Cinsel Terapi Merkezi

İstanbul´da tüm Dünya´ya hizmet veren, online görüşmeler ile süreci hızlı bir şekilde çözüme ulaştıran Psikologlarımız ile hizmetinizdeyiz. Cinsel Terapi Merkezi arayışınızda bizden destek alabilirsiniz. Erkek ya da kadın fark etmeksizin her bireyin cinsel terapi merkezi aracılığı ile cinsel terapi alabileceği bilinmektedir. Günümüzde bireyler arası doyurucu ve sağlıklı cinsellik yaşamaları ve bu süreci olabildiğince devam ettirebilmeleri için bazı zamanlarda cinsel terapiye ihtiyaç duyulmaktadır. Sürecin doğru bir şekilde ilerlemesine engel olabilen psikolojik, tıbbi veya sosyal ve kültürel durumlar birer cinsel sorun olarak adlandırılabilmektedir. Bu sorunlar cinsel terapi merkezine yapılan başvurular sonucunda çözülebilmektedir.

Cinsel süreç içerisinde yaşanılan kaygı ve korkular, cinsel isteksizlik ya da soğukluk yaratabilmektedir. Bunun sonucunda ise birleşme gerçekleşememektedir. Bu durumsa suçluluk, utanmaya da diğer birkaç sorunları da beraberinde getirebilmektedir. Bu ve benzeri durumlardan muzdarip olan bireylerin cinsel terapi almaları önerilmektedir.

Psikologlarımız ile hizmetinizdeyiz. Web sitemizde yer alan whatsapp hattı üzerinden bize yazabilir ve anında online randevu talep edebilirsiniz.

Cinsel Terapi Süreçleri Nasıl İlerlemektedir?


Araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre bakıldığında söz konusu cinsel terapi süreçlerinin işleyişi aslında ofis ya da hastane ortamında gerçekleştirilmektedir. Bu birimler içerisinde cinsel terapi cinsel işlev bozuklukları altına giren bir terapi biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aynı zamanda çift olarak da gidilebildiği bilinen terapi süreci bu şekilde daha olumlu sonuçlar verebilmektedir. Buradan da anlaşıldığı üzere bireylerin partnerleri ile birlikte cinsel terapi almaları daha çok önerilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda sizler de cinsel terapi merkezine başvurabilir, konu özelindeki desteğinizi alabilirsiniz.

Cinsel Terapi Süreçleri

Terapinin aşamalarında ilk olarak iki birey de ayrı ayrı bir şekilde psikolog tarafından değerlendirilmeye tabi tutulur. Bu değerlendirme içerisinde tüm sorunları ve yakınmaları, aynı zamanda bu sorun ve yakınmalara neden olan öyküleri dikkatli bir şekilde dinlenir. Bu aşamadan sonra terapinin temel hedefleri belirlenir. Bireylerin başvurmuş olduğu terapi süreci değişiklik gösterebilmektedir. Bir başka deyişle seansların sıklığı ya da ne kadar süre devam edileceği çiftten çifte ya da bireyden bireye değişmektedir.
 

Cinsel Terapi Merkezlerinde Verilen Terapi Çeşitleri


Araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre cinsel terapinin alındığı merkezler içerisinde bireysel cinsel terapi, çift cinsel terapisi, aile terapisi ve ergen ve çocuk terapisi verilebilmektedir. Söz konusu alanlar içerisinde yaşanılan sorunların belirlenmesinin ardından uzman bireyler danışanlarına hizmetlerini sunmaktadır.

Bilindiği üzere bireysel cinsel terapinin asıl amacı cinsel işlev bozukluğu olan bireylerin terapi yöntemi ile yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmaktır. Söz konusu bu terapi türü içerisinde bireyin bireysel olarak katılımı gerekmektedir. Çift ve aile terapisi ile çoklu katılım ya da başka bir deyiş ile partner ile birlikte katılım gerektiren bir terapi türüdür. Ergen ve çocuk terapisinde ise genel olarak çocukluk ve ergenlik dönemi içerisinde olan gençlerin ileriki dönemlerde cinsel sorun yaşamamaları için cinsel terapi merkezi aracılığıyla verilen terapi yöntemidir. Belirtilen konularda yaşanılan problemler cinsel terapi merkezine başvurulması sonucunda alınan destek ile çözülebilmektedir.

Daha fazla bilgi ve detay için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye sitesinde bulunan numaraları üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Depresyonun Mevsimi var mıdır?
    Depresyon; arkadaşlarımız, yakınlarımız, çevremizdekiler çoğu kişiden duymuşuzdur bu kelimeyi ?Depresyondayım.?? Peki nedir bu depresyon?
  • Fransa Online Psikolog Hizmeti
    Fransa´da Online Psikolog Hizmeti almak istediğiniz an, Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye sitesinde yer alan whatsapp hattı aracılığı ile ulaşmanız yeterli olacaktır.
  • Takıntı Hastalığı Testi
    Takıntı Hastalığı Testi hakkında bilgi sahibi olmak, uzman görüşü almak ve Psikolog Yusuf Yerli ile görüşmek için sitemizde yer alan numarayı arayabilirsiniz.
Whatsapp