Cinsel Terapide Erken Boşalma

Cinsel Terapide Erken Boşalma konusunu ele aldığımız bu içeriğimizi incelemenizin ardından profesyonel bir destek almak istediğinizde Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye sitedeki numaralardan ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda cinsel terapide, erken boşalma konusu popüler bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında söz konusu konu açıklanması kolay gibi durmaktadır fakat detaylarına bakıldığındaysa durumun böyle olmadığı ve karmaşık alt başlıklara indirgenebildiği görülmektedir. Genel itibari ile bakıldığında erken boşalmanın en popüler tanımı erkek bireyin partnerini cinsel ilişkide tatmin edemeden ve vajinayla penisin buluşmasının hemen ardından boşalması olarak belirtilebilmektedir. Bu durumda cinsel terapi ile alakalı psikolojik destek almak adına bize başvurulmalı ve destek alınmalıdır.

Söz konusu bu tanım genellikle erken boşalmayla ilgili görülmektedir. Böylelikle de cinsel durumlarla ilgili temel anlamda bir yanlış anlaşılmayı da beraberinde getirmektedir. Bilindiği üzere erkek bireyin boşalmasını kontrol edememesi ya da bu konu üzerinde olan yeteneksizliği partnerinin cinsel anda olan davranışları ile de karşılaştırılabilmektedir.

Erken Boşalmanın Tanımı


Yukarıda da bahsedildiği gibi erken boşalma penisin vajinayla buluşmasının hemen ardından gerçekleşen istemeden olan boşalmadır. Bu durum sürekli bir hal de alabilmektedir. Günümüz dünyasında birçok erkek birey erken boşalmayı tıpa tıp aynı şekilde yaşar gibi görülse de bu durumun oldukça farklı sebepleri olabilmektedir.

Erken Boşalmanın Etkileri

Erkek bireylerde sık karşılaşılabilen erken boşalma durumunun nedenlerinin yanı sıra etkilerinin de oldukça çeşitlilik gösterebildiği görülmektedir. Bu etkilere örnek olarak erkek bireyin öz saygısında görülen azalma, cinsel yaşamının ve yaşadığı ilişki içerisinde yaşanılan yıkıcı etkiler verilebilmektedir.

Aynı zamanda öfke, hayal kırıklığı, aşağılanma hissi kızma, kendini yetersiz hissetme utanç duyma, suçluluk hissiyatı gibi etkiler de meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra bilinçdışı birkaç etki de görülebilmektedir. Bu durum kronik bir hal alırsa erkek bireyin yaşadığı erken boşalma durumu daha da kötüleşmeye gidebilmektedir.

Bu nedenle belirtilen durumu yaşayan bireylerin cinsel tedavi merkezinden psikolojik tedavi almaları önerilmektedir. Söz konusu psikolojik tedavinin asıl adıysa cinsel terapi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de cinsel terapi nedir, erken boşalma durumu için cinsel terapi metodunu araştırmaktaysanız, Psikolog Yusuf Yerli´den profesyonel destek alabilirsiniz.
 

Cinsel Terapi ile Erken Boşalmanın Tedavisi


Söz konusu cinsel terapiyle erken boşalmanın tedavisinin mümkün olduğu araştırmalar sonucunda elde edilen bir bilgi olarak karşımıza çıkmaktadır. Cinsel terapi yöntemi içerisinde psikolog aracılığıyla birlikte erkek bireyin hangi tip erken boşalma durumunu yaşadığı belirlenmektedir. Tipin belirlenmesi tedavinin ilk aşaması olarak belirtilmektedir.

Erken boşalma durumunun hangi tipe girdiği belirlenen erkek bireyin cinsel terapi aracılığıyla boşalma duyumlarının farkında olması için birtakım çalışmalar yapılmaktadır. Tamamen terapi odaklı olan cinsel terapide erken boşalmanın tedavisi cinsel terapi merkezine yapmış olduğunuz başvurularla çözüme kavuşturulabilmektedir. Kendi duyumlarının farkında olmayan erkek birey aynı zamanda kaygı problemi de yaşayabilmektedir. Söz konusu kaygı hissiyatıysa bireyde dikkat dağınıklığına sebep olmaktadır. Cinsel terapiyle birlikte erken boşalmanın kontrolü sağlanabilmektedir.

Daha fazla bilgi edinmek istediğinizde Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye web sitesinde yer alan telefon numarasından hemen ulaşabilirsiniz.

Randevu ve online tedavi seçenekleri hakkında bilgi detayları için bizi aramaktan asla çekinmeyin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Erenköy Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi
    Erenköy Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi ile alakalı bilgilere hemen erişmek ve alanında uzman Psikolog Yusuf Yerli ile tanışmak için sitesindeki numarasını arayabilirsiniz.
  • Obsesif Kompulsif Bozukluğu Olan Kişilere Karşı Nasıl Davranmak Gerekir?
    Obsesif Kompulsif Bozukluğu Olan Kişilere Karşı Nasıl Davranmak Gerekir? Sorusunun yanıtını sizler için kişisel web sitemizde yanıtladık. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye siteden hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  • Kuruntu Hastalığı Nasıl Geçer?
    Yaygın kaygı (kuruntu-anksiyete) bozukluğu tanı ve tedavisi ile alakalı merak ettiğiniz hususların tamamı, Kuruntu Hastalığı Nasıl Geçer? sorusunun açıklamalı yanıtı için Psk. Yusuf Yerli´nin sizler için hazırlamış olduğu bu
Whatsapp