Kaygı Bozukluğu

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli web sitesinde bugün Kaygı Bozukluğu konusunu ele aldık. İncelediğiniz bu içeriğimizde kaygı ( anksiyete ) ile alakalı bir çok önemli detay yer almaktadır. Hemen inceleyebilir ve konu ile alakalı merak ettiğiniz tüm bilgiler için çekinmeden whatsapp hattımızdan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Kaygı bozukluğu durumu Türkiye´de oldukça yaygın görülen bir patolojidir. Bir çok sebebi olabilen bu durum karşısında genellikle tüm günümüz olumsuz bir şekilde etkilenebilmektedir. Kaygılı olma hali iş hayatımızdaki işlevselliğimizi, okul hayatımızdaki etkinliğimizi veya ev ortamındaki yaşantımızı tamamen etkileyebilmektedir. Kaygılı haller kişide paranoyak, negatif düşünce vb.. gibi bir çok olumsuz durumu ortaya çıkmaktadır. Sebepsiz şekilde rahatsız edici bir panik hali olduğunda ve bunla beraber fiziksel zorluklar ortaya çıktığında bu durum kaygı atağının belirtisidir diyebiliriz. Kaygı bozukluğu hallerinde tedavi alınmadığı hallerde durum çok daha karmaşık bir hal alabilmektedir. Kaygı bozukluğunun tamamen tedavi edilebilir bir durum olduğunu, tamamen ortadan kaldırılabilir bir husus olduğunu bilmenizi isteriz.

Bu gibi durumlarla karşı karşıya kaldığınızda incelediğiniz Psk. Yusuf Yerli web sitesinde yer alan numara aracılığıyla irtibata geçebilir ve destek alabilirsiniz.

AŞIRI ŞİDDETLİ KAYGI BOZUKLUĞUŞiddetli bir şekilde hissedilen kaygı bozukluğu halinde panik, korku ve evham duyguları hat safhada olmaktadır. Kişi için psikolojik rahatsızlık olan bu duruma baktığımızda bireylerin gün içerisinde bir çok duruma karşın uyarıldığını ve bu uyarmalar neticesinde de kaygı yaşadığını görmekteyiz. Bu durumun ortaya çıkmasına sebep olan durumun ortadan kalktığı sırada endişenin de sona erdiğini görürüz. Kaygı bozukluğu rahatsızlığının bir sebep olmasa bile endişeli olma durumunun devam ettiği bir çok vakada görülmüştür. Peki kaygı bozukluğu neden görülür? Kaygı bozukluğunun belirtileri nelerdir?

* Birden ortaya çıkan huzursuzluk hali ve gerginliğe bürünen kişilik yapısı.
* Aniden, bir anda kötü birşey olacağına dair vesvese haline bürünmek.
* Hızlı bir şekilde, dengesiz bir biçimde nefes alıp verme durumu ve nefes darlığı yaşamak.
* Uyku düzeninde meydana gelen bozulmalar, uyku sorunları.
* Sebepsiz ortaya çıkan panik durumu.
* Kişinin kendisinin hissettiği odak kayıpları ve bir işe odaklanma konusunda yaşanan güçlükler.
* Kaygı durumuna bağlı olarak düşünceden uzaklaşarak kontrolü ele almakta zorluk yaşama durumları.
* Kaygı oluşturan durumlardan kaçınmaya çalışmak.

Kişide ortaya çıkmasının sebebini tam olarak bilememekle beraber yapılan tedavi süreçlerinde kaygı ile alakalı genetik yatkınlığa, travmatik olaylara bakmaktayız. Bu yatkınlık yada travmalar sonucu kaygı ortaya çıkabilmektedir.

Kaygı bozukluğunun tedavisini görmek istediğinizde kliniğimize başvurabilirsiniz. Başarılı Psk. Yusuf YERLİ ile sizlere destek sunulmaktadır. Kaygı sorunlarınızda bu sorunlardan kurtulabileceğinizi bilmeniz bizim için en önemli unsur olacaktır. Sizlerde kaygı sorunları yaşadığınızı, anksiyete belirtilerinizin olduğunu düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz. 

Instagram hesabımızı takip ettiniz mi? )

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Cinsel Terapide Erken Boşalma
    Cinsel Terapide Erken Boşalma konusunu ele aldığımız bu içeriğimizi incelemenizin ardından profesyonel bir destek almak istediğinizde Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye sitedeki numaralardan ulaşabilirsiniz.
  • Kaygı Terapisi
    İstanbul´da bulunan ve tüm Türkiye´ye hizmet verebilen Uzm. Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile Kaygı Terapisi alabilirsiniz. Online terapi seçenekleri ve diğer detaylar için bize sitemizdeki numaramızdan hemen ulaşın.
  • Fransa Online Psikolog Hizmeti
    Fransa´da Online Psikolog Hizmeti almak istediğiniz an, Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye sitesinde yer alan whatsapp hattı aracılığı ile ulaşmanız yeterli olacaktır.
Whatsapp