Cinsel Terapide Ereksiyon Bozukluğu

Bireylerde sürekli olarak görülebilen ve yeterli bir şekilde ereksiyona ulaşamama durumu cinsel terapide ereksiyon bozukluğuyla birlikte çözülebilmektedir. Aslında ereksiyon bozukluğunun en kısa tanımı, süren ya da başka bir deyişle devam eden cinsel ilişki sırasında, yeterli sertliğin kaybedilmesi veya sürdürülememesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu gibi sorunlar cinsel terapi merkezi desteğiyle çözülebilmektedir.

Bilindiği üzere erkek bireylerde görülen sertleşme sorununun nedenleri oldukça farklılık içerebilmektedir. Bunun yanı sıra ereksiyon bozukluğu sonradan da edinilebildiği gibi yaşam süresince devam edebilir ve durumsal olarak da görülebilmektedir. Yaşam süresince devam eden ereksiyon bozukluğu durumu aslında bireyin hiçbir cinsel ilişki sırasında yeterli sertlikte olmadığını göstermektedir. Diğer ereksiyon bozukluğu tiplerindeyse bireylerin bir süre sonra bu durumu yaşamaya başladığı söylenmektedir.


Ereksiyon Bozukluğunun Başlama Nedenleri


Araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre bakıldığında söz konusu ereksiyon bozukluğunun bireyden bireye farklı şekillerde görülebildiği karşımıza çıkmaktadır. bazı erkek bireylerde yavaş yavaş sertleşme sorunu yaşayabilmektedir. Bu durum bireylerin yaşadıkları ani bir travma sonrasında kendini gösterebilmektedir.

Bazı bireylerse partnerlerinin yanında gerekli sertliğe ulaşamazken kendileri mastürbasyon yaparken ereksiyon kontrolünü sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı bireyler de sadece partnerlerinin yanında ereksiyona ulaşabilmektedir. Bu durumların tam olarak tespit edilmesi cinsel terapi için oldukça önemli bir aşama olarak karşımıza çıkmaktadır.


Ereksiyon Bozukluğu Sonucunun Etkileri


Bilindiği üzere sertleşme sorunu yaşayan bireylerde görülen etkilerin tamamı psikolojik olarak görülmektedir. Bu etkilere örnek olarak ise öfke problemleri, değersiz hissetme, başaramam hissi, öz güvenin sarsılması, anksiyete krizleri, kendinden utanma hali, aşağılanmış hissetme, duygu ve durum bozuklukları verilebilmektedir. Bu duygu durumlarının ve problemin çözümü cinsel terapi merkeziyle çözüme ulaştırılmaktadır.

Kronik bir şekilde ilerleyen ereksiyon bozukluğu sonucunun etkileri de kronik bir hale gelebilmektedir. Birey kendini tamamen başarısızlığa uğramış hissedebilmektedir. Bunun sonucundaysa yaşadığı anksiyete hissi de kronik bir hale gelebilir ve daimi olarak kendini gösterebilir.


Ereksiyon Bozukluğu Nedenleri


Araştırmalar sonucu elde edilen bilgiler ışığında ereksiyon bozukluğu nedenlerinin birçok farklı duruma dayanabildiği görülmektedir. Söz konusu bu durumlardan ilki tabi ki de psikolojik etkiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok psikolojik faktör ereksiyon bozukluğunu tetikleyici unsurlardandır.

Bireyin hayatında yaşadığı zaman zaman meydana gelen başarısızlık durumları da ereksiyon bozukluğuna neden olabilmektedir. Benzeri durumlar sonucunda birey kendine güvenememeye başlar ve sahip olduğu öz güvenini de yitirir. Kısır bir döngü içine girebilir.

Partneri ile yaşadığı ilişki içerisindeki birtakım sorunlar da ereksiyon bozukluğuna sebep olabilir. Bilindiği üzere söz konusu ereksiyon bozukluğunun tedavisi cinsel terapi ile çözüme kavuşturulabilir. Psikolog aracılığıyla alınan cinsel terapide ereksiyon bozukluğu tedavisi ile birlikte erkek bireylerin yaşadığı bu sancılı durum çözülebilir. Bu konuda cinsel terapi merkezine başvurabilir gerekli desteği alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Kaygının Nedenleri Nelerdir?
    Kaygının Nedenleri Nelerdir? Kaygının Sebepleri ve diğer hususları bugün sizler için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli web sitesinde yayınladık. Hemen inceleyebilir ve benzer sebeplere sahipseniz destek alabilirsiniz.
  • Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) Tedavisi
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) Tedavisi ile alakalı bilgilere erişmek ve anında destek almak sizin elinizde, hemen sitemizdeki whatsapp hattımızdan randevu oluşturun!
  • Panik Bozukluk Aşamaları
    Panik Bozukluk Aşamaları hakkında bilgilerin yer aldığı web sitemize hemen erişebilir ve Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den konu ile alakalı randevu talebinde bulunabilirsiniz.
Whatsapp