Yaygın Anksiyete Bozuklulukları

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile bugün sizlere Yaygın Anksiyete Bozuklulukları Nedir, Belirtileri, Tedavisi hakkında bazı bilgileri aktaracağız, sorunlarınız için anında bize ulaşarak bilgi edinebilirsiniz. Sürekli olarak ve kontrol edemeyeceğiniz düzeyde endişe halini yaşıyorsanız kliniğimizden randevu almanızda yarar var. Yaygın anksiyete bozuklukları rahatsızlıklarından dolayı hayatınızın daha da ciddi bir sıkıntılı süreç içerisine girmemesi adına bu yolu izlemelisiniz. Normalden daha da üst düzeyde ve kontrol edemeyeceğiniz biçimde yer alan bu kaygı durumunuz fiziksel özelliklerinize de olumsuz şekilde yansıyacaktır. Daha çok kaslarınızda gerginlik, odaklanma sorunu yaşamanız, uyuyamamanız ve bitmek bilmeyen yorgunluk haliniz de yaygın anksiyete bozuklukları gibi bir durumun en temel göstergeleri arasındadır.

İstanbul´da yer alan psikologumuz sizlere dilerseniz yüz yüze, dilerseniz online terapi ile hizmet verebilmektedir.

Bu rahatsızlığı anlamanız için evhamlı haliniz önemli bir yer tutacaktır. Özellikle belirsiz bir durumdan çabuk etkilenecek ve sürekli olarak güvenli olma arayışını güdeceksiniz. Bu yüzden hep planlar içine girerek, sürekli bir şekilde birbiriyle alakalı ve tekrara düşecek soruları yönelteceksiniz. Ayrıca ne yanıt alırsanız alın bir türlü tatmin olmayacak ve kötü gelişmeler yaşayacağınıza dair düşüncelere kapılacaksınız.

Patolojik seviyede anksiyete halindeyseniz muhakkak kliniğimizdeki uzman hekimlerimizden yararlanmalısınız. İhtimal dahilinde var olan tehditlere daha hızlı bir şekilde dikkat edecek ve her zaman odaklanmaya hazır halde olacaksınız. Etrafınızda tehdit olmayan uyarıcılara dahi bu şekilde muamele edeceksiniz. Her zaman bu tarz düşünceleri tekrar edecek ve bu halinizden şikayetçi olsanız da sonlandırmak elinizden gelmeyecektir. Ayrıca daha önceden olumsuz deneyimler elde ettiğiniz mekan ya da davranışlardan kaçınarak, daha sınırlı bir hayat sürme gereği duyacaksınız.

Kliniğimize yönelerek bu ruhsal sorununuza uzman hekimlerimizle çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca anksiyete bozukluğu konusunda uzman doktorlarımız sizlere gerekli desteği verecektir. Ciddi bir rahatsızlık olan anksiyete bozukluğuna dair teşhis ve tedavi sürecinde doktorlarımız profesyonel destek verecektir. Ayrıca anksiyete rahatsızlığınıza bağlı olarak depresyon da eşlik edeceğinden ötürü bu tedavi sürecini en uygun şekilde atlatmanızda profesyonel destek alacaksınız.

Yaygın Anksiyete Bozukluğu Nasıl Gelişme Gösterir?


Yaygın anksiyete bozukluğu yaşıyorsanız doğuştan gelen yatkınlığınızdan dolayı bu rahatsızlığa sahip olabilirsiniz. Etrafınızda gelişen olaylar kaygıyı tetikleyeceğinden dolayı olumsuz bir durum olarak yorumlayabilirsiniz. Ancak bu yorumlar çarpıklaşarak gerçeği yansıtmadığı takdirde dikkatiniz artacak ve bu durumlarla başa çıkma yöntemi olarak kaçınmayı tercih edebilirsiniz.

Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli

Yaygın anksiyete bozukluğu sadece zihninizde var olan ve gelecekte gerçekleşmesi olası olan olumsuz durumlara bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Gerçekte böyle bir olay ya da durum olmasa dahi davranışlarınızı ve düşüncelerinizi bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde önlem almanın size iyi geldiğini de düşünebilirsiniz. Ancak olması muhtemel olmayan bu ihtimaller etrafında davranışlarınızı düzenlemeniz ciddi bir sorundur. Kliniğimizdeki profesyonel hekimlerimize yönelerek terapi ve tedavi metotlarına dahil olabilirsiniz.
 

Yaygın Anksiyete Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir?


Yaygın anksiyete bozukluğu konusunda klinik uzmanlarımız farklı kombine tedavileri hayata geçirecektir. Genel olarak psikoterapi ile ilaç tedavisini beraber yürüterek, bu rahatsızlığa bağlı yaşadığınız olumsuzlukları sonlandırmanızda yardımcı olacaktır. Ayrıca tekrarlayıcı transkraniyal manyetik simülasyon da etkin bir tedavi seçeneği olarak tarafımızca uygulanan metotlar arasındadır.

Genel itibarıyla kliniğimizden randevu aldığınızda ve yaygın anksiyete bozukluğu teşhisi konulduğunda bilişsel davranışçı terapi yöntemleri uzmanlarımızca uygulanmaktadır. Bu sayede var olan belirsizliklerle başa çıkma metotlarını öğrenmiş olursunuz. Ayrıca sorun çözme becerileriniz gelişir ve korkularınızla da yüzleşerek bu durumun tekrar etmesinin önüne geçebilirsiniz.

Doktorlarımız yaygın anksiyete bozukluğuna bağlı olarak serotonin geri alım inhibitörleri kullanarak beyninizin kimya dengesini yeniden eski haline getirmeye yönelir. Ayrıca beta bloker ilaç türlerini de yaygın anksiyete bozukluğu tedavinizde gerek gördükçe reçete eden bir tutum içerisine girmektedirler.

Türkiye´nin neresinde olursanız olun Psikolog Yusuf Yerli´ye sitesinde yer alan telefon numarası, email adresi veya whatsapp hattından ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

  • Kaygı Bozukluğu Nasıl Geçer?
    Kaygı Bozukluğu Nasıl Geçer? sorusunun yanıtı ve anksiyete halinin olası durumlarının tamamı için web sitemizde bu içeriğimiz sizlere aktarılmıştır. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli tarafından açıklanan bu içeriği inceleyebilirsiniz
  • İstanbul Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi
    Cinsel birliktelik esnasında çiftlerden birinin tatmin olmasını engelleyen bir sorun olduğunda sorunun çözüme ulaştırılması için İstanbul Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi hizmetlerini kliniğimizde vermekteyiz. Uzman Klinik Psikolog Yusuf Yerli ile tedav
  • Online Cinsel Terapi Hizmeti
    Online Cinsel Terapi Hizmeti ile Psikolog Yusuf Yerli´den Türkiye´nin her yerinden hizmet alabilirsiniz. Aklınıza takılan hususlar ve merak ettikleriniz için danışmanız adına sitemizde whatsapp hattımız bulunmaktadır.
Whatsapp