Cinsel Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir?

Cinsel Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir? - Cinsel İşlev Bozuklukları Tedavisi ile ilgili hazırladığımız bu önemli içeriği web sitemizden hemen inceleyin ve en uygun tedavi seçenekleri için bizi hemen arayın. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere 1 telefon kadar yakın. Cinsellik bedensel, psikolojik ve sosyal koşullardan etkilenir. Cinsellik, sadece cinsel organlarla sınırlı konulardan ibaret değildir.

Cinsel sorunlar nasıl tedavi edilir? Cinsellikle ilgili duygular, düşünceler ve yerleşik inançlar bulunur. Cinsel sorunların ve bozuklukların ortaya çıkışında kişinin bedensel ve psikolojik özellikleri önemlidir. Bu yüzden, cinsel sorunların tedavisi, oluşumunda rol oynayan etkenlere odaklanması gerekir. Kişiyle görüşülerek sorunu ortaya çıkaran, yerleşmesine neden olan etkenler incelenmelidir. Cinsel problemler, cinsel aktivite sırasında bireyin tatmin olmasını engelleyen konular arasındadır. İstek, uyarılma, orgazm ve çözülme aşamalarında ortaya çıkabilir. Araştırmalar hem kadınlarda hem de erkeklerde yüksek oranda cinsel problemlerin olduğunu gösteriyor.

Erkeklerde Cinsel İşlev Bozuklukları


Erkeklerde cinsel işlev bozuklukları, her yaşta ortaya çıkabilir. Erkek cinsel işlev bozuklukları arasında en sık görülenler erken boşalma, sertleşme sorunu ve cinsel istekte azalmadır. Bu sorunların altında yatan sebepler farklılık gösterebilir. Fiziksel nedenler arasında düşük testosteron düzeyleri, ilaç kullanımı ve ya da sigara konuyu tetikleyebilir. Cinsel işlev bozukluklarının tanısı ve tedavisi genellikle üroloji, endokrinoloji ve psikiyatri uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Erkekler Cinsel Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklerde cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde altta yatan psikolojik veya fiziksel sorunların düzeltilmesi gerekir. Endişe, depresyon, korku ya da suçluluk hissi gibi psikolojik faktörler cinsel işlevleri engelleyebilir. Bu durumda, psikolojik danışmanlar tarafından psikoterapi tedavisi uygulanması gerekir. Tedavi sürecinde doğru tanı konulabilmesi ve uygun tedavi seçeneklerinin belirlenebilmesi için merkezi ziyaret ederek problemlerinizi çözebilirsiniz.

Psikolog Yusuf Yerli´den ayrıca dilerseniz aile çift terapisi de alabilirsiniz.
 

Kadınlarda Cinsel İşlev Bozuklukları


Cinsel işlev bozuklukları, kadınlarda yaygın olarak görülen sorunlar arasındadır. Kadınlarda cinsel fonksiyonlarda bozulma, herhangi bir dönemde ortaya çıkabilir. En sık görülen belirti cinsel istekte ve arzuda düşmedir. Kadınlarda cinsel tepki, duygular, deneyimler, inançlar, yaşam tarzı ve ilişkiler gibi birçok etkeni içerisinde barındırır. Bu faktörlerden herhangi birinde bozulma olması, cinsel işlev bozukluğuna neden olur. Cinsel işlev bozukluklarının tanısının konulurken detaylı araştırma gerekir. Cinsel işlevlerde bozukluklara neden olabileceği için bu bilgilerin paylaşılması teşhise yardımcı olur. Kadınlar ilişki problemleri ve cinsel sağlık konularında uzman danışmanlar veya terapistlere yönlendirilebilir.

Cinsel Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir? - Cinsel İşlev Bozuklukları Tedavisi

Cinsel terapi ile alakalı merak ettiklerinizi her zaman, hiç çekinmeden Uzman Klinik Psikologumuz Yusuf Yerli´den edinebilirsiniz.
 

Kadınlarda Cinsel Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir?


Cinsel işlev bozuklukları, kısa sürede tedavi edilmelidir. Kadınlarda meydana gelen cinsel fonksiyon bozuklukları farklı semptomlara ve nedenlere sebep olabilir. Bu yüzden bireylerin endişelerini iletişim yoluyla paylaşmaları önemlidir. Cinsel endişeleri olan kadınlar, ilişki ve duygusal sorunlarla boğuşabilir.

Cinsel sorunları olan kişilere uygulanan ve etkili olduğu bilinen tedavileri bu merkez üzerinden alabilirsiniz. Tedavi merkezi hastalara kendi kontrolü altında, kimliğini, bedenini ve ilişkisini keşfetmeye destek verir. Bu keşif ve öğrenme süreci, bireyin özelliklerine bağlı olarak değişken bir hızda ve derecede tamamlanır. Cinsellik yalnızca bedensel bir sorun değildir. Cinsel sorunlar nasıl tedavi edilir? sorusuna doğru yanıt almak isterseniz şimdi randevu talep edebilirsiniz.

Daha fazlası için incelediğiniz web sitemizdeki whatsapp hattımızdan Psikolog Yusuf Yerli´ye ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Takıntılı Kişilik ve Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesinde Takıntılı Kişilik ve Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu hakkında bilgiler sizler için paylaşıldı, hemen inceleyerek bilgi sahibi olun.
  • Kaygı Nasıl Oluşur?
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli kişisel web sitesinde bugün en çok merak edilen sorulardan biri olan Kaygı Nasıl Oluşur? sorusunu ve yanıtını ele aldık. Web sitemizden inceleyebilirsiniz.
  • Kaygıyı Önlemek İçin Bazı Yöntemler
    Şayet kaygı ile alakalı problemleri olan, kaygılı olmaktan ötürü sorun yaşayan bir kişiyseniz malesef günün önemli bir bölümünü sorunlarla boğuşarak, korku yaşayarak geçirirsiniz.
Whatsapp