İstanbul Anksiyete Bozukluğu Tedavisi

İstanbul´da Anksiyete Bozukluğu Tedavisi için bir psikolog arayışındaysanız, doğru adrestesiniz. Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesinden anında bilgi alabilir ve randevu için sitesindeki irtibat kanallarını hemen kullanabilirsiniz. Kliniğimizdeki uzman doktorlarımız sayesinde hastalarımızı dinliyor ve var olan sorunlarından kurtulmaları adına müdahalelerde bulunuyoruz. İstanbul anksiyete bozukluğu tedavisi için de doğru bir biçimde hareket ediyoruz. Bununla beraber ilk olarak hastalarımızın kaygı bozukluğuna sahip olup olmadıklarını ele alıyoruz.

Anksiyete bozukluğu tedavisi sürecinde genel olarak davranışsal terapi, ilaç tedavileri ve psikoterapi uygulamaktayız. Ancak bu durum hastanın ne derecede yoğun bir konumda olduğuna göre değişiklik gösteriyor. İstanbul anksiyete bozukluğu tedavisi noktasında bu şekilde bir yol izliyoruz. Bu tedavi yöntemlerinde ne şekilde hareket ettiğimizi de açıkça belirtiyoruz.

Psikoterapi


Psikoterapi, son derecede uzun bir tedavi yöntemidir. Hastalarımızın anksiyete düzeyi ve diğer bozukluklarının olup olmadığı gibi sorularla hareket etmekteyiz. Böylelikle izleyeceğimiz yöntemi belirlemekte ve hastanın rahatsızlığını yönetebileceği biçime getirmekteyiz. Ayrıca hastaların stresle başa çıkmayı tekrardan öğrenmesi de bu süreçte önemli olacaktır. İstanbul anksiyete bozukluğu tedavisi noktasında zaman alan ancak son derecede etkili olan bir yöntem olacaktır.
 

Bilişsel Davranış Terapisi


Psikoterapiye kıyasla bilişsel davranış terapisi daha da kısa sürecektir. Daha çok negatif üşüncelerin varlığını ve panik atakları engelleyici bir özelliğe sahiptir. Hastaların duygularını yönetebilmesi konusunda uygulamaktayız.
 

İlaç Tedavileri


Anksiyete hastalarımız için ilaçlara yöneldiğimizde daha çok antidepresan, sakinleştirici ve beta bloker türünde ilaçları kullanmayı önermekteyiz. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´yi hemen arayabilir ve en iyi tedavi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Diğer Tedavi Yöntemleri

Klinik olarak anksiyete tedavisi hususunda farklı yöntemleri uygulamaktan geri kalmıyoruz. İlave olarak uzun süreli yüzleştirme tedavisi hususunda özellikle travma sonrası stres bozukluğu ya da fobi kontrolü hususunda aktif etmekteyiz. Travmatik durumları yeniden ele almak ve üstünlüğü tekrardan elde etmek için bu yöntemleri uygulamaktayız. Bu olumsuz durumların negatif baskılarının önüne geçmek için bu yöntem son derecede etkili olacaktır.

Her türlü bilgi için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye ulaşabilirsiniz.

Hafif anksiyete halinde olan hastalarımızın gündelik yaşantısında stres yönetim teknikleri, egzersiz biçimleri ve davranış değişimleri gibi yöntemleri uygulamak adına tedavilerimizi sürdürmekteyiz.
Gündelik hayatta anksiyeteye bağlı olan stresin kontrol edilmesi hususunda diğer hastalıkların gelişimine mani olmaktayız. Ayrıca iş ve ailevi ilişkilerin bozulmaması ve sağlıkta olumsuz durumların oluşmaması noktasında bu yolu izlemekteyiz.

Yürüyüş, egzersiz programları, nefes egzersizleri, yoga ve uzun banyolar gibi tekniklere bağlı olarak anksiyete bozukluğunun azaltılmasını desteklemekteyiz.

Düşüncelerin sürekli olarak tekrar etmesi hali kaygıyı da tetikleyen bir durumdur. Bu yüzden söz konusu oluşumu engellemek amacıyla zihin egzersizlerini de önermekteyiz. Kişilerin var olan olumsuz düşüncelerini baskı altında tutarak, yerine olumlu ve yapıcı düşünceleri dahil etmek için bu durum işe yarayacaktır. Bu yöndeki çalışmalarımıza bağlı olarak fobilerin ve hafif anksiyete bozukluklarının önüne geçmekteyiz.

İstanbul Anksiyete Bozukluğu Tedavisi


Anksiyete Belirtileri Nelerdir?


Stres yaratan
faktörlere bağlı olarak geçici biçimde gelişen kaygı durumları normaldir. Ancak ciddi manada etki eden stresin sonrasında anksiyete bozukluğu meydana gelebilir. Giderek daha da kaygı bozukluğuna dönüşen bu duruma bağlı olarak tekrar etmesi hali kişilerin hayatını ciddi manada etkileyecektir.  Aşağıda yer alan belirtilere sahip olduğunuzda uzman psikologumuza sitede yer alan numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Anksiyete rahatsızlığının belirtileri kişiden kişiye göre değişkenlik gösterecektir. Ancak bazı belirtiler tüm hastalarda görüldüğünden dolayı teşhis etmesi diğer hastalıklara göre daha kolay olacaktır.

•    Panik, endişe, huzursuzluk halinin giderek artması
•    Ellerde ve ayaklarda üşüme
•    Sürekli terleme hali
•    Nefes darlığı çekme
•    Taşikardi
•    Ağızda kuruluk hissi
•    Odaklanma sorunu yaşama

Anksiyeteye bağlı olarak kişide kardiyovasküler hastalıklar ortaya çıkacaktır. Bunun dışında obezite ve diyabet gibi rahatsızlıklar da gelişme gösterebilir. Kişilerin kaygı duyması halinde yeme haline girmesi de sık görülen bir belirtidir.

Daha fazlası için lütfen sitemizde yer alan whatsapp hattı ve iletişim numaraları üzerinden Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye ulaşın. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Kadıköy Kaygı Bozukluğu Tedavisi
    Psikiyatri Kadıköy araştırması içerisinde olan ve özellikle Kadıköy Kaygı Bozukluğu Tedavisi için hizmet almak isteyen tüm danışanlarımıza Psikolog Yusuf Yerli kısa süre içerisinde tedavi seçeneklerinden bizzat bahsetmektedir.
  • Kuruntu Hastalığı Tedavisi
    Türkiye´de Kuruntu Hastalığı Tedavisi denilince akla ilk gelenler arasında yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´nin kurumsal web sitesinden bilgilere ulaşabilir ve anında online destek, yüzyüze destek alablirsiniz.
  • Akut Stres Bozukluğu ve Tedavisi
    Akut Stres Bozukluğu ve Tedavisi ile ilgili sizler için hazırlanan bu içeriğimize kurumsal sitemizden hemen erişebilir ve anında bilgi için Psikolog Yusuf Yerli´ye ulaşabilirsiniz.
Whatsapp