Kaygıyı Önlemek İçin Bazı Yöntemler

Şayet kaygı ile alakalı problemleri olan, kaygılı olmaktan ötürü sorun yaşayan bir kişiyseniz malesef günün önemli bir bölümünü sorunlarla boğuşarak, korku yaşayarak geçirirsiniz. Stresi ortaya çıkaran bazı durumlar bir araya geldiğinde ve kaygı bozukluğu ile  beraber bazı sorunları beraberinde getirebilmektedir. Kaygıyı yenmek için ve hayatınızın kontrolünü ele geçirmek için profesyonel destek alabilirsiniz.

Eğer ki kaygı yaşıyorsanız asla cesaretinizi kaybetmemelisiniz, bazı araştırmalara bakıldığında kaygıyı azaltmak için çok küçük alışkanlkıklar, çok küçük adımlar ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Kaygıyı yenmek için, hayatınızın kontrolünü yeniden ele alabilmek çin bazı adımları Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere sunmaktadır.

Kaygıları Önleme Yöntemleri


KAYGINIZI KABUL EDİN

Yaşanan endişe durumunu aylar boyunca, seneler boyunca gizlerseniz her zaman zararlı siz çıkarsınız. Kaygınızı kabul etmelki ve kendinizi daha iyi hissedebilmeniz için çevrenizle, eş ve dostlarınız ile paylaşmalısınız. Bu konuyu doktorunuza aktarmalı ve kaygılı olduğunuz durumların önüne geçmek için gerekli adımı atmalısınız. Gerçeklerle yüzleşmek oldukça önemlidir. Kendinizi daha iyi hissedebilmeniz için profesyonel destek alabilirsiniz. Kaygı bozukluğu tedavisi için web sitemizde yer alan whatsapp hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

HAYAT TARZINIZI DEĞİŞTİRİN

Yaşam tarzınızı değiştirmeniz önemli. Şeker kullanımı, nikotin kullanımı, alkol ve uyuşturucu maddelerin kullanımı sizlerin daha kaygılı olmasını sağlıyor. İyi uyumak, düzenli bir yaşam sürmek, iyi bir beslenme sağlamak ve stresten uzak durmak sizlerin kaygı bozukluğu yaşamamanızı sağlayacaktır.

EGZERSİZ YAPIN

Kaygıyla tek başına başa çıkmak için spor yapmak gerekir. Spor yapanların endorfin salgılaması ile kişinin doğal bir anksiyete önleyiciye sahip olduğu bilinir. Yapılan bir çok araştırma bireylerin gün içinde minimum 30 dakika boyunca yürümesi insanı rahatlatmaktadır.

KUVVET DİLİNİ KULLANIN

Beden ile zihin araştırmalarına bakıldığında birbirleri ile bağlantısı sizi nasıl hissettiğinizin üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Kaygı sorunu bulunan kişilerin kuvvet dilini kullanması gerekir. Kuvvet dili ne demektir? Kuvvet dili; öz değerlerinizi, kişisel gücünüz ile alakalı hislerinizi geliştirici kelimelere denilir. Yani örnek vermek gerekirse, kendinize kaygımı kontrol edemiyorum! yerine kaygımı iyi bir şekilde kontrol ediyorum ve bunu yenebilmek için gerekli adımları atıyorum! demelisiniz.

GELİŞTİRİLEBİLİR HEDEFLERE SAHİP OLUN

Kaygılı insanların bir çoğu her zaman yüksek eğilimler içerisindedir. Bir eğilime karşı gelmek için daha kolay hedefler belirlemelisiniz.  Minik hedefler size her zaman güven kazandırır ve başarma hissinizi elde etmenizi sağlar. Stres ile başa çıkmak ve kaygılı halleri en aza indirmek için küçük adımlar oldukça önemlidir.

Kaygıyı önlemek için profesyonel destek almak isterseniz hemen incelediğiniz web sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.


DAVRANIŞ TERAPİSİ


Kafanızın içinde kaygı alarmları çalar çalmaz alarmı kapatma moduna geçin. Fobiler, saplantılar, panik ataklar için geliştirilmiş olan bazı yöntemler korkuyla yüzleşmekten geçiyor. Kaygıyı önlemek için sitemizde yer alan numaraları arayabilir ve davranış tedavisinden sizde hemen yararlanabilirsiniz.

Herkesin kaygı durumu farklıdır. Anksiyete rahatsızlığı bulunan kişilerin mutlaka doktorlara başvurması gerekir. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere İstanbul ilinde hizmet vermektedir. Tedavi seçenekleri ve aklınıza takılan soruların yanıtları için web sitemizde bulunan whatsapp destek hattını kullanabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Post Travmatik (Travma Sonrası) Stres Bozukluğu Tedavisi
    Post Travmatik (Travma Sonrası) Stres Bozukluğu Tedavisi ile ilgili yayımlanan bu içeriğimize kurumsal sitemizden gözatabilir ve konu ile alakalı terapi almak isteyenler ise web sitemiz üzerinden psikologumuza ulaşabilir.
  • Anksiyete Tedavisi
    Anksiyete Tedavisi ile alakalı bilgilerin yer aldığı Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin kişisel web sitesini hemen ziyaret edebilir ve bir çok önemli bilgiye erişebilirsiniz.
  • Anksiyete (Kaygı Bozukluğu) Belirtileri Nelerdir?
    Uzman klinik psikolog Yusuf Yerli´nin kurumsal web sitesinde bugün siz değerli ziyaretçilerimiz için "Anksiyete (Kaygı Bozukluğu) Belirtileri Nelerdir?" sorusunun yanıtına yer vereceğiz.
Whatsapp