Suadiye Anksiyete Bozukluğu Tedavisi

İstanbul´da uzun senelerdir psikolojik danışmanlık hizmeti veren Yusuf Yerli´nin web sitesinden bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Suadiye´de Anksiyete Bozukluğu Tedavisi için uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Anksiyete durumu, algılanan olumsuz gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan bir duygu türüdür. Ayrıca kliniğimiz de bu kaygı halinizin giderek artması ve kontrolünüzün dışında gelişmesi halidir. Uzman doktorlarımız sayesinde anksiyete bozukluğunuzu gidermek ve kontrolü yeniden ele almanız hususunda yardım sağlıyoruz. Kliniğimizle iletişim kurarak doktor kadromuzdan seçim yapabilir ve randevu oluşturabilirsiniz. Böylelikle Suadiye anksiyete bozukluğu tedavisi konusunda etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Gergin hissetmenize bağlı olarak kalp atışlarınızın hızlanması ve terleme gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Bu hususta da Suadiye anksiyete bozukluğu tedavisi konusunda odaklanmanıza yardımcı olacak doktorlarımız bu rahatsızlığınızla başa çıkmanızı kolay hale getirecektir.

Psikolog Yusuf Yerli´nin bu durum ile alakalı sizler için web sitesinde yayınladığı bir çok makale yer alır.

Suni bir stres halindeyseniz doğal bir tepki olarak kontrol edemediğiniz duygular içerisinde olabilirsiniz. Bununla beraber kliniğimiz yardımıyla Suadiye anksiyete bozukluğu tedavisi süreci hızlı biri biçimde gelişecektir. Ruh sağlığınızın eskisi gibi olması adına terapi ve tedavi yöntemlerimizle sizleri bekleyen bir tutum içerisine geçiş yapmaktayız.

Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?


Anksiyete haliniz farklı türlerde ve tiplerde ortaya çıkacaktır. Kliniğimizdeki uzman doktorlarımız da belirtilerinizi ele alarak size en uygun tedavi yöntemlerini uygulamaya koyacaktır. Bununla beraber kısa süre içerisinde bu rahatsızlıktan kurtularak, yeniden gündelik hayatınızın rutinlerini sürdüreceksiniz.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli Kadıköy´de yer alan merkezinde sizlerle dilerseniz yüz yüze, dilerseniz online görüşmeler ile süreç takibi yapmakta ve tedavi süreçlerine başlamaktadır. Her türlü konu ile alakalı merak ettiğiniz hususlar için sitemizdeki whatsapp hattımızdan anında bilgi alabilirsiniz.

Suadiye´de Psikolog

•    Gergin ve endişeli ruh hali
•    Kalp çarpıntısı yaşamak
•    Nefes alışverişinin hızlanması
•    Konsantre olmada güçlük yaşama
•    Karamsarlık hali
•    Uyku problemleri
•    Tehlike halinde paniğe bağlı korku duygusunun hakim olması
•    Aşırı derecede terleme
•    Baş, kas ve mide bölgelerinde ağrılar
•    Mide rahatsızlıklarının ortaya çıkması
•    Aynı durumu ya da olayı sürekli olarak düşünme
•    Mide bulantısı
 
 

Anksiyete Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir?


Uzman doktorlarımız anksiyete bozukluğuna bağlı olarak farklı yöntemleri uygulamaktadır. Her birinden kısa süre içerisinde sonuç yaratarak, bu sorundan kurtulmanızı desteklemektedirler.

İlaç Tedavisi

Farklı depresyon ilaçları anksiyete sorununu gidermeniz için doktorlarımız tarafından reçete edilecektir.

Psikoterapi ya da Konuşma Terapisi

Davranışlarınızın rahatsızlığınıza bağlı olarak nasıl geliştiği uzman doktorlarımız tarafından takip edilecektir. Genel olarak olumsuz ya da paniğe sebebiyet verecek olan tüm davranışları nasıl yöneteceğinizi öğretecektir. Ayrıcca farklı davranış türleri konusunda sizlere gerekli bilgileri de aktaracaktır.

Diyalektik Davranış Terapisi

Diyalektik yöntemlere bağlı olarak olumsuz davranışlarınızı değiştirmeye odaklanmaktayız. Ayrıca ruhsal durumunuz, duygu ve ilişkileriniz hususunda da düzenleme gerektiğinde destek vermekteyiz. Artık sorunlarınızla tek başınıza altından kalkmak için gerekli terapi uygulamalarımıza katılabilirsiniz.

Anksiyete bozukluğu tedavisi hususunda bu yöntemlerin biri ya da birden fazlasını aynı anda kullanabiliriz. Bu aşamada terapilere katılarak doktorunuzla birlikte karar alabilirsiniz. Her hasta için aynı tedaviler uygun olmayacağından dolayı bu karar aşaması sizin için son derecede önemli olacaktır.
 

Anksiyete Bozukluğu Risk Faktörleri Nelerdir?


Ankisyete sorunu yaşayıp yaşamadığınızı öğrenmek isterseniz kendi kendinize de birtakım analizlerde bulunabilirsiniz. Bununla beraber kendinizde bazı emareleri gördüğünüzde kliniğimize yönelerek uzman doktorlarımızdan tedavi talep edebilirsiniz.

•    Ayrılma durumlarına karşı duyarlılık durumu
•    Asabiyet ve bağımlılık haline yatkınlık
•    Çocukluk dönemlerinizde fiziksel ya da cinsel istismara maruz kalma
•    Stresli bir yaşam alanına sahip olma
•    Sorunlu bağlanma durumları
•    Dağılma anksiyetesi durumu

Kliniğimizle iletişim kurduğunuzda en kısa süre içerisinde randevu alabilirsiniz. Bununla beraber sizi terapilerine dahil edecek olan uzman doktorlarımızla konuşabilir ve sorununuzun çözümü için adım atabilirsiniz. Bu sayede var olan anksiyete bozukluğu problemine dair gündelik hayatınızın sıkıntılarından arınma haliniz gelişme gösterecektir.

Daha fazla bilgi ve detay için, randevu talepleriniz için Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye web sitesinde yer alan numaradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • İstanbul Cinsel Terapist
    İstanbul Cinsel Terapist arayışında olanlar için gizlilk kurallarında katı olan işinde uzman klinik psikolog hizmeti veren Yusuf Yerli´yi hemen arayabilir ve online destek alabilirsiniz.
  • Panik Bozukluk Nasıl Yenilir?
    Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´nin sizler için hazırlamış olduğu bu içerikte Panik Bozukluk Nasıl Yenilir? sorusunun yanıtına hemen erişebilir ve anında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Zeytin Ağacı Dizisi ve Aile Dizimi (Hellinger Terapisi)
    Zeytin Ağacı Dizisi ve Aile Dizimi (Hellinger Terapisi) konusunu ele aldığımız ve gerekli bilgileri siz değerli ziyaretçilerimize aktardığımız bu makalemize hemen gözatın!
Whatsapp