İstanbul Kaygı Bozukluğu Tedavisi

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile İstanbul Kaygı Bozukluğu Tedavisi hakkında kısa süre içerisinde bilgi sahibi olun. Hızlı süreçler ve online randevu seçenekleri ile sizlerin hizmetindeyiz.Kaygı bozukluğu, korku ve endişe gibi duyguları devamlı bir biçimde ve nedensiz yere hissetmenizden kaynaklı olarak gelişmektedir. Normal tepki vereceğiniz anlarda dahi bir kaygı duyma haline girerek korkmanız söz konusudur. Sürekli olarak en kötüyü düşünerek, asla bu gelişmelerin geçmeyeceği biçiminde düşüncelere kapılırsınız. Öte yandan panik hissini daha önceden uyandırmış olan olay ve mekanlardan da kaçınma gereği duyarsınız. Hayatlarınızı bu noktada kısıtlama gereğini dahi hissedersiniz. Bu hususta bir durumun içerisindeyseniz kliniğimize başvurarak İstanbul kaygı bozukluğu tedavisi içerisinde olabilirsiniz. Uzman doktorlarımız sayesinde bu süreci oldukça etkili bir biçimde yönetecek ve beklenen sonuca ulaşacaksınız.

İstanbul´un en çok ziyaret edilen kliniklerinden birisindesiniz. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den dilerseniz yüz yüze, dilerseniz online terapi seçenekleri ile hizmet alabilirsiniz.

Kaygı bozukluğu, hayat konforunuzu ciddi anlamda etkileyecektir. Bu noktada belli başlı takıntılarınız ve fobileriniz de gelişeceğinizden dolayı hayatınıza ciddi bir sınırlama koyacaksınız. Ancak tüm bu olumsuzluklar İstanbul kaygı bozukluğu tedavisi ile son bulacaktır. Kliniğimizdeki doktorlar farklı terapi ve tedavi metotlarıyla bu süreci iyi bir biçimde yönetmenizi destekleyecektir.

Kaygı bozukluğu konusunda en çok psikoterapi uygulamalarına yer veren doktorlarımız, genel itibarıyla bilişsel davranışçı terapi ve EMDR terapisi metotlarına başvurmaktadır. Her biri alanında uzman olan psikoterapsitlerimiz sayesinde en uygun olan terapi yöntemine dahil olacaksınız. Ayrıca bilişsel davranışçı terapi uygulamalarıyla tüm olumsuz düşüncelerinizi olumlu olanlarla değiştirmeniz adına faaliyet göstereceklerdir.

Kliniğimizdeki doktorlar terapi esnasında aşamalı olarak ilerlemektedir. Eğer kaygı bozukluğunuz travma kaynaklıysa daha çok EMDR yöntemini uygulayacaklardır. Bu rahatsızlığınızın kaynağına inmek ve anılarınıza dair negatif düşüncelerinizi ortadan kaldırmak gibi bir yöntemi uygulayacaklardır.

Çocuklar için de uzman terapistlerimiz daha çok oyun terapisini uygulamaktadır. Öte yandan gerek görmeleri halinde İstanbul kaygı bozukluğu tedavisi esnasında ilaçlara da yönlendirmektedirler.

Merak ettikleriniz için Psikolog Yusuf Yerli´ye çekinmeden sitesinde yer alan irtibat kanallarından veya email adresinden ulaşın.

Kaygı Bozukluğu Belirtileri


Gündelik hayatınızı ciddi anlamda etkileyen kaygı bozukluğu kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren belirtileri içerebilir. Ancak bu hastalığa sahipseniz belli başlı belirtiler aynı şekilde ortaya çıkmaktadır. Daha çok davranış biçimlerinizdeki değişimler ve nedensiz fizyolojik rahatsızlıklarınız bu belirtiler arasında seyredecektir.

•    Gergin ve huzursuz hissetmek
•    Devamlı bir biçimde panik halinde olmak
•    Titreme halleri
•    Kalp atışlarınızda hızlanmalar
•    Hızlı nefes alışverişi
•    Kaygı oluşturan faktörler olan durumlar ve olaylar dışında başka bir noktaya odaklanamama
•    Baş dönmeleri
•    Kaygı yaşatan olay ve olgulardan kaçma istemi

Kaygı Bozukluğu Belirtileri

Bu belirtilerden biri ya da birden fazlasına sahip olmanız durumunda kliniğimizden randevu alarak, doktorlarımıza danışabilirsiniz. Gerekli fiziksel ve mental testlere tabi olduktan sonra teşhis ve tedavi süreci başlayacaktır.
 

Kaygı Bozukluğu Nedenleri Nelerdir?


Kaygı bozukluğuna neden sahip olduğunuza dair faktörler tam anlamıyla bilinmemektedir. Ancak yaygın olarak ortaya çıkan bazı etmenler üzerinden uzman doktorlarımız teşhisi koymaktadır. Daha çok travmatik gelişmeler ve genetik etmenler bu rahatsızlığa sahip olmanızda önemli bir yer tutmaktadır.

•    Çocukluk ve ergenlik dönemlerinizde yaşadığınız olumsuz olaylar
•    Anksiyete bozukluğu yaşayan yakınlarınız olması
•    Boşanma hali
•    Ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçten geçmek
•    Stres
•    Büyük çapta bir korku yaşatan olay ya da durumla karşı karşıya kalmanız

Tüm bu faktörlere bağlı olarak kaygı bozukluğu rahatsızlığı çekmeniz normal olacaktır. Ayrıca bu faktörlere bağlı olarak düşüncelerinizi kontrol edemiyor ve her şeyi olumsuza yorarak korkuyla endişe duyuyorsanız uzman doktorlarımıza yönelebilirsiniz. Farklı tedavi ve terapi yöntemlerini sizi testlere tabi tuttuktan sonra uygulayacak olan doktorlarımız sayesinde gündelik hayatınıza yeniden dönüş yapabilirsiniz. Bu sayede hayatınızı yeniden kolaylaştırarak, eski rutininize dönmenize dair tedavilerden başarılı sonuçlar alacaksınız.

Daha fazlası için lütfen Psikologumuz Yusuf Yerli´ye web sitesinde yer alan whatsapp hattından ulaşın. En iyi verilere, en iyi bilgi ve online tedavi seçeneklerine sitemizdeki numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Takıntılı Kişilik ve Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesinde Takıntılı Kişilik ve Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu hakkında bilgiler sizler için paylaşıldı, hemen inceleyerek bilgi sahibi olun.
  • Takıntı Hastalığı Tedavisi
    Takıntı Hastalığı Tedavisi ile alakalı bilgi almak ve en uygun seçenekleri öğrenmek için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin kurumsal sitesinde yer alan irtibat numaralarını hemen arayabilirsiniz.
  • Online Cinsel Terapi Hizmeti
    Online Cinsel Terapi Hizmeti ile Psikolog Yusuf Yerli´den Türkiye´nin her yerinden hizmet alabilirsiniz. Aklınıza takılan hususlar ve merak ettikleriniz için danışmanız adına sitemizde whatsapp hattımız bulunmaktadır.
Whatsapp