Çocuk ve Ergenlerde Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Çocuk ve Ergenlerde Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) konusunu Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin kişisel web sitesinde ele aldık, detayları hemen inceleyebilirsiniz. Eğitim süreci günümüz koşullarında oldukça ağır ve zorlu bir tempoya ulaşmıştır. Her yıl girilen onlarca sınav, üniversiteye hazırlık ve çok daha fazlasıyla çocukların kaldıramayacağı bir yük ile karşı karşıya kalmaları kaçınılmazdır. Bu duruma da karşın çocuklarda ve ergenlerde bir takım psikolojik rahatsızlıklar görülebilmektedir. Bunlardan bazıları; toplum içinde konuşamama, sosyal hayattan uzak kalma, tuhaf davranışlar olarak kendisini göstermektedir. Bu duruma karşın son derece profesyonel bir yaklaşım ile müdahil olunması şarttır. Kaygı ve stres yönetimi kapsamında mutlaka destek almalısınız. Sizler de sizde veya çevrenizde gördüğünüz bu tarz semptomları en yakın sağlık kuruluşuna bildirmelisiniz.

En az fiziksel hastalıklar kadar tehlikeli olan ruhsal hastalıklar insan bünyesinde ciddi manada ağır izler bırakabilmektedir. Çocuklukta veya ilk gençlikte tetikleyen birtakım olayların gerçekleşmesiyle insanların ruh halleri fena halde bozulabilmektedir. Doğru zamanda doğru kişilerce müdahil olunulmadığı taktirde hastalık ele avuca sığmaz boyutlara taşınabilmektedir.

Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesindeki iletişim kanallarından anında bilgi almanız mümkün. Aklınıza takılan sorular için lütfen bize ulaşınız.

Profesyonel ruhsal destek için iletişim bölümünde yer alan telefon numaralarımız ile bizlere başvurabilirsiniz. En kısa süre içerisinde ekip arkadaşlarımız sizlere dönüş yapacak ve konu hakkında bilgilendirilmeniz sağlanacaktır. Sizler de bu duruma karşı önlem alabilir ve bu durumu engelleyebilirsiniz. Kaygı ve stres yönetimi işini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Sürekli olumsuz düşünme hastalığı tedavisi


Eğitim hayatı fiziken yorucu olduğu kadar zihinsel olarak da yorucu bir sürece sahiptir. Rekabetin bu denli fazla olduğu bu süreç son derece ağır koşullar içermektedir. Bu duruma karşın ebeveynlerin son derece dikkatli olması gerekmektedir. Bu durum çok ciddi psikolojik rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Sizler de bu duruma karşın doğru manada önlem almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. Kaygı ve stres yönetimi konusunda destek alınması şarttır.

OKB ile alakalı bilgiler için en doğru adrestesiniz. Psikolog Yusuf Yerli´nin sadece Türkiye´den değil, tüm Dünya´dan danışanları bulunmaktadır. Tecrübeli bir psikologdan destek almak sizin de hakkınız.

Çocuk ve Ergenlerde Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)

Son yıllarda yapılan yayınlar ile de olsa bir nebze farkındalık oluşan bir hastalık olan OKB, bir geçiş dönemi olarak görülmemelidir. Aksi taktirde kısa bir süre içerisinde insanı ruhsal manada kendisine esir eden bir durum ile karşı karşıya kalmanız işten bile değildir. Sizler de en kısa süre içerisinde bu gibi problemlerinizi bizlere bildirerek olaya doğru şekilde müdahale edebilirsiniz.

İletişim bölümünde yer alan numaralarımız ile bizlere mesai saatleri dahilinde ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de WhatsApp hattımız üzerinden 7/24 sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. En kısa süre içerisinde ekip arkadaşlarımız sizlere ulaşacak ve konu hakkında bilgilendirilmeniz sağlanacaktır. En kısa süre içerisinde sizleri de çalışma alanımıza bekliyoruz.
 

Takıntı Hastalığı İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir?


OKB, fiziken çok ağır semptomlara sahiptir. Sosyal hayattan uzaklaştırılan birey zaman içerisinde içine kapanık bir hal alır. Bu da zamanla kişinin dünyadan kendini soyutlamasına sebep olur. Bu gibi durumlara karşın fazla geç kalmadan psikolojik destek alınması şarttır. Ekibimizde bulunan uzman arkadaşlarımız ile kaygı ve stres yönetimi konusunda destek alabilirsiniz.

Bizler OKB Tedavisi ile alakalı sizi bilgilendirmek isteriz. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sitesinde bu hususla alakalı bir çok detaya yer verdik.  

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Takıntı Hastalığı Tedavisi
    Takıntı Hastalığı Tedavisi ile alakalı bilgi almak ve en uygun seçenekleri öğrenmek için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin kurumsal sitesinde yer alan irtibat numaralarını hemen arayabilirsiniz.
  • Suadiye Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
    İstanbul´da uzun senelerdir psikolojik danışmanlık hizmeti veren Yusuf Yerli´nin web sitesinden bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Suadiye´de Anksiyete Bozukluğu Tedavisi için uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
  • Kaygı Bozukluğu Nasıl Geçer?
    Kaygı Bozukluğu Nasıl Geçer? sorusunun yanıtı ve anksiyete halinin olası durumlarının tamamı için web sitemizde bu içeriğimiz sizlere aktarılmıştır. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli tarafından açıklanan bu içeriği inceleyebilirsiniz
Whatsapp