Maltepe Obsesif Kompulsif Bozukluk Psikolog

Maltepe Obsesif Kompulsif Bozukluk Psikolog arayışındaysanız Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin bölgesinde bulunuyorsunuz ve profesyonel hizmeti bizzat yüz yüze alabilirsiniz. Stres, çağımızın hastalığı, son yılların en baş edilemez problemleri arasında sayılmaktadır. Özellikle ruhsal manada insanda yarattığı olumsuz etki göz ardı edilemeyecek düzeyde fazladır. Bu durum da beraberinde çeşitli ruhsal hastalıkların oluşmasına sebep olmuştur. Zaman içerisinde hastalıklar çok tehlikeli boyutlara ulaşabilmekte ve kişilerin sosyal hayatını engelleyecek düzeye ulaşabilmektedir. Bu hastalıklara karşın doğru zamanda gerekli incelemelerin uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. Ne yazık ki ülkemizde özellikle kırsal bölümlerde psikoterapi alanına karşı negatif bir enerji güdülmektedir. Bu da insanların psikoloji alanının imkanlarından faydalanmaması ile sonuçlanmaktadır. Profesyonel manada ciddi bir atılım yapılması gerekmektedir. OKB için psikolog arayışlarınızı ekibimizle başarılı bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Ekibimizde bulunan doktor arkadaşlarımız ile bu duruma karşın son derece yeni nesil yöntemler ile mücadelemizi sürdürüyoruz. Bugüne dek elde ettiğimiz çok sayıda referansımız ile birçok vakaya müdahil olduk. Yurt içi ve yurt dışı referanslarıyla göz dolduran doktorlarımız, en kötü imkanlarda dahi vakalara profesyonel bir şekilde müdahale edebilmektedirler.

Sizlerde ekibimizde bulunan doktorlardan görüş almak ve randevularınızı yenilemek isterseniz iletişim bölümünde yer alan telefon numaralarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 7/24 aktif olarak hizmet veren WhatsApp hattımıza da yazabilir ve konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Obsesif kompulsif Bozukluk neden olur?


Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), birçok faktörün etkileşimi sonucu ortaya çıkabilen karmaşık bir durumdur. OKB´nin kesin nedenleri tam olarak bilinmemekle birlikte, genetik, biyolojik, çevresel ve psikososyal faktörlerin rol oynadığı düşünülmektedir.

Genetik Faktörler: Aile geçmişi, OKB gelişimi için önemli bir risk faktörü olabilir. Genetik yatkınlık, bir kişinin OKB geliştirme olasılığını artırabilir.

Biyolojik Faktörler: Beyin kimyasındaki dengesizlikler veya beyin yapılarındaki farklılıklar, OKB´nin ortaya çıkmasında rol oynayabilir. Serotonin gibi nörotransmitterlerin düzensizliği OKB semptomlarının oluşumunda etkili olabilir.

Çevresel Faktörler: Stresli yaşam olayları, travmalar, aile içi sorunlar veya çocuklukta yaşanan olumsuz deneyimler OKB´nin ortaya çıkmasını tetikleyebilir veya kötüleştirebilir.

Psikososyal Faktörler: Kişilik özellikleri, mükemmeliyetçilik, düşük özsaygı, kontrol kaybı korkusu gibi faktörler OKB riskini artırabilir. Ayrıca, belirli düşünce veya davranışların tekrarlanması alışkanlık haline geldikçe, bu davranışlar daha da pekişebilir ve OKB semptomları şiddetlenebilir.

Bilişsel Faktörler: Olumsuz düşünce kalıpları, saplantıları güçlendirebilir ve kompulsif davranışları tetikleyebilir. Bu düşünce kalıpları, kişinin belirli korku ve endişeleriyle ilişkilendirilir ve OKB semptomlarını artırabilir.

OKB´nin nedenleri karmaşıktır ve her birey için farklı olabilir. Tedavide, bireye özel bir yaklaşım benimsenerek, semptomların yönetimi ve yaşam kalitesinin artırılması amaçlanır. Psikoterapi, ilaç tedavisi ve destek grupları gibi çeşitli yöntemler OKB´nin yönetiminde kullanılabilir.

OKB günümüzde çok fazla sayıda insanda görülmesiyle bir tık daha adını duyurmuş psikolojik bir rahatsızlık olmuştur. Özellikle son yıllarda ülkemizde yapılan medya yayınları da bu rahatsızlığa karşın bir farkındalık oluşmasına katkıda bulunmuştur. En iyi imkanlar dahilinde bu hastalığa çok kısa bir süre içerisinde müdahale edilebilmektedir. Yapılan müdahaleler zamana yayılarak hastanın kısa bir süre içerisinde iyileşmesi amaçlanmaktadır. OKB için psikolog manasında pek çok kimse bulunmaktadır. Alanında yeni veya uzman psikolog arayışlarınızı gerek internet gerekse hastanelerde sürdürebilirsiniz. Dilerseniz alanında uzman ve profesyonel kişilerce oluşturulmuş, yurt içi ve yurt dışı referanslarıyla göz dolduran ekibimizle de görüşebilirsiniz. Son yıllarda vakalara karşı müdahil oluş tarzları ile sektörde isimlerini duyuran doktorlardan oluşan ekibimiz, sizlere memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Maltepe Obsesif Kompulsif Bozukluk Psikolog

İletişim bölümü üzerinden numaralarımıza ulaşabilirsiniz. En kısa süre içerisinde ekip arkadaşlarımız tarafından bilgilendirilecek ve konu hakkında aklınıza takılan soru işaretlerini bitirebileceksiniz. Sizleri de en kısa süre içerisinde yanımızda görmek isteriz.

Obsesif kompulsif Bozukluk nasıl Geçer?OKB rahatsızlığı doğru psikolojik yöntemler ile kısa bir süre de etkileri ciddi anlamda azaltılabilen bir rahatsızlıktır. Bu durum da gösteriyor ki, bu gibi psikolojik rahatsızlıklar için mutlaka psikolojik destek almak şarttır. Sizler de sizde veya bir yakınınızda görülen psikolojik rahatsızlıklarınız için bizlere başvurabilirsiniz. Aklınızdaki soru ve detayları OKB için psikolog anlamında bizlere WhatsApp üzerinden iletebilirsiniz. En kısa süre içerisinde güler yüzlü ekip arkadaşlarımız tarafından sorularınız memnuniyetle cevaplandırılacaktır. Şimdiden bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder, hastalığınız için umut dolu olduğumuzu bildirmek isteriz.

Yusuf Yerli´ye sitesindeki whatsapp hattından hemen ulaşın. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Yetişkinlerde (OKB) Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesinde Yetişkinlerde (OKB) Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavisi konusu ele alındı, hemen bu içerik aracılığı ile sizde bilgi sahibi olabilir, dilerseniz danışabilirsiniz.
  • Takıntı Hastalığı Neden Olur?
    Çalışmalar sonucunda hastalığa; genetik ve çevresel faktörlerin sebep olduğu düşünülür. Kesinlikle tedavi edilmesi gereken psikolojik hastalıklardan biridir.
  • İngiltere Türk Psikolog
    İngiltere Türk Psikolog sayesinde kendi ana dilinizde terapi alabilir, online görüşme yapabilirsiniz. Uzman Klinik Yusuf Yerli´ye web sitesinde yer alan whatsapp hattından hemen ulaşarak bilgi alın.
Whatsapp