Kadıköy Anksiyete Bozukluğu Tedavisi

Kadıköy´de Anksiyete Bozukluğu Tedavisi Psikologu olarak sizlerin hizmetinde olmaktan gurur duyuyoruz. Web sitemizde merak ettiğiniz bir çok bilgi yer alıyor, hemen kısa bir gezintiye çıkarak bilgi sahibi olun. Anksiyete hali herkesin zaman zaman yaşadığı bir duygudur. Ancak bu halin sürekli hale gelmesi ve nedensiz bir biçimde gelişmesi de anksiyete bozukluğu olarak tanımlanmaktadır. Kliniğimiz de bu tip kuruntu ya da nedensiz panik hallerinize tedavi bulmaktadır. Kadıköy anksiyete bozukluğu tedavisi hususunda en özel ve güncel teknikleri uygulayarak gündelik yaşantınıza kaldığınız yerden devam etmenizi kolaylaştırmaktadır.

Anksiyete durumu endişe, kaygı ve bunalım olarak da adlandırılmaktadır. Hayatınızı ciddi manada değiştirecek olan olgulara karşı bu tip duyguları hissetmeniz normaldir. Ancak nedensiz yere ve uzun süreli olarak aynı duyguların içerisinde olmak hayatınızın gidişatını son derecede olumsuz bir biçimde etkileyecektir. Normal olarak bu duygular kısa süreli ve belirli bir nedene bağlı olarak gelişse de anksiyete bozukluğu halinde tam tersi olacaktır. Kadıköy anksiyete bozukluğu tedavisi konusunda uzman doktorlarımızdan yardım alarak bu olumsuz ruh halinize bağlı gelişen sorunları giderebilirsiniz.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli İstanbul - Kadıköy ilçesinde bulunan terapi merkezinde sizlere dilerseniz yüz yüze, dilerseniz online terapi seçeneği ile hizmet verir. İşinin ehli bir psikolog ile çalışmak istiyorsanız çekinmeden bize sitemizde yer alan numaramız, whatsapp hattımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Anksiyete Çeşitleri Nelerdir?


Anksiyete bozukluğu hastalarda farklı türlerde ortaya çıkmaktadır. Bununla beraber Kadıköy anksiyete bozukluğu tedavisi noktasında da doktorlarımız terapilerine sizleri dahil ederek sorunlarınızı ele alacaktır. Bu olumsuz hislere herhangi bir neden olmadan kapılmanızın gerekçelerine inerek, sorunun kaynağına ulaşacaktır. Bu doğrultuda da farklı farklı tedavi yöntemlerini uygulayacaktır. Yaygın olarak ortaya çıkan anksiyete bozukluğu türleri şu şekilde adlandırılmaktadır.

Yaygın Anksiyete Bozukluğu

Sıradan olaylara karşı bile aşırı derecede olumsuz duyguların içerisinde gelişmesi olarak adlandırılan olaylardır. Ayrıca sürekli olarak endişe hali, kalp atma hızında artış ve aşırı terleme gibi tepkimeleri de göreceksiniz. Bunun dışında depresyon gibi rahatsızlıkların da yaygın anksiyete bozukluğu ile birlikte çıkması durumu da doktorlarımızın sıklıkla karşı karşıya kaldığı bir gelişmedir.

Panik Bozukluğu

Kısa bir süre içerisinde korku, endişe ve dehşet hallerindeyseniz panik atak sıkıntısı çekiyorsunuzdur. Ayrıca bu rahatsızlığın belirli aralıklarla tekrar ettiğini de bilmeniz gerekir. Öte yandan sadece ruhsal belirtileri olmayan bu rahatsızlık türünün beraberinde nefes darlığı, ölüm korkusu ve kalp çarpıntısı gibi etkileri de olacaktır. Sürekli olarak atak yaşama korkunuzun gelişmesi de bu hastalığı tetikleyen konular arasındadır.

Sosyal Fobiler

Topluluk içindeyken bunaltı ve utanma hissini aşırı derecede yaşıyorsanız bu rahatsızlığa sahipsiniz manasına gelmektedir. Genel olarak yargılanma korkusu ve negatif söylemlere maruz kalma durumundan çekinme hallerini sergileyebilirsiniz.

Ayrılık Anksiyetesi Bozukluğu

Çocukluk dönemindeyseniz özellikle ayrılık anksiyete bozukluğundan yakınabilirsiniz. Yakın olduğunuz kişilerden ayrılmaya dair duyduğunuz endişe de normalden daha fazla olacaktır. Az bir ihtimal de olsa yetişkinlerde de bu rahatsızlık ortaya çıkmaktadır.

Kadıköy Psikologları

Seçici Mutizm

Çocuğunuz konuşma sorunları yaşıyorsa seçici mutizmden kaynaklı olarak gelişme gösterebilir. Sadece aile bireyleri ya da yakın çevresindeki kişilerin dışında bu eylemlerde bulunmuyorsa da bu sorun beraberinde gelecektir.

Spesifik Fobiler

Belirli durum ve olaylara karşı olarak yoğun şekilde bunalıyorsanız bu belirti kendini gösterecektir. Kişi sürekli olarak bu duygularından kaçınmaya çalışacaktır. Bu sorunlarınızı çözmeye dair kliniğimize yönelerek, terapilerimize katılım sağlayabilirsiniz.

Tıbbi Faktörlere Bağlı Anksiyete

Fiziksel sorunlarınıza bağlı olarak bunalım ve panik duygusu içinde olabilirsiniz. Bu durum da istemsiz bir biçimde olumsuz duygulara kapılmanıza neden olacak biçimdedir.
 

Kadıköy Psikologları


Kliniğimizle iletişime geçtiğiniz süre zarfında anksiyete bozukluğuna dair bilgi alabilir ve tedavi yöntemlerimize dahil olabilirsiniz. Alanında uzman olan doktorlarımızla birlikte bu süreci daha verimli ve kayda değer sonuçları içerecek şekilde sonlandırabilirsiniz. Böylelikle tam da aradığınız türde bir gündelik yaşamın yeniden parçası haline geleceksiniz.

Daha fazlası için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye iletişim sayfasındaki irtibat numaralarından ulaşabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Fenerbahçe Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi
    Fenerbahçe Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi için doğru adrestesiniz. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesinde bu konu ile alakalı önemli verilere erişebilirsiniz, hemen ziyaret edin.
  • Kaygıyı Önlemek İçin Bazı Yöntemler
    Şayet kaygı ile alakalı problemleri olan, kaygılı olmaktan ötürü sorun yaşayan bir kişiyseniz malesef günün önemli bir bölümünü sorunlarla boğuşarak, korku yaşayarak geçirirsiniz.
  • Panik Bozukluk Nedenleri
    Panik Bozukluk Nedenleri hakkında bilgilere web sitemizden anında erişebilir ve en uygun psikolog randevularını Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den talep edebilirsiniz.
Whatsapp