Kaygı Terapisi

İstanbul´da bulunan ve tüm Türkiye´ye hizmet verebilen Uzm. Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile Kaygı Terapisi alabilirsiniz. Online terapi seçenekleri ve diğer detaylar için bize sitemizdeki numaramızdan hemen ulaşın. Kaygı bozukluğu, günümüzde yaygın olarak karşılaştığımız psikolojik rahatsızlıklar arasındadır. Ayrıca anksiyete olarak da tanımlanan bu rahatsızlığa bağlı olarak yoğun korku ve kaygı halleri içinde istemsiz bir şekilde yer alıyorsunuz. Kişisel yaşantınızı ve iş hayatınızı ciddi bir biçimde etkileyen bu rahatsızlığın etkilerinden kurtulmak amacıyla kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Kaygı terapisi doğrultusunda uzman doktorlarımızın desteği ve en uygun yöntemleriyle birlikte eski yaşantınıza daha kolay bir biçimde dönüş yapabilirsiniz.

Kaygı bozukluğuna bağlı olarak farklı tedavi yöntemlerini hikayenize bağlı olarak uygulamaktayız. Genel olarak kaygı terapisi yöntemlerimizle birlikte belirtilerinizi hafifletmek amacıyla hareket etmekteyiz. Alanında son derecede uzman olan psikoterapist ve psikiyatrist çalışma arkadaşlarımızla birlikte endişelerinizi ve korkularınızı ele almaktayız. Sonrasında da farklı beceriler kazanmanızda yardımcı olarak bu rahatsızlık karşısında mücadeleci bir tutum takınmanızda etkili olmaktayız.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´de anksiyete bozuklukları ile alakalı en iyi seçenekler, en iyi adımlar size atılacaktır. Sitemizde yer alan numaramızı arayabilir, mail atabilir ve gerektiğinde sitemizdeki formaları çözerek de bize ulaşabilirsiniz.

Kaygı Terapisi Yöntemleri


Kliniğimizdeki uzman doktorlarımız anksiyete bozukluğu sorununuz karşısında farklı yöntemleri uygulamaktadır. Daha çok uyguladıkları yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

1.    Bilişsel Davranışçı Terapi

Bilişsel davranışçı terapiyle birlikte olumsuz düşünce ve davranışlarınızı ele almaktayız. Böylelikle geliştirdiğiniz bu olumsuz kalıpları değiştirme hususunda olumlu düşüncelere yönelmeniz gerektiğine yönelik terapiler sunmaktayız.

2.    Kabul ve Kararlılık Terapisi

Anksiyetenizi geliştiren olay ve duygularla başa çıkmanız için bu yöntemi doktorlarımız uygulamaktadır. Böylelikle farkındalık kazanmanızı ve kabullenme becerilerine sahip olmanızı içeren bir terapi sürecine dahil olursunuz. Terapi aşaması sonrasında rahatsızlık veren duyguları yok etmek yerine onları kabullenerek o biçimde yaşamayı öğreneceksiniz.

3.    Duygusal Özgürleşme Teknikleri

Uyguladığımız bu tekniklerle birlikte negatif enerjiyi serbest bırakacak ve olumsuz düşüncelerden kurtulacaksınız. Doktorlarımız eşliğinde nefes alma egzersizleri ve meditasyon gibi tekniklere bağlı olarak sakinleşmenin yollarından bir tanesiyle bu rahatsızlığınıza son vereceksiniz.

4.    İlaç Tedavileri

Anksiyete bozukluğuna bağlı olarak gelişen belirtilerin şiddetini en aza indirgemek ve terapi süreçlerinden daha fazla verim almak amacıyla doktorlarımız anksiyete ilaçlarını reçete edebilir. Terapiyle beraber kullanacağınız bu ilaçlara bağlı olarak tedavi süreciniz daha olumlu sonuçları barındıracaktır.

5.    Yaşam Tarzınızda Yapacağınız Değişimler

Sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeniz durumunda kaygı bozukluğu belirtilerinin etkisini en aza indirgeme şansınız yüksektir. Ayrıca egzersiz programı hazırlamanız, sağlıklı beslenmeniz ve düzenli olarak uyuyarak stres yönetimini etkili bir biçimde sürdürmeniz de ideal sonuçlar almanızda pay sahibi olacaktır.

Kaygı Terapisi Yöntemleri

Gerek yüz yüze terapi, gerekse online terapi seçenekleri ile Psk. Yusuf Yerli sizlerin hizmetindedir. Merak ettiğiniz hususların tamamı için  bize çekinmeden her zaman ulaşabilirsiniz.
 

Kaygı Bozuklukları Hayatı Nasıl Etkiler?


Kaygı bozukluğunuza dair kliniğimizin uzman doktor kadrosundan randevu alarak tedavi sürecine başlamadıysanız ilerleyen günlerde bu rahatsızlığınız daha da şiddetli bir kimliğe bürünecektir. Hayatınızı ciddi manada tehdit eden ve rutinlerinizden uzaklaşmanıza neden olan kaygı bozukluğu rahatsızlığınızın en uygun çözümü için kliniğimizden randevu almanızda yarar vardır. Eğer böyle bir girişimde bulunmamanız halinde bazı olguların gelişme ihtimali son derecede yüksek olacaktır.

•    İş ve sosyal hayatınızdaki zorluk düzeyinizin daha da artış göstermesi
•    Depresyon gibi hastalıklara yakalanmanızı daha kolay hale getirmektedir.
•    Gerginliğinize bağlı olarak kas ağrıları, vücut ağırları ve yorgunluk hissi gibi durumlar içinde olabilirsiniz.
•    Odaklanma ve dikkat dağılmaması gibi durumlarda olumsuzluk yaşayabilirsiniz. Bununla beraber kaygı bozukluğuna bağlı olarak gündelik hayatınızın etkilenmesi kaçınılmazdır.
•    Her bir durum ya da olayın en kötü sonuçlarını düşünmekten kendinizi alıkoyamazsınız. Devamlı olarak kötü şeylerin olacağına ilişkin düşüncelere dalabilirsiniz. Bu yüzden daha umutsuz ve başarısız olma korkusu yaşayan kişilerden olmamak adına doktorumuza yönelerek gerekli tedavi süreçlerini başlatabilirsiniz.
•    Kaygı bozukluğu belirtisine sahipseniz kalabalığa karışma ve arkadaş edinme gibi durumlarda ciddi zorluklar yaşayabilirsiniz.

 

Konu ile alakalı profesyonel destek ve psikoterapi yöntemlerinden yararlanabilmek için Psikolog Yusuf Yerli´ye internet sitesindeki whatsapp hattından hemen ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Panik Bozukluk İlaç Tedavisi
    Kişinin kendini tehlikede hissetmesi ve yoğun korku duyması sonucunda geçirdiği panik ataklar sık sık olduğu zaman, panik bozukluk ilaç tedavisi uygulanmaktadır.
  • Panik Bozukluk Hastaları
    Panik Bozukluk Hastaları ile alakalı hazırlanmış olan bu içeriğimize yakından gözatabilir ve aklınıza takılan hususların tamamı için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den hizmet alabilirsiniz.
  • Panik Bozukluk Nasıl Yenilir?
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin sizler için hazırlamış olduğu bu içerikte Panik Bozukluk Nasıl Yenilir? sorusunun yanıtına hemen erişebilir ve anında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Whatsapp