Panik Bozukluk Nasıl Yenilir?

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin sizler için hazırlamış olduğu bu içerikte Panik Bozukluk Nasıl Yenilir? sorusunun yanıtına hemen erişebilir ve anında bilgi sahibi olabilirsiniz. Panik bozukluk nasıl yenilir sorusunu cevaplamak daha sağlıklı bir yaşam standardı sürdürmek için önemli bir konudur. İlaç, bilişsel destek ve sosyal yaşamda yapılacaklarla beraber bütünsel olarak bir çözüm sağlanmalıdır. Panik bozukluk sorunu yaşayanlar öncelikle kendileri bu durumdan rahatsız oldukları ve düzeltmeyi istedikleri için başvurmalıdır.

Panik Bozukluk Yenme Yolları


Panik bozukluk
durumunun nedenlerini değiştirmek mümkün olmadığında, tedavi aşamasını doğru şekilde tamamlamak zor bir hal alabilir. Örneğin panik bozukluğu yenmek için sorunu kökten yok etmek istersiniz ancak konu ölüm gibi ciddi dramatik nedenlere bağlıysa bireysel bir tavır geliştirmek gerekir.

•    Ölüme bağlı panik bozuklukları yenmek için ölümü ve kişileri affetmeye çalışmak son derece önemlidir. Birçok kişi aslında kendisi ölüme karşı yanlış bir tavırda olduğundan panik yaşamakta ve yaşamı da kötü etkilenmektedir. Panik atak geçirdiğiniz duygu ve düşünceleri fark etmeye çalışmanız, fiziksel olarak kontrol altına alma çabalarınız önem kazanmaktadır.

•    Tıbbi olaylara bağlı panik atak durumunda bunu yenmek için hormon değişikliklerini düzenleme yoluna gidebilirsiniz. Örneğin menopoz yaşayan bir kişi sorun yaşadığı konulara daha fazla odaklanabilir ve yüzleşme yoluyla sorunun farkındalığını artırabilir. Nedene odaklanarak farkındalığı artırmak, çözümü daha kolay hale getirebilir. Durum erkeklerde de aynı şekilde geçerli olacaktır.

•    Aile çevresine bağlı bir panik bozukluk yaşıyorsanız, diğer kişileri olduğu gibi kabul etmek ve kendi iyiliğinize odaklanmak faydalı olabilir. Sosyal çevrenizi doğrudan değiştirme olanağınız varsa mutlaka değerlendirmelisiniz. Birçok kişi ailesi nedeniyle panik bozukluk yaşadığı için maddi ve manevi anlamda yeni arayışa girmeden yeni zararla karşılaşabilmektedir. Bu nedenle uzman görüşü almaktan çekinmemeli ve çözüm için destek istemelisiniz.

Önemli hastalıklar ardından panik bozukluk yaşıyorsanız tedavi sürecini olabilecek en hızlı şekilde sürdürebilirsiniz. Ameliyat olan kişilerde, tiroit bezi sorunlarında bu gibi durumlara özel ayrıca bir psikolojik tedavi alabilirsiniz.

Konu ile alakalı daha detaylı bilgi edinmek ve anında uzman görüşü alarak randevu talebinde bulunabilmek için Psikolog Yusuf Yerli´ye sitede bulunan numarasından ulaşabilir veya kurumsal instagram hesabından yazabilirsiniz.
 

İlaçla Panik Bozukluk Yenme Yolları


İlaç tedavisi ile ani yaşanan fiziksel belirtileri en aza indirebilirsiniz. Felç geçirme hissi, kalp krizi korkusu, ani nefes darlığı ve benzeri durumlara karşı ilaçla tedavi talep edebilirsiniz. Genellikle panik bozukluk testi ardından nasıl bir tedavi yapılacağı uzman görüşüne göre şekillenecektir.

Panik bozukluk tedavileri ilaçla ve davranışsal terapilerle birlikte başarılı şekilde sonlanabilmektedir. Kişinin bu durumu yenmeyi istemesi ve doktor önerilerini yerine getirmesi de son derece önemli bir durumdur. Verilen önerilere uymakta zorlanan ve korkularıyla yüzleşmekten kaçan kişilerin panik bozukluk tedavileri daha uzun sürebilmektedir.

Panik atak geçiren kişilerde yaygın şekilde görülen bir durum, olayları kabul etmekte zorlanma halidir. Kabul edemediğiniz olaylarla ilgili kendinizi geliştirmeye hazır olmalısınız. En zorlu durumlara karşı bilmeniz gereken, aslında kendi bakış açınızda bulunan bazı sorunlu durumlar olabilir. Dışarıdan objektif bir uzman görüşü almanız çok faydalı olacaktır. Kliniğimiz üzerinden panik bozukluk nasıl yenilir sorusunu yanıtlayabilirsiniz.

Daha fazlası için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye web stiesinde yer alan numaradan ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Caddebostan Anksiyete Bozukluğu Tedavisi
    Kadıköy & Bağdat Caddesi Psikologları arasında yer alan Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizlere Caddebostan Anksiyete Bozukluğu Tedavisi hakkında bilgileri bu içeriğinde aktardı, hemen inceleyin.
  • Panik Bozukluk Nedir?
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli bilgilendirmeye devam ediyor. Panik Bozukluk Nedir? sorusunun yanıtı ve diğer detaylar için sitemizde yer alan bu veriyi incelemenizin ardından randevu talep edebilirsiniz.
  • Panik Bozukluk Nedenleri
    Panik Bozukluk Nedenleri hakkında bilgilere web sitemizden anında erişebilir ve en uygun psikolog randevularını Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´den talep edebilirsiniz.
Whatsapp