Kuruntu Hastalığı Tedavisi

Türkiye´de Kuruntu Hastalığı Tedavisi denilince akla ilk gelenler arasında yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´nin kurumsal web sitesinden bilgilere ulaşabilir ve anında online destek, yüzyüze destek alablirsiniz. Hayatınızda bazı gelişmelere bağlı olarak korku, kaygı ve endişe gibi duygulara kapılmanız doğaldır. Ancak hayatınızın çoğu döneminde her zaman kötü bir durumun içerisinde olacakmışsınız gibi hislere kapılmanız kuruntu hastalığının göstergesidir. Bu tip bir düşüncenin size hakim olması üzerine profesyonel yardım almak adına kliniğimize başvurabilirsiniz. Bu tip olumsuz duyguları sürekli ve yoğun bir biçimde yaşamanız hali anksiyete bozukluğunu beraberinde getirecektir. Bununla beraber derhal kuruntu hastalığı tedavisi sürecine dahil olmanız için uzman doktorlarımızdan destek almanızda yarar vardır. Kuruntulu halini denetlememenize bağlı olarak hayatınızı sağlıklı bir biçimde sürdüremeyecek ve daha da uzun süreli kaygılı hale bürüneceksiniz.

Kliniğimize yönelerek kuruntu hastalığı tedavisi konusunda destek almaya başladığınızda uzman doktorlarımız tanıya bağlı olarak bu süreci başlatacaklardır. Genel itibarıyla psikoterapi yöntemleri ve ilaçlı tedavileri uygulayacaklardır. Daha çok benzoidazepin grubunda yer alan ilaçları vererek, aynı zamanda kaygı ve endişe duygularını yoğun bir şekilde yaşıyorsanız psikoterapilerle destekleyeceklerdir.
İçinde bulunduğunuz kuruntu hastalığına bağlı olarak gelişen kaygı, kuruntu, davranış bozuklukları ve stres bozuklukları gibi durumlar sizin karakteristik yapınıza göre tedavi edilecektir. Ayrıca doktorlarımız da hastalığınızın durumuna bağlı olarak bu tedavinin ne kadar süreceğini belirteceklerdir. Ancak tedavi sürecinizi tamamlasanız dahi belirli aralıklarla kliniğimizden randevu alarak doktorunuza kontrol için gitmelisiniz. Duygularınıza ket vurmadan hayatınızı normal seyrinde sürdürmeniz halinde kuruntu rahatsızlığınızın önüne geçecek ve hayat kalite standartlarınızı yeniden yukarıya çıkaracaksınız.

İşinde uzman Psikologlar ile hizmet veren kliniğimize ulaşmak için incelediğiniz web sitesinde yer alan telefon numaralarımızı arayabilirsiniz.

Kuruntu Hastalığına Nasıl Tanı Konulur?


Kuruntu hastalığı
ve kaygı bozukluğu hastalığı yaşıyorsanız fiziksel ve psikolojik belirtiler yaşamanız son derecede normaldir. Bu hususta doktorlarımız size farklı farklı testleri uyguladıktan sonra emin olacak ve tedavi sürecine başlayacaklardır. Ayrıca gösterdiğiniz belirtilere bağlı olarak farklı ilaç gruplarına yönlendirecek ve değişik türlerde terapi metotlarını uygulayacaklardır. Bu noktada doktorlarımız tarafından ele alınacak olan psikolojik semptomlar şu şekildedir:

•    Aniden sinirlenme ve uzun süreli asabiyet nöbetleri
•    Konsantrasyon eksikliği
•    Kaygıyı kontrol edememe
•    Odaklanma problemleri

Kuruntu hastalığına bağlı olarak doktorlarımızın ele alacağı fiziksel belirtilerden de şu şekilde bahsetmek söz konusudur.

Kuruntu Hastalığı Tedavisi - YAYGIN ANKSİYETE BOZUKLUĞU


•    Çabuk yorulma
•    Sürekli olarak halsiz hissetme
•    Nedensiz baş ağrıları
•    Huzursuzluk çekme
•    Kaslarda uzun süreli ağrılar

Kuruntu hastalığını tespit etme konusunda doktorlarımız bazı kriterler etrafında hareket etmektedir. Bu kriterlere bağlı bir biçimde anksiyete bozukluğundan emin olacaklar ve sizin için en uygun tedavi yöntemlerini hayata geçireceklerdir.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´yi aramak ve bilgi almak istediğiniz an incelediğiniz bu web sitesindeki whatsapp hattını kullanabilirsiniz.

1.    Kuruntu hastalığına sahip olup olmadığınıza dair gözlemler 6 ay öncesinden başlayacaktır.

2.    Kaygı düşüncesi içerisindeyken ne gibi düşünceler ve davranışlar içerisinde olduğunuz doktorlarımız tarafından kontrol edilecektir.

3.    Aşağıda yer alan semptomların en az 3 tanesine sahipseniz doktorlarımız tarafından kuruntu hastalığı teşhisi konulacaktır. Ancak hastanın çocuk yaşta olması halinde tek bir belirti bile yeterlidir.
•    Heyecan, kaygı hissi ve huzursuzluk hali
•    Çabuk yorulma durumu
•    Odaklanma problemleri
•    Kaslarda gerilmeler
•    Uyku düzensizliği

4.    Kuruntu hastalığı yaşıyorsanız farklı farklı fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklar içerisinde olmanız kaçınılmazdır. Özellikle stres, toplumdan ayrı kalma isteği ve iş hayatında verim düşüklüğü gibi emareler de bu rahatsızlığın semptomları arasındadır.

5.    Kuruntu hastalığınızı tespit etme konusunda gelişimsel ve fiziksel bozukluklar da önemli bir yer tutacaktır.

Kuruntu hastalığının etkilerinden kurtulmak ve hayatınızı normal seyrinde sürdürmek adına kliniğimizdeki doktor kadromuzdan destek alabilirsiniz. En uygun terapi ve tıbbi tedavi yöntemlerine bağlı olarak hayatınızı eskisi gibi sürdürebileceksiniz.

Çok daha fazlası için Psikolog Yusuf Yerli´den bilgi & destek alın. İşinde uzman ekiplerimiz, psikologlarımız ile danışanlarımıza destek olma amacındayız. Daha fazlası için hemen bizi arayın.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Cinsel Terapi Psikolog
    Cinsel Terapi Psikolog arayışında mısınız? Türkiye´deki en iyi cinsel terapi hizmetlerini sunan Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den hemen randevu alın ve kısa süre içerisinde mutlu yaşam ile tanışın.
  • Panik Bozukluk Çeşitleri
    Panik Bozukluk Çeşitleri hakkında bu içeriğimizi inceleyebilir ve en iyi psikolog danışmanlık faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz uzmanımıza ulaşabilirsiniz.
  • Kaygı Bozukluğu
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli web sitesinde bugün Kaygı Bozukluğu konusunu ele aldık. İncelediğiniz bu içeriğimizde kaygı ( anksiyete ) ile alakalı bir çok önemli detay yer almaktadır.
Whatsapp