Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) Tedavisi

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) Tedavisi ile alakalı bilgilere erişmek ve anında destek almak sizin elinizde, hemen sitemizdeki whatsapp hattımızdan randevu oluşturun! Obsesif kompülsif bozukluk haline bağlı olarak takıntılı, sorunlu ve rahatsız eden düşüncelerin etkisinden kurtulamazsınız. Ayrıca bu düşüncelerden kurtulmak adına sürekli olarak benzerlik gösteren davranışlar sergilemekten kendinizi alıkoyamazsınız. İsteseniz dahi zihninizden bir türlü uzaklaştıramadığınız olumsuz düşünceler gündelik hayatınızın bir parçası olacağından dolayı yaşantınızı ciddi manada etkileyecektir. Bununla beraber son derecede ciddi bir rahatsızlık olan obsesif kompülsif bozukluk (OKB) tedavisi hususunda kliniğimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Obsesyon adı verilen olumsuz ve toplum normlarına aykırı olan düşüncelerden kurtulmak için farklı yollara başvursanız dahi sonuç alamazsınız. Bu tip bir durumun farkına varsanız bile müdahale şansınız oldukça düşüktür. Bu yüzden profesyonel bir destek almak için kliniğimizle iletişime geçebilir ve farklı terapi ve tıbbi tedavi yöntemleriyle bu sürece başlangıç yapabilirsiniz. Obsesif kompülsif bozukluk (OKB) tedavisi hususunda tüm süreç boyunca doktorlarımız en uygun yöntemleri uygulayacak ve bu rahatsızlıktan kurtulmanızda yardımcı olacaktır.

Uygun adımları atabilmek için whatsapp hattımızdan hemen bilgi alabilirsiniz, Psikolog Yusuf Yerli´nin web sitesinde yer alan numaramızı hemen arayabilirsiniz.

Obsesif kompülsif bozukluk rahatsızlığını doktorlarımız teşhis ettiğinde ilaç tedavileri ve psikoterapi uygulamaktadır. Ayrıca bilişsel davranışçı terapi uygulama halini hayata geçireceklerdir. Ancak ileri boyutta obsesif kompülsif bozukluğu teşhisi konulmuşsa cerrahi müdahale bile söz konusu olabilir. Operasyonlarla birlikte deforme olmuş ve kopmuş olduğu belirtilen sinir uçlarını düzeltmek adına işlemler yapılmaktadır.

Klinik olarak obsesif kompülsif bozukluğu şikayetlerinize bağlı olarak uyguladığımız psikoterapilerde bilişsel davranışçı terapi yöntemlerine yönelmekteyiz. Bu terapileri hayata geçirmekteki temel amacımız var olan sorunlu düşüncelerinizden ve buna bağlı olarak gelişen kompülsif davranışlarınızdan uzaklaşmanızı hedeflemektir. Bu düşünce ve davranışların hangi sebeplerden ötürü ortaya çıktığını anlamak ve bu durumunuzdan kurtulmanız için hangi faktörlerin üzerine gidilmesi gerektiğini belirlemek gibi bir yol haritası çıkarmaktayız. Böylelikle uzman doktorlarımızla işbirliği yaptığınızda faktörlerin üzerine giderek hastalığınızı yenmeniz mümkün olacaktır.

Psikolog Yusuf Yerli bu alanda gerek İstanbul´da yüz yüze, gerekse farklı şehirlerden danışanları ile yaptığı ONLINE TERAPİ seçenekleri ile doğru adımları atmanızı sağlamaktadır.

Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) BelirtileriObsesif kompülsif bozukluğa sahip olduğunuz açıkça kendini belli edecektir. Ayrıca söz konusu rahatsızlığın belirtileri doktorlarımız tarafından iki farklı kategoride ele alınarak, bu sayede daha etkili tedavi metotlarını uygulamanız mümkün hale gelecektir.

1.    Obsesyon Belirtileri

•    Sevdiklerinizin öleceğine dair korku duyma ve bu düşünceyi aklınızdan çıkaramama
•    Cansız nesnelerin kendinize ve yakınlarınıza zarar vereceğini düşünme
•    Kendinize ya da yakınlarınıza zarar vereceğiniz hissine kapılma
•    Kendinize ya da etrafınızdakilere mikrop bulaşacağına dair düşüncelere sahip olma
•    Ortamınızın hiç düzenli olmadığı ve sürekli olarak kirli bulunduğu hissi
•    Eşyaların düzensiz ve asimetrik olduğu düşünceleri
•    Cinsellikle alakalı olarak sürekli biçimde rahatsız eden davranışları düşünmekten kendini alıkoyamama
•    Kabul edilemeyecek bir davranışı gerçekleştirmeniz sonrasında toplumdan dışlanacağınız düşüncesi içine girme

Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) Belirtileri

2.    Kompülsiyon Belirtileri

•    Eşyaları simetrik tutmak için sürekli gayret sarf etme
•    Ortamları sürekli olarak temizleyerek düzenli tutmaya çalışma
•    Yapılan tüm işlemleri belirli sayılarda gerçekleştirme
•    Yaralanana kadar vücudu yıkama
•    Evdeki durumlardan emin olmayarak sürekli kontrol etme gereği duyma
•    Belirli sözleri sürekli bir şekilde tekrar etme
•    Her gün ya da her saat aynı eylemleri gerçekleştirme
•    Belirli nesnelerin kötü şeylerin olabileceği gerekçesiyle sürekli olarak saklama

Obsesif kompülsif bozukluğa bağlı olarak ciddi belirtilere sahip olabilirsiniz. Bu belirtilerin her biri gündelik hayatınızı ve sosyal ilişkilerinizi ciddi manada etkileyeceğinden ötürü profesyonel yardım almanız son derecede önemlidir. Özellikle kliniğimizdeki uzman doktorlarımızla bu rahatsızlığınızı gidermeye yönelik tedavi yöntemlerini sunmaktayız. Obsesif kompülsif gibi ciddi bir bozukluğa bağlı olarak psikoterapiler uygulayan uzman doktorlarımız tıbbi ilaç tedavilerini sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi ve detay istediğinizde sitemizdeki numaramızdan Psikolog Yusuf Yerli´ye ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine web sitemizde yer alan INSTAGRAM hesabımız üzerinden de psikologumuza DM yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Kuruntu Hastalığı Tedavisi
    Türkiye´de Kuruntu Hastalığı Tedavisi denilince akla ilk gelenler arasında yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´nin kurumsal web sitesinden bilgilere ulaşabilir ve anında online destek, yüzyüze destek alablirsiniz.
  • Derin Kaygı Ne Demek?
    Kişinin ruh hali ilerlemekte ve derin kaygı bozukluğu ismi verilen bir psikolojik danışmanlık durumu ortaya çıkmaktadır. Bu kişilerde yapılan gözleme göre en olası sorunları görürürüz
  • Takıntı Hastalığı Tedavisi
    Takıntı Hastalığı Tedavisi ile alakalı bilgi almak ve en uygun seçenekleri öğrenmek için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin kurumsal sitesinde yer alan irtibat numaralarını hemen arayabilirsiniz.
Whatsapp