Cinsellik Terapisi Nedir?

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile merak ettiğiniz tüm bilgilere hemen erişmek, yaşadığınız sorunlarınızda profesyonel terapist hizmetleri almak mümkün. Cinsellik Terapisi Nedir? sorusunun yanıtı sitemizde sizlerle. Cinsel terapi, cinsel sorunlarla ilgili uzman olan psikiyatristler ve psikologlar tarafından gerçekleştirilen terapi desteğinden bir tanesidir

Cinsellik terapisi nedir? Cinsel terapi, karşılıklı diyalog, paylaşım ve uzlaşmaya dayalı oluşturulmuştur. Terapi sürecinde, bireyler ya da çiftler, cinsel sorunların hangi tıbbi, psikolojik veya kişisel problemlerden kaynaklandığını kolayca anlayabiliyor. Cinsel terapi uzmanları, bu alanda eğitim almış lisanslı psikologlar tarafından verilir.

Cinsellik Terapi Nedir, Nasıl Uygulanır?


Cinsel terapi seansında, cinsel yaşamla ilgili sorunlara ışık tutulur. Cinsel istek düzeyi, cinsel birleşmeyi engelleyebilecek fiziksel sorunlar, ağrılı cinsel birleşme ya da sağlıklı bir cinsel yaşamın sürdürülmesini engelleyebilecek kronik problemler ele alınabilir. Psikoterapi tekniklerinde olduğu gibi, cinsel terapide de deneyimlerin, endişelerin ve duyguların paylaşılması gerekir. Terapi seansı sırasında terapist çiftlerle aynı anda görüşmelerine de yardımcı olur. Her seansın sonunda, adım adım sağlıklı bir cinsel yaşama doğru ilerleyebilirsiniz.

Seans sonrasında, cinsel terapist çifte, cinsellikle ilgili kitap okuma ya da sağlıklı iletişim egzersizleri konuları ele alınır. Cinsel terapi sürecinde, duygusal sorunların köküne inilir.

Psikolog Yusuf Yerli ile dilerseniz online, dilerseniz merkezimizde görüşme sağlayabilirsiniz.
 

Cinsellik Terapisi Nedir, Kim Tarafından Yapılır?Cinsel terapiler, deneyimli psikolog ya da psikiyatristler tarafından verilir. Bu terapiler genellikle klinik ya da hastane ortamlarında tamamlanır. Cinsel terapiye başvuran kişilerin, mümkünse cinsel partneriyle beraber terapiye katılmaları önemlidir. Terapiye gelen çiftler, öncelikle ayrı ayrı olarak dinlenir. Sorunlar tam olarak belirlenir ve tedaviye başlanır.

Cinsel Terapi Öncesi Ne Yapılır?

Cinsel terapiye başvurmadan önce, cinsel problem yaşayan çiftlerin genel bilgilere sahip olmaları gerekir. Böylece cinsel terapi sırasında nelerin yapılıp nelerin yapılmayacağı konusunda doğru hareket edilir. Cinsellik oldukça mahrem bir konudur. Bu nedenle, cinsel terapinin mutlaka uzman bir psikolog veya psikiyatrist tarafından hastane ortamında tamamlanması gerekir. Cinsel terapide sadece düşünce, duygu ve davranışlar incelenir.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile en doğru tedavi tekniği uygulanacaktır, merak ettikleriniz için psikologumuza sitede yer alan numaralardan hemen ulaşım sağlaaybilirsiniz.


Cinsel Terapist Ne Yapar? | Cinsel Psikolog

Cinsel Terapi ile Tedavi Mümkün mü?


Cinsel terapi, hayata tekrar sağlıklı bir şekilde başlamanızı sağlar. Vajinismus gibi sorunlar, cinsel terapilere en iyi yanıt veren konular arasındadır. Vajinismus ve ağrılı cinsel ilişki sorunlarına cinsel terapiyle yüksek başarı sağlanmaktadır.

Merak ettikleriniz için hemen bize ulaşım sağlayabilirsiniz.
 

Cinsel Terapi Sonrasında Sorunlar Tekrar Eder mi?


Cinsel terapi,
uzman psikologlar tarafından verilen bir tedavi uygulamasıdır. Terapi tamamen iyileşme sağlanana kadar devam eder. Düzenli terapi almayan veya yarım bırakan kişilerde, sorunların tekrarlama olasılığı ortaya çıkabilir. Bu durumda, terapiye kaldıkları yerden devam etmeleri gerekir. Cinsel terapide gizlilik ve mahremiyet büyük önem taşır. Cinsel terapi sadece konuşma yoluyla gerçekleştirilir. Terapi ortamında mahremiyet sınırlarının aşılmasına izin verilmemelidir. Cinsel terapistler en doğru tedavi uygulamalarını sunarak hastalarına yardımcı olur.

Cinsellik terapisi nedir? Cinsel terapide açıklık ve samimiyet, başarının anahtarıdır. Şimdi terapi merkezinden randevu talep ederek sorunlarınızın önüne geçebilirsiniz. Cinsel terapist, bireysel görüşmelerde paylaşılan sırları diğer partnerle asla paylaşmaz. Uzman doktorlar başarılı seanslarda sonra hastalarını taburcu eder.

Daha fazlası için lütfen iletişim sayfamızda yer alan numaramızı arayın. Psikolog Yusuf Yerli sizlere hizmetlerini sunacaktır.
 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Yetişkinlerde (OKB) Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesinde Yetişkinlerde (OKB) Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi konusu ele alındı, hemen bu içerik aracılığı ile sizde bilgi sahibi olabilir, dilerseniz danışabilirsiniz.
  • Ataşehir Kaygı Bozukluğu Tedavisi
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile sizlerde sorunlarınızdan kısa sürede arının. Yüz yüze terapi seçeneğini sunan psikologumuz size Ataşehir Kaygı Bozukluğu Tedavisi için en iyi seçenekleri sağlamaktadır.
  • Aile Çift Terapisti
    Aile Çift Terapisti arayışlarınızda rastladığınız Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den hemen randevu alabilir ve kısa süre içerisinde online veya yerinde hizmet alabilirsiniz.
Whatsapp