Kadınlar İçin Cinsel Terapi

Kadın cinsel işlev bozukluklarında cinsel terapi hizmetlerimizi sunmaktan gurur duyuyoruz. Alanında uzman klinik psikologlarımız ile online süreçlerle yola çıkmakta ve size hizmetler sunmaktayız. Erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da cinsel problemler ortaya çıkabilir. Kadınlarda görülen cinsel problemler daha büyük olabilir.

Kadınlar için cinsel terapi nedir? Kadınların cinsel tatmini, sadece partnerinin isteklerine göre şekillenmeyecektir. Kadının cinselliği, ilişkisindeki memnuniyetine ya da ilişkide yaşanan sorunlara göre değişebilir. Kadının cinsel tatmine yönelik bakış açısı daha karmaşıktır. Bu nedenle kadınlarda cinsel sorunlara doğru odaklanmak gerekir. Kadınlarda ortaya çıkan cinsel sorunlar hem fiziksel nedenlerden kaynaklanabilir. Bu yüzden, sorunun nedenini tek başına bulmak zor olabilir.

Uzman Klinik Psikologlarımız ile kısa sürede tedavi süreçlerini inceliyor ve gerekli adımları atıyoruz.

Kadınlar İçin Cinsel Terapi Hangi Sorunları Çözer?


Kadınlar için cinsel terapi, birden fazla sorunların üstesinden gelme konusunda Cinsel terapi ile çözülebilecek bazı sorunlar şu şekildedir;

•    Cinsel ilişki esnasında yaşanan ağrı,
•    Cinsel travma sonrası sorunlar,
•    Cinsel isteksizlik,
•    Cinsel uyarılma problemleri,
•    Orgazm olamama,
•    Yaşa bağlı cinsel sorunlar,

Yaşana problemler cinsel terapi ile ele alınabilir. Terapi süreci, bireyin ihtiyaçlarına ve terapistin yönlendirmelerine göre şekillendirilir.
 

Kadınlarda Cinsel Terapi Nasıl Olur?


Kadınlarda cinsel terapi genel olarak iki aşamalı olarak uygulanır. Tedavinin ilk aşamasında yaşanan cinsel sorunun nedeni belirlenir. İkinci aşamada ise belirlenen sorunun çözümü için tedavi süreci el alınır. Cinsel isteksizlik probleminin farklı türleri bulunur. Uzmanlar bu problemleri en doğru şekilde ele almalıdır. Terapi merkezinden şimdi randevu alarak sorunlarınızı uzman doktorlar eşliğinde çözebilirsiniz.

Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Sebepleri Nelerdir?

Cinsel isteksizliğin nedenleri şu şekildedir;

Yetişme Biçimi

Cinsellik kadınlar için ayıp ve yasak olarak görülebilir. Bu bakış açısı yüzünden kız çocukları da cinselliğe karşı keskin bir tabu ortaya çıkabilir.

Cinsellik Hakkında Bilgisizlik

Cinsellikle ilgili bilgi eksikliği, kadınlarda cinsel ilişki sırasında korku yaşamalarına neden olabilir. Kişi, ilişki sırasında karşılaşacağı durumlar hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

İlişki Problemleri

Kişilerin aile, iş ve eşleriyle olan ilişkileri, cinsel yaşamlarını değiştirebilir. Eşiyle problemler yaşayan bir kadın, cinsel olarak isteksiz olabilir.

Yaşam Koşulları

Ortaya çıkan yaşam koşulları, insanların ekstra stres ve kaygı getirebilir. Bu durum cinsel hayatı etkileyebilir.

Psikiyatrik Problemler

Psikolojik problemleri olan kişiler, cinsel isteksizlik sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Depresyon hastası olan biri genel olarak hayattaki her şeye karşı umutsuzluk besleyebilir.

Cinsel Kimlik Sorunları

Kişinin cinsel kimliği hakkında ortaya çıkan belirsizlikler ya da farklı cinsel yönelimleri varsa, partneriyle yaşadığı tüm cinsel aktivitelere karşı isteksiz olabilir.

Travmalar

Travmalar, bireylerin kişilerin hayatlarında önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, bu korku ve kaygılar gelecekteki bir partnere yansıyabilir.

Kadınlar İçin Cinsel Terapi Süreci

Kadınlar için cinsel terapi süreci, cinsel isteksizlikle ilgili tedavileri kapsar. Birçok kadın, bu konunun hassasiyeti ve gizliliği nedeniyle uzmanlara başvururken çekinebilir. Uzmanlar eşliğinde terapi desteği verilerek sorunun önüne geçilebilir. Kadınlar için cinsel terapi desteğini bu merkez üzerinden alabilirsiniz. Uzmanlar eşliğinde en doğru destek programlarıyla tanışabilirsiniz.

Daha fazlası için uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Web sitemizde yer alan whatsapp hattı ile psikologlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • İstanbul Kaygı Bozukluğu Tedavisi
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile İstanbul Kaygı Bozukluğu Tedavisi hakkında kısa süre içerisinde bilgi sahibi olun. Hızlı süreçler ve online randevu seçenekleri ile sizlerin hizmetindeyiz.
  • Caddebostan OKB Tedavi Hizmeti
    Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Tedavisi için Caddebostan ve çevresinde hizmetinizdeyiz. Web sitemizden konu ile alakalı detaylı bilgilere erişebilir ve anında randevu talebi oluşturabilirsiniz.
  • Erkekler İçin Cinsel Terapi
    Erkekler İçin Cinsel Terapi hizmetlerini sunan Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere tecrübelerini aktarmakta ve ihtiyacınız olan bilgileri online görüşmeler ile sunabilmektedir.
Whatsapp