Öfke Kontrol Bozukluğu Tedavisi

Öfke durumunu her zaman olumsuz olarak düşünmemek gerekir, bu kavram sevmek, üzülmek gibi doğal bir duygudur, Öfke Kontrol Bozukluğu Tedavisi için en yetkili ağızlardan bilgi almak ve danışmak için her zaman psikologlardan bilgi edinebilirsiniz. Bireylerin hoşlarına gitmeyen, istemediği bir durum karşısında gösterdikleri tepkiye öfke denilmektedir. Ülkemizdeki zorlu koşullar ve yaşam şartları neticesinde öfke durumu çok sık karşılaştığımız bir durum olmuştur. İletişimde bulunduğumuz müşterilerimiz, çalışma arkadaşlarımız, dostlarımız vb.. maalesef bu durumdan çok mustarip olabilmektedir.

Ancak öfke ile karşılaştığımızda bu durum orantılı değilse ve karşıdaki birey ile ikili iletişimi bozacak seviyedeyse bu normal değildir. Öfke kontrol bozukluğu terimi tam da bu noktada hayatımıza girmektedir. Genellikle öfkesini her zaman içine atanlar, farkında olmadan kendisine öfke baskılamasını yapan insanlarda bu durumu görmekteyiz. Sürekli bastırılan bir duygu maalesef olmadık bir zamanda ortaya çıkabilmekte ve basit bir sinirlenme haliyken durum çok daha şiddetli bir hale bürünmektedir. Sağlıklı bir düşünme sistemini engelleyen ve davranışları o an kontrol edilemez bir hale getiren bu sorun kişilerde büyük bir pişmanlık yaşamaya neden olmaktadır.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile öfke kontrol bozukluğu tedavisi olabilir ve kısa süre içerisinde problemlerinizden arınabilirsiniz.

Öfke Kontrolü Nasıl Tedavi Edilir?Şayet öfkelendiğinizde, sinirlendiğinizde kendinizi kaybetme durumu yaşıyorsanız ve bu durum karşısında başkasına zarar verecek boyuta kadar uzanan bir öfkeniz oluyorsa bu tedaviye ihtiyaç duyuyorsunuz demektir. Öfke kontrol tedavisinde bir kaç şekilde sağlayabilmekteyiz. Tedavinin belirlenebilmesi için öfke anınızda yaşadığınız duygu yoğunluğu, duygu şiddetine bakılması gerekir. Genellikle öfke kontrolü için psikoterapi yeterli olacaktır.

Bunun yanı sıra kişide görülen ruh sağlığı problemi var ise kişi için en iyi hizmetleri sağlayacağımızdan da yine emin olabilirsiniz. Bu süreçte asla tedavinin aksatılmaması ve verildiyse tedavi için geçerli olan ilaçların kullanılması önem taşır. Öfke kontrol bozukluğu için hızlı bir süreçten faydalanmak isteyenler iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızdan her zaman bizlere ulaşabilirler.

Yapılacak olan öfke kontrol testleri ile öfkenizin seviyesini ölçecek ve kontrol becerilerinizin yanı sıra öfkenizin dışa yansımasını ele alacağız. Öfke kontrol testini yaptırmak ve uzman desteği almak için whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Öfke bozukluğu, bir kişinin öfke düzeyinin normalden daha yüksek veya düzensiz olmasına ve bu öfke düzeyinin kişinin hayatını olumsuz yönde etkilemesine neden olan bir durumdur. Öfke bozukluğu, öfke yönetimi ve düzenleme becerilerinin zayıf olmasıyla ilişkilidir ve bu nedenle kişinin öfke düzeyini yönetememesi sonucunu doğurur. Öfke bozukluğu, kişinin aşırı öfkeli olması, öfke patlamaları yaşaması ve öfkeyle ilişkili davranışlar sergilemesi gibi belirtilerle kendini gösterir.  Öfke bozukluğu, kişinin hayatını olumsuz yönde etkileyebilecek bir durumdur ve bu nedenle öfke bozukluğu olan kişilerin bu durumdan yardım almaları önerilir. Öfke bozukluğu, kişinin yaşam kalitesini düşürebilir ve ilişkilerini olumsuz yönde etkileyebilir. Öfke bozukluğunun tedavisi, genellikle terapi ve ilaç kullanımı gibi yöntemlerle yapılır ve bu yöntemlerle kişinin öfke düzeyini düzenleme ve yönetme becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Daha fazla bilgi ve detaylar için lütfen web sitemizde yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli whatsapp destek hattı ile irtibata geçiniz.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Panik Bozukluk Atakları
    Panik Bozukluk Atakları ile alakalı hazırlamış olduğumuz bu içeriğimize yakından göz atabilirsiniz, en iyi bilgilerin bulunduğu Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile irtibata geçebilirsiniz.
  • İstanbul Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi
    Cinsel birliktelik esnasında çiftlerden birinin tatmin olmasını engelleyen bir sorun olduğunda sorunun çözüme ulaştırılması için İstanbul Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi hizmetlerini kliniğimizde vermekteyiz. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile tedav
  • Kuruntu Hastalığı Tedavisi
    Türkiye´de Kuruntu Hastalığı Tedavisi denilince akla ilk gelenler arasında yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ´nin kurumsal web sitesinden bilgilere ulaşabilir ve anında online destek, yüzyüze destek alablirsiniz.
Whatsapp