Cinsel Terapi ile Tedavi Edilen Sorunlar Nelerdir?

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesinde aile ve çift terapileri kapsamında yer alan cinsel terapi hizmetlerinde bilinmeyenleri yanıtlamaya devam ediyoruz. Cinsel Terapi ile Tedavi Edilen Sorunlar Nelerdir? sorusunun yanıtı için sitemizi ziyaret edin. Cinsel sorunlar, kişinin ya da çiftin sağlıklı ve tatmin edici bir cinsel yaşam kurmasını engelleyebilir. Bu durum psikolojik, sosyal ve kültürel sorunları içerisinde barındırır.

Cinsel terapi ile tedavi edilen sorunlar nelerdir? Problemler cinsellikle ilgili korku ve kaygılar, utanma, suçluluk ve günahkarlık duygularıyla ortaya çıkar. Hem kadın hem de erkeklerde görülebilir. Cinsel birleşme sırasında ağrı veya kasılmalar ortaya çıkabilir. Ayrıca çiftler arasında cinsel uyum, anlayış ve yaklaşım farklılıkları nedeniyle sorun yaşanabilir. Erkeklerde en sık görülen problem sertleşme sorunudur. Erişkin erkeklerin %15´inde, 50 yaş üzeri erkeklerin ise %30´unda cinsel isteksizlik ortaya çıkıyor.  Kadınlarda ise cinsel isteksizlik, orgazm olamama veya orgazm güçlüğü nedeniyle ortaya çıkar.

Psikolog Yusuf Yerli ile sorunlarınıza online terapiler ile çözüm bulun.

Cinsel Terapi Nedir?


Cinsel terapi
, eğitimli, uzman ve deneyimli psikologlar tarafından verilir. Bu terapi, cinsel işlev bozukluklarının tedavisine yöneliktir. Cinsel ilişkilerini daha tatmin edici hale getirmek isteyen ya da eşiyle cinsel uyum sorunu yaşayan bireylere uygulanabilir. Cinsel terapi, bireylerin duygusal, ilişkisel ve davranışsal sorunlarına odaklanır.
 

Cinsel Terapist Kimdir, Özellikleri Nedir?


Cinsel terapistler, ruh sağlığı alanında eğitim almış kişilerdir. Cinsel terapi hizmeti almak isteyen bireyler terapistin uzmanlığından emin olmalıdır. Bununla beraber, cinsel terapistlerin açık fikirli, cinselliğe olumlu ve tarafsız bakması gerekir. Terapistler kendi meslek etik kurallarına bağlıdır. Cinsel terapistler, psikoterapi becerilerine ek olarak cinsel anatomi konusunda da bilgi sahibi olmalıdır.
 

Cinsel Terapi Tedavisine Kimler Başvurabilir?


Cinsel terapi, herhangi bir cinsel sorunu olduğunu düşünen kişilerin başvurduğu konulardan bir tanesidir. Cinsel sorunlar genellikle psikolojik veya fiziksel kökenli olabilir. Cinsel terapi, psikolojik kökenli sorunların çözümüne katkıda bulunuyor.  Cinsel terapiden en verimli sonuçların alınabilmesi için, muayene eden kişinin alanında uzman olması gerekir. Cinsellik sadece bedensel bir fiziksel aktivite değildir. Cinselliği sadece cinsel organlar ve üreme işlevi üzerinden değerlendirmemek gerekir. Sağlıklı bir beden, cinsel sağlık için gereken konular arasındadır. Psikolojik durumumuza da dikkat etmeliyiz.
Cinsel tepkilerimiz duygusal ve düşünsel faktörlerden etkilenir. Bununla beraber, yetiştiğimiz ortamda konuyu etkilemektedir. Cinsellikle ilgili olumsuz öğretiler insanları bu olaydan uzaklaştırabilir.

Cinsel Terapist

Çekinmeden dilediğiniz zaman sitemizde yer alan whatsapp hattımız ile bize yazabilir ve Psikolog Yusuf Yerli´den bilgi alabilirsiniz.
 

Cinsel Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir?


Cinsel terapi, semptomları azaltmayı amaçlayan terapi uygulamaları arasındadır. Terapi sürecinde, danışanların yaşadığı ele alınır ve değerlendirilir. Danışanın varsa cinsel mitleri araştırılır. Danışanlara sorunun çözümüne yönelik tedavi programı çıkarılır.

Cinsel terapi sürecinde, danışanın yaşadığı cinsel sorunla ilgili geçmiş çözüm deneyimlerine odaklanmak gerekir. Terapi merkezi bu konuda sizlere en güncel desteğini sunabilir.
 

Cinsel Terapi İle Tedavi Mümkün Mü?


Cinsel terapi, psikolojik kökenli cinsel sorunların etkili bir şekilde tedavi edilmesini amaçlar. Cinsel sorunlarla karşılaşan birçok insan umutsuz ve çaresiz hissedebilir. Doğru uzmana başvurarak sorunların önüne geçebilirsiniz. Cinsel terapi ile tedavi edilen sorunlar nelerdir? Cinsel terapide çiftlerin birlikte katılımıyla süreç daha başarılı olacaktır. Yaşanılan her türlü cinsel problem için şimdi randevu alabilirsiniz.

En iyi bilgiler, sorularınızın yanıtları ve merak ettiğiniz diğer detaylar için Psikolog Yusuf Yerli´ye sitedeki whatsapp hattından ulaşın.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Ataşehir Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
    Ataşehir´de Anksiyete Bozukluğu Tedavisi konusunda uzman bir psikologa ihtiyacınız mı var? Bölgede faaliyet gösteren Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere 1 telefon kadar yakın.
  • Kaygının Nedenleri Nelerdir?
    Kaygının Nedenleri Nelerdir? Kaygının Sebepleri ve diğer hususları bugün sizler için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli web sitesinde yayınladık. Hemen inceleyebilir ve benzer sebeplere sahipseniz destek alabilirsiniz.
  • İstanbul Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi
    Cinsel birliktelik esnasında çiftlerden birinin tatmin olmasını engelleyen bir sorun olduğunda sorunun çözüme ulaştırılması için İstanbul Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi hizmetlerini kliniğimizde vermekteyiz. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile tedav
Whatsapp