Fobik Bozuklukların Tedavisi

Fobik Bozuklukların Tedavisi ile alakalı danışmak istediğiniz an Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´ye web sitesinde bulunan telefon numarasından erişebilir, bilgi talep edebilirsiniz. Normal şartlarda korkmayacağınız durum ya da nesnelerle karşılaştığınızda geliştirdiğiniz davranışlar ve hareketler fobik bozukluğa işarettir. Ayrıca istemsiz bir biçimde kaygı ve korku gibi hislere kapılacağınızdan dolayı fobik bozukluk adı altında bu durumunuz incelenecektir. Fobik bozuklukların tedavisi konusunda kliniğimizden de yardım alarak, bu tarz istemsiz davranışlarınızı sonlandırmaya dair sonuç alabilirsiniz.

Ciddi ve abartılı bir biçimde durumlar ya da nesneler biçiminde korku hissine kapılmamanız gerektiğini bilseniz dahi bilinçdışı eylemleri sergilemekten vazgeçemezsiniz. Bu tip korkularınızı mantığınıza aykırı olarak adlandırsanız dahi aynı hallerle karşılaştığınızda benzer bir hareketi sergilersiniz. Bu yüzden tüm bu fobik bozukluklarınızdan kurtulmak adına kliniğimizdeki uzman doktorlarımızdan destek almanızda yarar vardır.

Psikolog Yusuf Yerli ile online terapi alın, tüm sorunlarınızdan, psikolojik durumlarınızdan kısa sürede kurtulun.

Fobik Bozukluk Türleri Nelerdir?


Fobik bozukluk kavramı iki farklı alt kategoriye sahiptir. Ayrıca söz konusu fobik bozuklukların tedavisi de farklılık gösterecektir. Agorafobi, sosyal fobi ve özgül fobiler adı altında bu tip davranışsal ve istemsiz bir biçimde gelişecek hareketlere bağlı olarak rahatsızlıklarınızı kliniğimizin de desteğiyle giderebilirsiniz.

Agorafobiye sahipseniz daha çok yalnız kalmaktan korkan yanınız ön planda olacaktır. Yalnız kalmanın yanı sıra tek başınıza dışarıya çıkmak ya da kalabalık yerlere girmek gibi hareketlerden uzak kalmayı tercih edersiniz.

Sosyal fobilerinizin olduğunu da davranış biçimlerinizle anlayabilirsiniz. Tedavi sürecine dahil olmak için de kliniğimizin uzman psikolog ve psikiyatristlerinden yararlanabilirsiniz. Toplum içerisinde sözlü ya da davranışsal olarak iletişim kurduğunuz esnada kızarma ve titreme gibi belirtiler gösterirsiniz. Ayrıca küçük düşeceğiniz ya da dalga geçileceğiniz gibi korkularınız da ortaya çıkacaktır. Bu yüzden kendinizi kalabalıklardan uzak tutarak, bu tip ortamlara girmekten kaçınmanız söz konusu olacaktır.

Özgül fobiler ise belli bir nesne ya da olaya karşı olarak ortaya çıkan korkularınızdır. Özellikle hayvanlar, karanlık ya da yükseklik gibi korkular en sık olarak kendini gösterenlerdir.

Bu tip fobik bozuklarının her bir kategorisinde var olan korkularınızı mantığınıza aykırı olarak görürsünüz. Ancak yine de nesne ya da durumla karşı karşıya kaldığınızda istemsiz bir biçimde korku duygusuna bağlı olarak davranışlar sergilersiniz. Kliniğimizden randevu aldığınızda davranışlarınızı kontrol etme ve yüzleşme gibi tedavi türlerini uygulamaktayız.

İşinde uzman ve kendini kanıtlamış olan Psikolog Yusuf Yerli sizlere 1 telefon kadar yakın! Hemen sitesinde yer alan numarasından bilgi & destek talep edebilirsinzi.

Fobik Bozukluklar Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Fobik bozukluklar hayatınızın her döneminde kendini göstermeye başlayabilir. Bu tarz durumları yaşamanız için farklı farklı görüşler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kliniğimizin uzman doktorlarıyla birlikte detaylı bir biçimde incelenerek, bu korkularınıza çözüm üretebilirsiniz. Fobik bozukluklarınızı giderme konusunda biyolojik, psikolojik ve sosyal nedenleri ele alacak olan doktorlarımız bu sorununuzun nedenini tam olarak anlayacaktır.

Fobik Bozuklukların Tedavisi - Özgül Fobi Nedir, Nasıl Tedavi Edilir


Fobik Bozukluklar Ne Kadar Sıklıkla Görülür?


Fobik bozukluklarınız hayatınızı ciddi manada etkilemiyorsa tedaviye başvurma gereği duymazsınız. Toplum genelinde yaygın olarak görülen bu rahatsızlığınız ciddi boyutlardaysa kliniğimizle iletişim kurarak, farklı metotlar dahilinde sorunun kaynağına inme konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Fobik Bozukluk Tedavisi Ne Zaman Gerçekleştirilmelidir?


Bahsettiğimiz özellikleri taşıyorsanız kliniğimize yönelerek fobik bozukluk tedavi yöntemlerimizle bu ruhsal sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz. Kaygı ve korku semptomlarınızın yoğunluğu farklı olmasına karşın uzmanlarımıza danışmanızda her zaman için yarar vardır.

Fobik bozukluk belirtileri ilk başlarda hafif düzeyde seyretse de zaman geçtikçe daha da ileri düzeye doğru gelişebilir. Bu yüzden diğer psikolojik rahatsızlıkları tetikleme riski de oluşacağından ötürü derhal kliniğimizden randevu almanızda yarar vardır. Uzman doktor ekibimizle birlikte en uygun tedavi yöntemleri olarak psikofarmakolojik ve psikoterapötik gibi seçenekleri uygulamaya koyacağız. Bununla beraber var olan fobik bozukluğuna bağlı korku ve kaygı durumlarınızı kontrol altına almanızda yardımcı olmaktayız.

Daha fazla bilgi ve detay için uzman klinik psikolog Yusuf Yerli´ye sitesindeki whatsapp hattından hemen ulaşın. Telefon numaralarımızdan dilediğiniz gün ve saat için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Kuruntu Hastalığı Tedavisi
    Türkiye´de Kuruntu Hastalığı Tedavisi denilince akla ilk gelenler arasında yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´nin kurumsal web sitesinden bilgilere ulaşabilir ve anında online destek, yüzyüze destek alablirsiniz.
  • Bağdat Caddesi Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
    Günlük hayatınızdaki olumsuzluklar ve karşılaştığınız olaylar korku ve kaygı hislerini yaygın olarak yaşamanıza neden olacaktır. Ancak bu tarz durumları normal düzeyde yaşamanız son derecede olası olsa da herhangi bir neden yokken gel
  • Kaygı Bozukluğu
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli web sitesinde bugün Kaygı Bozukluğu konusunu ele aldık. İncelediğiniz bu içeriğimizde kaygı ( anksiyete ) ile alakalı bir çok önemli detay yer almaktadır.
Whatsapp