalarına karşın dış dünyadaki kişilerle iletişim güçlüğü yaşamaktadır. Böylelikle sosyal anksiyeteye bağlı dilsizlik hali de ortaya çıkmaktadır.
Kliniğimize yönelerek sosyal anksiyete bozukluğuna dair bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca randevu aldığınız takdirde uzman doktorlarımızın terapi seanslarına dahil olacaksınız. Hastalığınızın tanısını koyduktan sonra en uygun tedavi yöntemlerini uygulayacak olan doktorlarımız sayesinde bu süreci daha da uygun bir biçimde tamamlayabilirsiniz. En etkili ve güncel yöntemleri kullanan doktorlarımızdan fazlasıyla memnun kalarak, gündelik hayatınıza da yeniden dönme durumuna sahip olacaksınız.

Detaylı bilgi ve randevu seçenekleri için sitemizdeki numaramızı aramanız yeterli olacaktır. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin hemen her şehirden danışanları bulunmaktadır. Bir çok durumda online terapi ile sonuca gidilmektedir. Dileyen ve yakın olan danışanlarımızı ise CADDEBOSTAN bölgesinde kliniğimizde ağırlamaktayız.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Yaygın Anksiyete Bozuklulukları
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile bugün sizlere Yaygın Anksiyete Bozuklulukları Nedir, Belirtileri, Tedavisi hakkında bazı bilgileri aktaracağız, sorunlarınız için anında bize ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.
  • Caddebostan Kaygı Bozukluğu Tedavisi
    Caddebostan Kaygı Bozukluğu Tedavisi - Yaygın Anksiyete Bozukluğu Nedir, Belirtileri, Tedavisi ve diğer detaylar için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den bilgi alabilirsiniz.
  • Bostancı Kaygı Bozukluğu Tedavisi
    Bostancı Kaygı Bozukluğu Tedavisi hizmetinden yararlanabilmek ve bu bölgedeki psikologlardan profesyonel hizmet almak için tek yapmanız gereken web sitemizde Psk. Yusuf Yerli irtibat numarasını aramak olmalıdır.
Whatsapp