Caddebostan OKB Tedavi Hizmeti

Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Tedavisi için Caddebostan ve çevresinde hizmetinizdeyiz. Web sitemizden konu ile alakalı detaylı bilgilere erişebilir ve anında randevu talebi oluşturabilirsiniz. Son yıllarda artan psikolojik vakalar da gösteriyor ki ülkemizde bu konuya karşın edinilen önem artmıştır. Özellikle son yıllarda yapılan televizyon dizileri, medya da sık sık konuşulan önemli psikolojik rahatsızlıklar ve çok daha fazlası halkımız üzerinde ciddi bir farkındalığın oluşmasına sebebiyet vermiştir. Bugüne dek ne yazık ki doğaüstü güçlere bağlanan problemler, bugün bilimsel yöntemlerin kullanılır olmasıyla çok ciddi manada azalışa geçmiştir. En kısa sürede daha da kapsamlı şekilde müdahil olunması gerekilen bu alan, fiziksel manada sağlık için de çok büyük önem arz etmektedir.

İnsan bünyesinde çok ciddi sorunlar yaratabilen bu hastalık, yalnızca ülkemizde değil birçok farklı ülkede de görülebilmektedir. Evrensel bir sağlık problemi haline dahi gelmesi muhtemeldir. Bu anlamda bu hastalığa karşın bir geçiş evresi olarak değil, kapsamlı bir hastalık olarak bakılması gerekmektedir. En az fiziksel hastalıklar ağır etkileri olabilen OKB, çok ciddi şekilde mücadele edilmeye muhtaç bir hastalıktır. Sizler de bu hastalığa karşı profesyonel manada destek almak isterseniz ekibimiz içerisinde yer alan OKB terapisti arkadaşlarımızın desteklerinden faydalanabilirsiniz. En kısa süre içerisinde sizlere yardımcı olacaklardır.

Daha fazlası için lütfen whatsapp hattımızdan bilgi alınız. İncelediğiniz web sitemizde konu ile alakalı önemli veriler de ayrıca yer almatkadır.

OKB Uzmanı Psikiyatrist


OKB denildiğinde ülkemizde özellikle son yıllarda yayınlanan diziler akla gelmektedir. Diziler her ne kadar kurgu manasında olayları farklı yerlere taşımakta da olsa hastalık en az düşünüldüğü kadar şiddetli süreçlere sahiptir. Bu nedenle hastalığa karşın profesyonel destek alınması bir tavsiye değil bir ihtiyaçtır.

Sosyal manada çevrenizden uzaklaşmanıza sebep olabilecek bu hastalık eğitim ve iş hayatında da sizleri olumsuz etkileyerek veriminizi düşürecektir. Sizlere açıklamak istediğimiz bu hastalığa karşın ciddi önlemlerin alınması gerekliliğidir.

OKB yalnızca ruhsal manada değil, fiziksel anlamda da ciddi etkilere sahiptir. Saçların dökülmesi, yüz bölgesinde kırışıklar ve çok daha fazlasıyla stresin vücudunuz üzerindeki etkisini görebilirsiniz. Anlamsız hareketler de OKB’nin bir cabasıdır. Sizler de bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve OKB terapisti arayışlarınızı başarıyla sonlandırmak için iletişim bölümünde yer alan iletişim adreslerimiz aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz. En kısa süre içerisinde çalışma arkadaşlarımız sizlere ulaşacak ve konu hakkında detaylı bilgiyi tarafınıza sağlayacaktır. En kısa süre içerisinde görüşmek dileğiyle.

Caddebostan OKB Tedavi Hizmeti


Obsesif Kompulsif Bozukluk Nedir, Belirtileri ve TedavisiObsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), kişinin tekrarlayan obsesyonlar ve kompulsiyonlar yaşadığı bir psikiyatrik bozukluktur. OKB´nin belirtileri, kişiden kişiye değişebilir ve farklı şiddetlerde görülebilir. Ancak genellikle aşağıdaki belirtiler OKB´nin karakteristik özellikleridir:

Obsesyonlar: Kişi sürekli olarak rahatsız edici, tekrarlayan ve zihinsel olarak engelleyici düşünceler yaşar. Bu düşünceler genellikle kontrol dışında olur ve kişinin endişe, korku veya rahatsızlık duymasına neden olur. Obsesyonlar genellikle temizlik, güvenlik, simetri veya kirlenme gibi konularla ilgilidir.

Kompulsiyonlar: Obsesyonlarından kaçınmak veya onları azaltmak için kişi belirli davranışlar veya ritüeller yapar. Bu kompulsiyonlar genellikle mantıklı olmayan veya gereksiz gibi görünen tekrarlayıcı davranışlar olabilir. Örneğin, sürekli elleri yıkama, sayma, kontrol etme veya düzeltme gibi davranışlar OKB´nin belirtileri olabilir.

Zorunlu Davranışlar: Kişi, obsesyonlarından kaçınmak veya onları azaltmak için zorunlu davranışlar gerçekleştirir. Bu davranışlar kişinin günlük yaşamını etkileyebilir ve normal aktivitelerini tamamlamasını zorlaştırabilir.

Kaygı ve Stres: OKB´li bireyler sık sık kaygı ve stres yaşarlar. Obsesyonlar ve kompulsiyonlar nedeniyle sürekli olarak endişeli veya gergin hissedebilirler.

Sosyal ve İşlevsel Sorunlar: OKB belirtileri sosyal ve işlevsel sorunlara neden olabilir. Kişi, obsesyonlar ve kompulsiyonlar nedeniyle işte veya sosyal ilişkilerde zorluklar yaşayabilir.

Zaman Kaybı: Obsesyonlar ve kompulsiyonlar nedeniyle kişi zamanını boşa harcayabilir veya normal aktivitelerini tamamlamak için daha fazla zaman harcamak zorunda kalabilir.

OKB belirtileri kişiden kişiye değişebilir ve bu belirtiler genellikle zamanla değişebilir. Ancak eğer OKB belirtileri günlük yaşamı ciddi şekilde etkiliyorsa veya kişiye önemli sıkıntılar ve rahatsızlık veriyorsa, profesyonel yardım almak önemlidir. Bir psikiyatrist veya psikolog, OKB belirtilerini değerlendirebilir ve uygun tedavi seçeneklerini önererek kişiye destek olabilir.Yıllar boyu bu hastalık üzerinde çalışan yerli ve yabancı çok sayıda bilim insanı bulunmaktadır. Ekibimizde de yer alan arkadaşlarımız son derece profesyonel çalışmalarıyla bilim dünyasında isimlerini duyurmuş, nadide kimselerdir. Çok ciddi bir kapsamda olaylara müdahale edebilmektedirler.

Belirtiler için sitemizde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Ekibimiz bünyesinde çalışan OKB terapisti arkadaşlarımız ile tanışmak ve onların bu hastalığa karşın fikirlerini öğrenmek isterseniz iletişim hattımız üzerinden bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Randevu hizmetlerimiz için yine aynı yöntem ile bizlere ulaşabilirsiniz. Olabilecek en kısa süre içerisinde randevunuz tarafımıza sağlanacaktır. Şimdiden bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder, hastalık için umutlu olduğumuzu da bildirmekten memnuniyet duyarız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Akut Stres Bozukluğu ve Tedavisi
    Akut Stres Bozukluğu ve Tedavisi ile ilgili sizler için hazırlanan bu içeriğimize kurumsal sitemizden hemen erişebilir ve anında bilgi için Psikolog Yusuf Yerli´ye ulaşabilirsiniz.
  • Panik Bozukluk Nedir?
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli bilgilendirmeye devam ediyor. Panik Bozukluk Nedir? sorusunun yanıtı ve diğer detaylar için sitemizde yer alan bu veriyi incelemenizin ardından randevu talep edebilirsiniz.
  • İngiltere Online Psikolog Hizmeti
    İngiltere En İyi Türk Psikolog araştırması yaparken rastlamış olduğunuz Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den dilediğiniz konu hakkında hemen whatsapp üzerinden bilgi alabilir ve kısa süre içerisinde bir psikoterapi planlayabilirsiniz
Whatsapp