Uzman Anksiyete Terapisti

Aradığın Uzman Anksiyete Terapisti burada! İstanbul´un en bilindik, en çok tercih edilen psikologları arasında gösterilen Psk. Yusuf Yerli sizlere 1 telefon kadar yakın, hemen web sitesinden gerekli bilgilere ulaşın. Anksiyete ya da kaygı bozukluğu olarak var olan rahatsızlığa bağlı bir biçimde gündelik hayatınız ciddi manada etkilenecektir. Fiziksel ve mental olarak daha zorlu koşullarda yaşamınızı sürdürmenizi sonlandırarak, eski hayatınıza tekrardan adım atmanız için kliniğimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Uzman anksiyete terapisti olan doktorlarımızla aşama aşama ilerleyerek kısa sürede ciddi bir yol kat edebilirsiniz. Ayrıca anksiyete sorunlarınıza bağlı olarak gelişen huzursuzluk, gerginlik, konsantrasyon sorunları, uyku problemleri ve dikkat dağılması gibi sorunlarınız da zaman içerisinde ortadan kalkacaktır. Hayatınızın her evresini derinden etkileyen bu rahatsızlığa karşı uzman anksiyete terapisti desteğimizle birlikte mental ve fiziksel kontrollerinizi ele alarak davranışlarınızı düzenleyebileceksiniz.

İşinde uzman olan psikologlardan Yusuf Yerli´nin web sitesindeki bu içerik tam da sizin için hazırlandı, incelemenizin ardından bilgi & destek ve online terapi seçenekleri için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Anksiyete Bozukluğu Neden Olur?


Anksiyete bozukluğunun gelişimi hususunda belli başlı faktörler vardır. Ayrıca bu faktörlerin birini ya da birden fazlasını aynı anda yaşıyorsanız kliniğimizden destek alarak hayatınızda yeniden söz sahibi olabilirsiniz. Kontrol dışı düşüncelerden uzakta ve sebepsiz fiziksel rahatsızlıkları yaşamadan bir hayat sürdürmeye başlayabilirsiniz. Bu husustaki etmenleri de şu şekilde sıralamak mümkündür.

Genetik Etmenler

Ailenizde anksiyete bozukluğu olması durumunda sizde de bu rahatsızlığın teşhisi yüksek ihtimalle gelişecektir. Genetik etmenler bu rahatsızlığı yaşamanızda önemli bir detaydır.

Çevresel Etmenler

Çocukluk ya da ergenlik döneminde yaşadığınız travmalar, iş hayatı deneyimleriniz, işinizi kaybetmeniz, boşanmanız ve ciddi hastalıklar geçirmeniz de anksiyete bozukluğu yaşamanız için önemli bir yer tutmaktadır.

Beyin Kimyasındaki Değişimler

Beyin kimyanızda değişimler varsa anksiyete riskiniz artacaktır. Daha çok serotonin ve dopamin gibi hormonlarınızın salgılanmasında düzensizliğin gelişmesi halinde anksiyete bozukluğunu tetikleyecektir.

Tıbbi Haller

Tiroit sorunları, kalp rahatsızlıkları, şeker hastalığı, astım gibi rahatsızlıklarınız anksiyete sorununu tetikleyecektir.

Uzman Anksiyete Terapisti

İlaç Kullanımı

Bazı ilaçları düzenli olarak alıyorsanız yan etki olarak anksiyete bozukluğunu tetiklemesi söz konusudur. Özellikle kortikosteroidler, astım ilaçları ve sinir ilaçları bu belirtileri ciddi manada arttıracak düzeydedir.

Kafein ve Alkol Kullanımı

Kafein ya da alkol içeren ürünlere dair alışkanlığa sahipseniz anksiyete bozukluğu yaşama riskiniz artacaktır.
 

Anksiyete Bozukluğu Tedavi Süreci Nasıl İşler?


Kaygılar, normal şartlarda hayatınızı daha normal bir biçimde sürdürmeniz ve tedbirler alabilmeniz için önemlidir. Ancak herhangi bir neden ya da olumsuz bir durum yokken kaygı seviyeniz yüksek düzeyde seyrediyorsa kliniğimizdeki uzman hekimlerden yardım almanızda yarar vardır. Nedensiz yere kaygılanmanız halinde farklı tedavi yöntemleri doktorlarımız tarafından uygulanacaktır.

Hekimlerimiz anksiyete bozukluğunu teşhis etmesi halinde daha çok psikoterapi uygulayarak etkili sonuçlara ulaşmaktadır. Ayrıca kararlılık terapisi, bilişsel davranışçı terapi ve farkındalık tekniklerini de gerek gördüğü hallerde uygulayacaktır. Sebepsiz yere var olan kaygı halinize bağlı olarak gelişen davranışlarınıza odaklanarak, bu hislerinizle nasıl başa çıkacağınız konusunda yardımcı olacaktır. Böylelikle beceri geliştirerek, zamanla normal hayatınızın seyrine tekrardan sahip olacaksınız.

Psikolog Yusuf Yerli´ye ulaşmak çok kolay, online terapi ve diğer seçenekler için whatsapp hatttından bilgi almanız mümkündür.
 

Anksiyete Bozukluğu Tedavisi Esnasında Doktorlarımızın Faydaları


Anksiyete bozukluğu yaşadığınızda uzman doktorlarımızın desteğini almanızın pek çok faydasını göreceksiniz. Böylelikle kısa süre içerisinde yeniden hayatınızın kontrolünü elde edeceksiniz.

1.    Doğru teşhis ve tedavi
2.    İlaçsız tedavi
3.    Tedaviye uyum sağlamanız
4.    Stres yönetimini öğrenmeniz
5.    Özgüven artışınız
6.    Yaşam kalitenizdeki artış

Hayatınızda bu tip pozitif gelişmeleri yaşamanız için kliniğimizdeki uzman doktorlara danışabilirsiniz. Fiziksel ve psikolojik testlere tabi olduktan sonra teşhisi koyacak olan doktorlarımız sizin için en uygun tedavi kombinasyonlarını uygulayacaktır. Ayrıca kaygı ve endişeye bağlı olarak geliştirdiğiniz davranışlarınızdan kurtulmanız adına beceri oluşturmanızda da etkili olacaklardır. Randevu almak ve tedavi sürecini hızlandırmak adına kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli bu alandaki çekinmeden başvuracağınız işinin ehli psikologlar arasında gösterilir, her türlü probleminiz için web sitesinde yer alan whatsapp hattından bilgi & destek almanız mümkündür.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Panik Bozukluk Yaşayanlar
    Panik Bozukluk Yaşayanlar ile alakalı bilgilendirici yazının yer aldığı bu içeriğe gözatabilirsiniz, Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli sizler için bu içeriği hazırladı.
  • Fransa Online Psikolog Hizmeti
    Fransa´da Online Psikolog Hizmeti almak istediğiniz an, Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli´ye sitesinde yer alan whatsapp hattı aracılığı ile ulaşmanız yeterli olacaktır.
  • Bostancı OKB Tedavisi Psikolog
    Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Tedavisi ile alakalı Bostancı ve çevresindeki danışanlarımıza Uzman Klinik Psikolog Yusuf YERLİ uygun olunan zaman diliminde profesyonel destek sağlayabilmektedir.
Whatsapp