Caddebostan Kaygı Bozukluğu Tedavisi

Kaygı bozukluğu, aşırı derecede korku ve kaygı duyarak, bu hislerinizi kontrol edemediğinizde gelişen bir rahatsızlık türüdür. Ayrıca bu olumsuz hisleriniz herhangi bir nedene dayanmayacak ve gerçeği yansıtmayacaktır. Çoğu kez de gelecekte yaşanması muhtemel olan durumlara bağlı olarak gelişecektir.

Psikolog Yusuf Yerli ile terapi seçenekleri, online terapiler ve yüz yüze terapiler ile sonuca ulaşın. Detayları öğrenebilmek adına web sitemizdeki numaramız, whatsapp hattımız veya email adresimiz ile bize ulaşabilirsiniz.

Kaygı yaşanması zaman zaman normaldir. Ancak bu duygunun daha yoğun ve kontrol edemeyeceğiniz biçimde deneyimlemeniz ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirecek düzeydedir. Kaygı gelişiminizi tetikleyen farklı farklı etmenler vardır. Daha çok stres, çevresel etmenler, kötü alışkanlıklarınız, iş ve aile yaşantınız bu durumu tetikleyecektir. Ancak normalden daha yoğun ve kontrolünüz dışında kaygı duygusuna kapıldığınızda kliniğimize danışarak profesyonel ekibimizden destek almanız gerekecektir. Caddebostan kaygı bozukluğu tedavisi hususunda hayatınızda önemli bir yer tutan ve sizi engelleyen tüm olumsuzluklardan kurtulmanız mümkündür.

Kaygı Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?


Kaygı bozukluğunun toplumda görülme oranı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu da yaşam şartlarınızı ve kalitesini giderek düşüren bir etmen olacaktır. Caddebostan kaygı bozukluğu tedavisi konusunda belirtilerden bir ya da birden fazlasını yaşamanız halinde olabildiğince erken kliniğimize başvurmanızda yarar vardır. Bu hususta uzman doktorlarımız belirtilerinizi analiz ederek, tedavi sürecinizi başlatacaktır. Bununla beraber bazı belirtileri şu şekilde ifade etmemiz mümkündür.

•    Kontrol altına alamadığınız, abartılı ve uzun süreli endişe duymanız.
•    Nedensiz yere yorgun hissetmeniz
•    Dikkat bozukluğu yaşamanız
•    Konsantre olamamanız
•    Sürekli olarak dış etmenlerden dolayı irkilmeler yaşamanız
•    Uyku problemleri çekmeniz
•    Kolayca sinirlenerek, agresif tavırlar içinde olmanız
•    Kas gerginlikleri
•    Baş ağrısı
•    Aşırı terleme ve titreme
•    Sersemlik hissi
•    Yutma güçlüğü
•    İştahsızlık
•    Nedensiz panik duygusu
•    Sıcak basmaları
•    Ellerde titremeler

Caddebostan Kaygı Bozukluğu Tedavisi - Yaygın Anksiyete Bozukluğu Nedir, Belirtileri, Tedavisi ve diğer detaylar için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den bilgi alabilirsiniz.

Caddebostan Kaygı Bozukluğu Tedavisi

Kaygı Bozukluğu Tedavi Yöntemleri


Kliniğimiz kaygı bozukluğu teşhisi sonrasında farklı tedavi yöntemleri uygulamaktadır. Ancak öncesinde bu rahatsızlığa neden olan sebeplerinizi ele alarak tespitinin üzerinde durmaktadır. Bu sayede ilaç tedavinizin yanı sıra psikoterapi, bilişsel davranışsal terapi gibi yöntemler doktorlarımız tarafından uygulanacaktır. Ancak kaygı bozukluğunu hafif bir biçimde yaşıyorsanız doktorlarımız ilaç tedavisine yönelmek yerine sadece terapilerle kontrol altına almanızı sağlayacaktır. Öte yandan fiziksel testler de tarafınıza uygulanarak bu denli bir etkisi olup olmadığı da araştırılacaktır.

İlaç Tedavisi

Kaygı bozukluğu tedavisinde doktorlarımız antidepresanlarla bu süreci ele alacaktır. Ayrıca farklı davranış bozuklukları içinde olmanız halinde düzenleyici konumda olan ilaçlar ve kalp ritim bozukluklarınızı önlemek için de beta blokerları önerecektir.

Psikoterapi

Klinik tedavilerimizde etkili ancak zaman alan yöntemlerimiz arasında psikoterapi başı çekmektedir. Öncelikli olarak kaygı bozukluğu türünüz ve boyutları doktorlarımız tarafından ele alınarak, terapilerde kontrol altında tutulacaktır. Bu izlenen tedavi sürecinde düşüncelerinizin kaynağına inilecek ve davranışlarınız değiştirilerek çözüm bulmaya çalışılacaktır. Ayrıca stresle nasıl başa çıkacağınıza dair farklı yöntemleri doktorlarımızla birlikte geliştirerek, değişik düşünce kalıplarını meydana getireceksiniz.

Davranışsal Terapi

Bilişsel davranışsal terapisi de doktorlarımız tarafından uygulanarak kısa sürede sonuç vermektedir. Bununla beraber ruh halinizde, duygularınızda ve ilişkilerinizdeki olumsuz durumlara bağlı davranışlara bağlı bir biçimde terapi uygulanacaktır. Gerçeğe uygun olmayan ve olumsuz bir biçimde seyreden davranışlarınız profesyonel destek sayesinde düzenlenecektir. Ayrıca duygularınızı ve durumunuzu değiştirecek olan farklı becerileri de terapiler esnasında edineceksiniz.

Kaygı bozukluğu konusunda uzman ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Kliniğimizi arayarak, uzman hekimlerimiz hakkında bilgi edinebilir ve randevu talep edebilirsiniz. Bununla beraber kaygı bozukluğunuzla başa çıkmaya dair etkili becerileri profesyonel yöntemlerle elde edebilirsiniz.

Daha fazlası için Psikolog Yusuf Yerli´ye sitemizde yer alan whatsapp numaramızdan ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Panik Bozukluk Yaşayanlar
    Panik Bozukluk Yaşayanlar ile alakalı bilgilendirici yazının yer aldığı bu içeriğe gözatabilirsiniz, Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizler için bu içeriği hazırladı.
  • Kaygının Nedenleri Nelerdir?
    Kaygının Nedenleri Nelerdir? Kaygının Sebepleri ve diğer hususları bugün sizler için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli web sitesinde yayınladık. Hemen inceleyebilir ve benzer sebeplere sahipseniz destek alabilirsiniz.
  • Ergenlerde Obsesif Kompulsif Bozukluğu
    Ergenlerde Obsesif Kompulsif Bozukluğu tedavi süreçleri hakkında bilgi almak ve işin uzmanı ile doğru adımları atmak istiyorsanız sitemizde yer alan numaramızdan bize ulaşım sağlayabilirsiniz.
Whatsapp