İstanbul Yaygın Anksiyete Bozukluğu

Psikolog Yusuf Yerli ile İstanbul Yaygın Anksiyete Bozukluğu konusu hakkında bilgilerin bulunduğu bu içerik sizler için hazırlandı, hemen web sitemizi ziyaret edin. Sürekli olarak kendini gösteren ve dirençli bir halde bulunan kaygı duygularınız yaygın anksiyete bozukluğunun en net belirtisidir. Bu hastalığa bağlı olarak nedensiz yere endişe içinde olmanız ve sürekli olarak olumsuz olayların gelişeceğine dair beklenti içerisine girmeniz söz konusudur. Kaygı duymanızın belirli bir nedeni olmasa dahi davranışları ciddi manada etkileyecektir. Gününüzün tamamına yayılacak olan bu tarz davranış ve düşüncelerinizi denetleme şansınız da olmayacaktır. Bu yüzden gündelik hayatınızı sürdüremez hale geleceğinizden ötürü kliniğimize yönelerek uzman desteği almanızda her zaman için yarar vardır. İstanbul yaygın anksiyete bozukluğu tedavisi konusunda sizlere gereken yardımı sağlayan doktorlarımızla hayatınızı eskisi gibi sürdürebilirsiniz.

Ekonomik durumunuz, iş haliniz, sağlık sorunlarınız, çocuklarınızın yaşantıları ve hayatınızın yoğun gidişatı gibi konular aşırı derecede endişe verici bir hal alabilir. Ancak bu endişe durumunuz kontrolünüz dışında gelişmesi halinde ciddi ruhsal sorunlar içinde olacaksınız. Kendiniz de bu durumun farkına varsanız bile müdahale şansınızı kullanmak adına kliniğimize yönelebilirsiniz. Sıkıntınızdan ve hayatınızın giderek daha da zor bir hal almasından bahsettiğiniz uzman doktorlarımız size gereken desteği verecektir. Yoğun bir biçimde kaygı bozukluğu yaşamanız halinde yardım almanız durumu tekrardan lehine çevirmeniz ve normale döndürmeniz açısından etkili olacaktır. Yaşam standartlarınızı ve kalitesini yeniden eski seyrine çıkarmanız hususunda doktorlarımız farklı farklı tedavi metotlarını uygulayacaklardır. İstanbul yaygın anksiyete bozukluğu tedavisi konusunda en uygun tekniklerle destek vereceklerdir.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli olarak sizlerin hizmetindeyiz. Sitemizdeki telefon numaramızdan bilgi almak sizin elinizde. İletişim sayfamızdaki irtibat kanallarımızdan bize ulaşın.

Kaygının Patolojik Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?


Kaygı, her insanın korku, stres ve endişe halinde yaşadığı duygulardandır. Olumsuz durumlar yaşadığınız anlarda normal olarak bu tepkiyi verecek ve koruma sürecine gireceksiniz. Ancak kaygınızı denetleyemeyerek kontrolünüz dışında gelişmesini seyretmeniz ciddi bir bozukluk olarak gelişecektir. Bu yüzden kliniğimizden de destek alarak kaygınızın patolojik olup olmadığını ayırt edecek olan uzmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz.

Kaygı haliniz denetlenebilir düzeyde değilse ve günlük hayatınızı ciddi manada etkiliyorsa patolojik seviyelerdedir. Derhal kliniğimizin uzman hekimlerinden randevu alarak teşhis ve tedavi sürecine başlamanız oldukça önemli olacaktır. Aksi halde kaygı bozukluğu rahatsızlığınızın derecede giderek artacak ve hayatınız daha da çekilmez bir konuma yükselecektir.

Yaygın Anksiyete Bozukluğu Tanımı


Yaygın anksiyete bozukluğuna sahip olmanız durumunda ortada herhangi bir gelişme olmadığı anlarda dahi kaygı ve gerilme içerisinde olacaksınız. Sürekli olarak en olumsuz düşünceler içerisine girecek ve problemlerinizi büyüteceksiniz. Ayrıca bu olumsuz durumunuz daha da uzun sürecek ve gündelik hayatınızdaki işlevselliğinizi bozacak düzeyde olacaktır.

İstanbul Yaygın Anksiyete Bozukluğu - Uzman Psikolog | Yetişkin Terapisi

Klinikte sizlere destek sağlayan doktorlarımız teşhis koyarken son 6 aydaki deneyimlerinizi ele alacaktır. Ayrıca hayatınızı engelleyecek düzeyde kaygı durumunuzun oluşmasını da ciddiyetle takip edeceklerdir. Endişeleriniz var olan durumunuzla uygunsuz vaziyetteyse ve son derecede abartılı bir tutum içerisindeyseniz anksiyete bozukluğu teşhisi doktorlarımız tarafından konulacaktır. Ayrıca kaygılarınızın farkında olmanıza rağmen bir türlü başa çıkamamanız da bu rahatsızlığınızın diğer bir belirtisi olacaktır.
 

Yaygın Anksiyete Bozukluğu Semptomları


Klinikteki doktorlarımıza anksiyete bozukluğuna dair danıştığınızda bazı belirtiler doğrultusunda teşhis konulacaktır. Bu teşhis etrafında hayatınızı yeniden rutine sokmanız açısından tedavi yöntemleri de doktorlarımız tarafından da uygulanacaktır. Bununla beraber rahatsızlığınıza bağlı en genel belirtileri şu şekilde ifade etmek mümkündür.

•    Nedensiz yere korku ve endişe yaşamanız
•    Endişenizi arttıracak durumlardan kaçınmak ya da ertelemek
•    Sorun çözme yetinizde ve odaklanmanızda güçlük yaşamak
•    Fiziksel bir rahatsızlığınız varmış gibi belirtiler yaşamak

Bu tip belirtiler hakimse doktorlarımıza danışarak terapi ve ilaç tedavisiyle sorununuzu giderebilirsiniz.

Daha fazlası için sitemizde yer alan numaramızı arayın ve en iyi tedavi seçeneği ile Psikolog Yusuf Yerli aracılığı sayesinde tanışın.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Cinsel Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir?
    Cinsel Sorunlar Nasıl Tedavi Edilir? - Cinsel İşlev Bozuklukları Tedavisi ile ilgili hazırladığımız bu önemli içeriği web sitemizden hemen inceleyin ve en uygun tedavi seçenekleri için bizi hemen arayın.
  • Yaygın Anksiyete Bozuklulukları
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile bugün sizlere Yaygın Anksiyete Bozuklulukları Nedir, Belirtileri, Tedavisi hakkında bazı bilgileri aktaracağız, sorunlarınız için anında bize ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.
  • Fransa Türk Psikolog
    Fransa Türk Psikolog arayışında olanlar için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere bulunduğunuz ülkede online danışmanlık hizmetini kendi dilinizde sunabilen psikologlar arasında yer almaktadır.
Whatsapp