Kaygı Bozukluğu Belirtileri

Kaygı Bozukluğu Belirtileri ile alakalı erişmek istediğiniz tüm verilere, tüm detaylara bu sayfadan erişebilir ve merak ettikleriniz için ise Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´den hemen bilgi alabilirsiniz. Web sitemizde bulunan whatsapp destek hattımıza bu içeriği incelemenizin hemen ardından merak ettiğiniz soru ve sorunlar için yazabilirsiniz.

Diğer adı Anksiyete olan kaygısal bozukluklarla ilgili olarak günlük hayatımızı önemli miktarda etkileyen, olumsuz etkileri bulunan bu durum aslında vücudumuzun strese karşı verdiği doğal tepikiler bütünüdür. Geleceğe karşı hissettiğimiz endişelerimizin, korkularımızın ortaya çıktığı bu durum sebebiyle gergin ve korkulu hissedebiliriz.

Fakat yaşadığımız kaygı, anksiyete durumunda edinilen endişe miktarı aşırı ve uzun süreler boyunca olduğunda, yaşantımıza da olumsuz etkiler bıraktığında bunlarla beraber kaygı bozuklukları da ortaya çıkar. İnsanın çevresinde bulunan veya kendi vücudunda yer alan uyarıların tehtid olarak algılanması, tehlike olarak yorumlanması durumunu kişi kontrol edemediğinde ortaya sıkıntı hali, endişe hali, gerginlik hali doğar ve bu durumlardan da kaçınma davranışları ortaya çıkar. Endişeye bürünüldüğünde, korkma ve kaygılanma aslında kişinin doğal içgüdüsüdür. Şiddetli kaygı hali, titreme, gerilme, çarpıntı, terleme ve baş dönmesi hali kontrolden çıkmadan önce hemen bize başvurabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

 

Kaygı Bozuklukları (Anksiyete) Belirtileri Nelerdir?

 

* Bireyde meydana gelen gün içinde sürekli, yoğun olarak terleme durumu
* Sürekli olarak olumsuz düşünce hali ile beynin meşgul olması
* Çalışma hayatında yada ev ortamındaki günlük yaşantısındaki odaklanamama sorunu
* Uykusundan sürekli olarak, sık sık uyanma durumu
* Uyku ile alakalı yaşanan sorunlar
* Hazımsızlık veya kabızlık gibi durumların sürekli olarak yaşanması
* Kişinin elinde meydana gelen belirgin titreme durumu
* Her zaman gergin, mutsuz ve huzursuz hissetme durumu

En belirgin özelliklerin, belirtilerin başında gelmektedir. Bu belirtilerden en az birini sürekli yaşadığınızı düşünüyorsanız Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den hemen randevu alabilirsiniz. Online terapi seçenekleri ile sizlere hizmet verebilmekteyiz.

Anksiyete bozukluğunu anlamak adına yaşanan korkunun, panik duygularının anlaşılması önemlidir. Temelinde ne olduğunu anlamak gerekir.  Bir çok kaygı bozukluğu türü vardır. Günlük hayatı etkileyen kaygı bozuklukları için profesyonel destek almanız gerekir. En sık rastlanan kaygı bozukluklarının türlerine baktığımızda; Yaygın Anksiyete Bozukluğu,Obsesif Kompulsif Bozukluklar, Travmatik Stres Bozukluğu, Fobiler (Agorafobi, Klostrofobi ..Vb.), Sosyal Kaygı Bozukluğu, Panik Atak, Seçici Konuşmazlık Bozuklu, Ayrılma Kaygısı Bozukluğu, Bir Sağlık Sorununa Bağlı Kaygı Bozukluğu durumları karşımıza çıkmaktadır.

Kaygı Bozukluğu Tedavisi


Tedavinin doğru yapılabilmesi için hangi kaygı bozukluğu türüne sahip olduğunuzu öğrenmek gerekir. Hangi türe sahip olduğunuzu Psikolog Yusuf Yerli´nin öğrenebilmesi için whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz. İlk adımı geç kalmadan atmanız, doğru tedavi seçeneklerini kullanarak kaygı bozukluğundan uzaklaşmanız için biz buradayız. Artık hayatınızı olumsuz bir şekilde etkileyen bu durum karşısında uzman desteği almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Panik Atak Nedir?
    Panik Atak Nedir ve Belirtileri Nelerdir? sorusunu ele alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ bu içeriği hazırladı, hemen web sitemizden ilgili içeriği inceleyebilir ve online randevu kanalları ile bilgi alabilirsiniz.
  • Kaygıyı Önlemek İçin Bazı Yöntemler
    Şayet kaygı ile alakalı problemleri olan, kaygılı olmaktan ötürü sorun yaşayan bir kişiyseniz malesef günün önemli bir bölümünü sorunlarla boğuşarak, korku yaşayarak geçirirsiniz.
  • Suadiye Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi
    Suadiye´de Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi için doğru adrestesiniz. Türkiye´nin önde gelen Psikologları ile hizmetlerimizi sunuyoruz, detaylı bilgi için bize sitemizden ulaşabilirsiniz.
Whatsapp